Wiadomości mieszkaniowe

Urządzamy salon w stylu nowojorskim – pomysły i inspiracje

Jak urządzić wnętrze w stylu nowojorskim? Poniżej kilka praktycznych porad i inspirujących rozwiązań, które Wam w tym pomogą!

Oddaj swój głos!

Średnia ocena 4/5 na
podstawie 22 głosów
Urządzamy salon w stylu nowojorskim – pomysły i inspiracje

Urządzanie wnętrz to ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w aranżacji. Zanim zabierzecie się za remonty i zakupy, warto zastanowić się, jaki efekt chcielibyście uzyskać. Jeśli marzycie o nowoczesnym, eleganckim, ekskluzywnym salonie, z lekką nutą nonszalancji i prostotą w wyjątkowej oprawie, styl nowojorski może być dla Was strzałem w dziesiątkę.

Czym się charakteryzuje styl nowojorski?

Styl nowojorski sprawdzi się we wnętrzach tych z Was, którzy do życia potrzebują symetrii, prostoty i elegancji. Nie odnajdą się tu wielbiciele jaskrawych barw ani też skrajni asceci. Styl ten to ukłon w stronę uniwersalnych form, funkcjonalizmu, ale też ekskluzywnych wykończeń prosto z pierwszych stron gazet. Kierując się tymi zasadami, możecie stworzyć wyjątkowy, choć wielkomiejski klimat wnętrza, dlatego warto wcześniej zastanowić się, czy to jest dokładnie to, na czym Wam zależy.

stolik kawowy w salonie

jadalnia połączona z salonem

Wnętrza w stylu nowojorskim

Jak już wspomnieliśmy, głównymi założeniami przedstawianego stylu są prostota i funkcjonalna elegancja. Rozwiązanie to zdecydowanie przyda się tym z Was, którzy nie lubią zbyt często zmieniać wykończenia wnętrz wraz z nadchodzącymi trendami. Nowojorski duch w salonie sprawdzi się zarówno dziś, jak i za 10 lat ze względu na wyjątkową ponadczasowość. Głównymi barwami, jakie idealnie zgrają się z tym stylem, są: biel, czerń, odcienie brązów, srebra – zarówno matowe, jak i połyskujące oraz wszelkie szarości i beże. Odnajdziecie tu także szklane dodatki, naturalne drewno, połyskujące bibeloty, delikatne wzory na tapetach. Mimo wszechobecnego ładu, symetrii i pięknej, funkcjonalnej elegancji nie jest to styl ani nudny, ani chłodny – przeciwnie. Prawidłowo dobrane elementy sprawią, iż salon zaaranżowany w ten sposób będzie jasny i przytulny. Warto podkreślić, iż dużą rolę grają tu wygodne i funkcjonalne meble, zwłaszcza wyściełane miękkimi materiałami ogromne komplety wypoczynkowe, duże stoliki kawowe, czy komody. W salonie nie powinno też zabraknąć rodzinnego stołu z wygodnym kompletem krzeseł. Nie ma tu miejsca na zbędne bibeloty, chaos i bałagan. Wszystko ma swoje miejsce i służy domownikom na co dzień. Zapomnijcie więc o zakupie mebli, które będą jedynie 'wyglądać', wszystko powinno zostać tak skomponowane, aby nie tylko cieszyło oczy, ale przede wszystkim wpływało na funkcjonalność i dobre samopoczucie.

wejście do sypialni

Dodatki w stylu nowojorskim

W tym stylu poszaleć mogą Ci z Was, którzy chcą i mogą zainwestować w dodatki. Styl nowojorski rządzi się bowiem dość oryginalnymi prawami i często pojawia się we wnętrzach osób znanych z pierwszych stron gazet. Nie jest to oczywiście reguła, której musicie przestrzegać, jednak im bardziej wyselekcjonowane bibeloty, tym bliżej nowojorskim trendom. Poszukując oryginalnych wykończeń, zdecydowanie zainwestujcie w lustra w eleganckich ramach, tekstylia w stonowanych kolorach, które nadadzą przyjemnego, przytulnego charakteru oraz miękkie, delikatne dywany. Wspomniane lustra zdecydowanie wpłyną na optyczne powiększenie salonu oraz grę światła, które jest tu czynnikiem bardzo ważnym. Elementem podkreślającym styl nowojorski są też ogromne żyrandole, usytuowane zwykle w centralnym punkcie pomieszczenia i nie są to tylko użytkowe i minimalistyczne wzory. Jeśli chodzi o źródła światła, możecie trochę pofantazjować, ważne, aby było go jak najwięcej i wpływało na klimat Waszego salonu. Bardzo dobrze sprawdzą się też wyselekcjonowane dzieła sztuki, będące jednak tylko i wyłącznie dodatkami w tle, niezakłócającymi wrażenia elegancji i prostoty. Zdecydowanie warto przyjrzeć się projektom salonów wykonanym w tym właśnie stylu, ponieważ dają wiele możliwości z gwarancją zachwytu na wiele lat.

aranżacja salonu - kanapa

Artykuły powiązane

Trendy na rynku mieszkaniowym w 2018 roku

Trendy na rynku mieszkaniowym w 2018 roku

Jak wykorzystać lustra w aranżacji?

Jak wykorzystać lustra w aranżacji?

Minimalistyczne wnętrze w stylu Japandi

Minimalistyczne wnętrze w stylu Japandi