Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Prezentacja oferty archiwalnej

Sokolska 30 Towers

8 zdjęć

Sokolska 30 Towers
Sokolska 30 Towers
Sokolska 30 Towers
Sokolska 30 Towers

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • recepcja
 • winda
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja

Rekreacja

 • sauna
 • sala fitness

Przyroda w okolicy

 • 9 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2021 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 18 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba lokali:

cała inwestycja składa się z 20 lokali użytkowych.

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 377 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

ATAL DESIGN *Wykończenie Standard - 800 zł/m2 *Wykończenie Standard Plus - 900 zł/m2 *Wykończenie VIP - 1000 zł/m2

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne .
 • miejsca postojowe podziemne .

Przyroda:

informacja u dewelopera.

Opis inwestycji

Sokolska 30 Towers to najnowszy projekt firmy ATAL w stolicy Śląska, zlokalizowany w biznesowo-kulturalnym centrum Katowic. Oferta tego eleganckiego kompleksu mieszkalno-biurowego zaspokoi zarówno potrzeby prywatnych, jaki i biznesowych Inwestorów. Jest to doskonała propozycja dla Klientów, którzy cenią lokalizację w samym sercu miasta, dostępność do pełnej infrastruktury, aglomeracji oraz bogactwo atrakcji kulturalnych „na wyciągnięcie ręki”.

Projekt przedstawia architekturę nowoczesną, funkcjonalną, współgrającą z otaczającą ją zabudową. Inwestycja składać się będzie z dwóch siedemnastopiętrowych wież, połączonych ze sobą w trzech dolnych kondygnacjach.

W dwóch wysokich budynkach zaprojektowano 280 lokali mieszkalnych. W ofercie Sokolska 30 Towers znajdą się zarówno przytulne, nowoczesne studia o powierzchni 27 mkw., jak i przestrzenne, ponad 137-metrowe apartamenty. We wszystkich mieszkaniach zaprojektowano loggie, a wysokie okna zapewnią doskonałe doświetlenie wnętrz oraz wspaniały widok na panoramę miasta.

Na parterze obiektu znajdować się będzie reprezentacyjne lobby z recepcją oraz dwa lokale usługowe. Pierwsze dwa piętra zostały zaprojektowane z myślą o powierzchniach biurowych, a także dodatkowej przestrzeni rekreacyjnej, w której znajdą się klub malucha oraz siłownia z sauną tylko do dyspozycji mieszkańców.

Dach drugiego piętra, pomiędzy wieżami, projektant zaaranżował na zielone atrium. Będzie to idealne miejsce do odpoczynku, a także punkt spotkań mieszkańców. W budynkach zaprojektowano parking podziemny na dwóch kondygnacjach, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe naziemne. W trosce o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, w inwestycji zaplanowano całodobowy monitoring, energooszczędne oświetlenie oraz recepcję.

Inwestycja Sokolska 30 Towers znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, ul. Sokolska 30 (0.5 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja Sokolska 30 Towers została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 20 nowych lokali użytkowych.

Aktualnie w inwestycji Sokolska 30 Towers nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli ATAL S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Sokolska 30 Towers?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Sokolska 30 Towers mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 110 metrów od inwestycji Sokolska 30 Towers znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice Sokolska.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Sokolska 30 Towers znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Sokolska 30 Towers znajduje się 55 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "ALTER" w Katowicach w odległości 130 m, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w odległości 130 m, Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w odległości 130 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Sokolska 30 Towers składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 310 m znajduje się Supersam, w odległości 360 m znajduje się ALDI, w odległości 400 m znajduje się Aro.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Sokolska 30 Towers w odległości 240 m znajduje się Boisko, w odległości 250 m znajduje się Boisko, w odległości 280 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 11.02.2020
Data aktualizacji: 09.12.2021

Artykuły powiązane:

Pobliskie Lokalizacje

Oferty w Zespole Dzielnic Śródmiejskich

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: