Najlepsze inwestycje na wynajem

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 16.01.2024, Data aktualizacji: 01.02.2024

11 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 22 głosów

TOP 10 najlepszych inwestycji na wynajem
Jesteś zainteresowany inwestycją w mieszkania na wynajem? Przedstawiamy TOP 10 najlepszych inwestycji w największych polskich aglomeracjach. Zobacz!

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem długoterminowy oraz krótkoterminowy to jedna z najpopularniejszych metod lokowania kapitału. Sprzyjają temu przede wszystkim rosnące ceny transakcyjne mieszkań. Dodatkowe 4 kąty często są traktowane jako zabezpieczenie przyszłości. Wiele lokali zapewnia większą niż rynkowa stopę zwrotu. Przedstawiamy ranking 10 najlepszych inwestycji na wynajem, które cieszą się największym zainteresowaniem, by je wynajmować.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
 • dlaczego inwestowanie w nieruchomości to dobre rozwiązanie
 • jakie są najciekawsze inwestycje na wynajem 
 • jakie cechy mają najlepsze inwestycje

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? 

Inwestowanie w nieruchomości to od lat chętnie wybierany sposób na zabezpieczenie swoich oszczędności, a także dochód pasywny. Głównym powodem jest niskie ryzyko (choć to oczywiście zawsze istnieje) - odpowiednio wybrana nieruchomość może zapewnić wysoki zwrot zainwestowanego kapitału, bowiem jej wartość będzie stale rosła, co zapewni duży zysk przy ewentualnej sprzedaży.

Dobra lokalizacja i popyt na mieszkania wśród najemców zagwarantuje z kolei regularny, miesięczny dochód pasywny. Co więcej, tego typu lokata kapitału to ochrona przed inflacją, bowiem nieruchomości zazwyczaj zyskują na wartości wraz z inflacją, więc inwestycja w nie stanowi ochronę przed spadkiem wartości pieniądza. Plusem jest także niski poziom zaangażowania - wykończone mieszkanie pod wynajem zwykle nie wymaga od inwestora stałego nadzoru i poświęcania czasu.

Oczywiście inwestycje w nieruchomości na wynajem mają także swoje minusy - jak np. wysoki próg wejścia i długi okres zwrotu z inwestycji - jednak dla wielu osób jest to świetne rozwiązanie, stąd też coraz większe zainteresowanie tematem inwestowania w nieruchomości. Osoby rozważające zakup mieszkania na wynajem powinny przede wszystkim zapoznać się z rynkiem, poznać ceny nieruchomości oraz obliczyć rentowność inwestycji.

Warto wziąć pod uwagę takie kwestie, jak wysokie ceny mieszkań, ale i wskaźniki opłacalności. Szybki szacunek w zdecydowanej większości przypadków wskaże, że warto kupić mieszkanie, a jego wynajem to dobry pomysł. Opłacalność inwestycji będzie jeszcze większa, jeśli zamiast kredytu hipotecznego zdecydujemy się na kupno mieszkania za gotówkę.

Atal Sky + 

Atal Sky to wyjątkowa inwestycja na mapie Katowic. Powstaje przy al. Wojciecha Korfantego. Będzie to pierwszy na Śląsku multifunkcyjny kompleks. W skład projektu wejdą przede wszystkim mieszkania, ale także apartamenty inwestycyjne, lokale usługowe, a także strefy rekreacyjne. 

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstaną budynki 15-kondygnacyjne mieszkalne D, E i F, w których zaplanowano przestronne mieszkania i apartamenty. Z kolei trzeci etap obejmie trzy budynki. 15-kondygnacyjny budynek B będzie pełnił funkcję mieszkalną, a w oznaczonym jako C powstaną apartamenty inwestycyjne.  

Zwieńczeniem etapu będzie dominanta - budynek mieszkalny wielorodzinny A liczący 36 kondygnacji naziemnych. Smukła wieża złożona z trzech modułów stanie się jednym z najwyższych punktów w Katowicach. 

Wśród udogodnień deweloper przewidział: ochronę całodobową, monitoring i rowerownię, Co więcej chcąc zadbać o ekologię, przewidział budowę miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, a także system inteligentnego domu

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w II kw. 2026 roku.

Atal Sky
ATAL SKY +, ATAL S.A., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję ATAL SKY +

Kościuszki 22

Dasta Invest Sp. z o.o. ma w swojej ofercie inwestycję na Zwierzyńcu w Krakowie. Kościuszki 22 to nowoczesny budynek nad Wisłą. Wyjątkowa lokalizacja to ogromna zaleta osiedla z doskonałą komunikacją, oddalonego zaledwie kilkaset metrów od Wzgórza Wawelskiego. Budynek znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie największych zielonych terenów Krakowa - Błoń i Pasma Sowińca ze Wzgórzem św. Bronisławy i Kopcem Kościuszki. 

Największymi udogodnieniami w tym projekcie są: usługi concierge, recepcja, monitoring, panele fotowoltaiczne, systemy smart home, rowerownia, stacja ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzacja, filtry antysmogowe oraz stacja do sprzątania samochodu. 

Elegancki design i wyjątkowa architektura łączy klasyczny styl kamienicy wielkomiejskiej i nowoczesne rozwiązania. Inwestycja została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających klientach. Kościuszki 22 to świetna propozycja dla osób, które szukają nieruchomości pod inwestycję - szczególnie na wynajem krótkoterminowy.

Deweloper wskazuje oferty rekomendowane do zakupu pod przyszły wynajem (obecnie w ofercie znajdują się 3 takie mieszkania). Inwestycja została już oddana do użytkowania. 

Kościuszki 22Kościuszki 22, Dasta Invest Sp. z o.o., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Kościuszki 22

Strefa PROGRESS

Inwestycja powstanie niecały kilometr od centrum Łodzi, u zbiegu al. Kościuszki 132 i ul. Piotrkowskiej 217. 

W skład Strefy PROGRESS wejdzie 256 mieszkań zlokalizowanych w pięciu budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadać będą 14 kondygnacji naziemnych wraz z parterem i jedną kondygnacją podziemną. 

Wśród udogodnień znajdziemy m.in.: ochronę całodobową, monitoring, recepcję, a także miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. 

W inwestycji Strefa PROGRESS znajduje się 45 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem. Lokalizacja, a także wszelkie atrakcje i udogodnienia sprawiają, że ta inwestycja jest niezwykle atrakcyjna jako lokum na wynajem. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie lokali gastronomicznych, wielu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego i Parków. Co ciekawe inwestycja posiadać będzie własny ogród na wewnętrznym dziedzińcu. 

Inwestycja jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania. 

Strefa PROGRESS
Strefa PROGRESS, Okam Capital Sp. z o.o., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Strefa PROGRESS

Matro Art

Inwestycja powstająca przy ulicy Żupniczej na warszawskiej Pradze rozpoczęła się w roku 2022, a planowane oddanie do użytkowania to 2 kwartał 2024 roku. Osiedle składa się z jednego budynku o ośmiu kondygnacjach (w tym jedna podziemna). W ofercie dostępne są aktualnie mieszkania o metrażu od 31 do 125 m2, a nowi mieszkańcy będą mogli liczyć na miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie, a także wózkarnię. Do każdego lokalu mieszkalnego przynależy taras, ogródek, balkon lub loggia.

Metro Art Victoria Dom to nowoczesny budynek o niebanalnym designie, który wprowadza nieco postindustrialny klimat. Inwestycja to połączenie spokojnego miejsca na relaks z łatwym dostępem do miejskiej infrastruktury - sklepów, biur, restauracji i kawiarni, a także miejsc kulturowych i rozrywkowych.

Ogromną zaletą Metro Art jest lokalizacja inwestycji - budynek znajduje się tuż przy przystanku autobusowym i tramwajowym, nieopodal powstającej III linii metra Mińska. W pobliżu znajdują się także: Centrum Praskie Koneser, plaża Poniatówka, Park Skaryszewski, Elektrownia Powiśle oraz uczelnia wyższa.

Inwestycja od Victoria Dom może być atrakcyjnym wyborem zarówno dla studentów - przez bliskość uczelni oraz miejsc rozrywki i kultury, jak i dla rodzin z dziećmi, które docenią sąsiedztwo parków, a także dostęp do przedszkoli i żłobków. Taka wszechstronność sprawia, że wynajem mieszkania w tej inwestycji będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, co przełoży się na atrakcyjny dochód dla inwestora. Co więcej, Praga-Południe to dzielnica, która prężnie się rozwija, można się więcej spodziewać, że będą pojawiać się kolejne atrakcje dla mieszkańców, a wartość nieruchomości będzie rosnąć.

Metro Art Metro Art, Victoria Dom S.A., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Metro Art

Masarska 6

Nowoczesny budynek w doskonałej lokalizacji - taka właśnie jest inwestycja mieszkaniowa Masarska 6. Budynek powstaje w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. Spacer na Rynek Główny zajmie niespełna kwadrans, a nad brzeg Wisły lub na popularną Halę Targową około 10 minut. Tuż obok znajduje się również Galeria Kazimierz.

Miłośników natury z pewnością ucieszy bliskie sąsiedztwo nieopodal przepływającej Wisły. 

Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości zaledwie 240 m, najbliższy przystanek tramwajowy usytuowany jest w odległości 250 metrów. Co więcej, wystarczy przemierzyć niecały kilometr, aby dotrzećna stację kolejową Kraków Zabłocie. 

Masarska 6 składa się z 113 mieszkań zlokalizowanych w jednym budynku wielorodzinnym. Deweloper wybudował także podziemną halę garażową. W inwestycji znalazły się również komórki lokatorskie. Wśród udogodnień znalazły się także: monitoring, miejsce do ładowania samochodów elektrycznych i rekuperacja

W inwestycji aktualnie znajduje się 7 ofert rekomendowanych pod przyszły wynajem

Masarska 6Masarska 6, ATAL S.A, mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Masarska 6

Aparamenty Central Park Wrocław

Inwestycja powstaje na wrocławskim Nadodrzu, zaledwie 1,5 km od centrum Wrocławia. Będzie ona dobrym wyborem dla osób, które cenią piękne widoki. Tuż obok przepływa Odra. 

Inwestycję wyróżniają zielone dachy i kameralne patio. Zaletą są obszerne trasy i balkony z widokiem na panoramę Wrocławia. 

Wśród udogodnień przyszli mieszkańcy znajdą usługę concierge, strefę spa, siłownię, suchą myjnię, stację naprawczą dla rowerów, a nawet postarzalnie win! Deweloper nie zapomniał również o takich udogodnieniach jak garaż podziemny czy miejsca postojowe naziemne. 

W projekcie Apartamenty Central Park Wrocław znajdują się oferty mieszkań rekomendowane pod przyszły wynajem.

Inwestycja jest już gotowa do użytku.

Apartamenty Central Park Wrocław
Apartamenty Central Park Wrocław, Gradi Invest, mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Apartamenty Central Park Wrocław

Żurawie 

Żurawie to wielofunkcyjny obiekt, który powstaje przy ul. Popiełuszki, w dzielnicy Młode Miasto w Gdańsku. W sąsiedztwie znajduje się Europejskie Centrum Solidarności, Stare Miasto, a także historyczna brama Stoczni Gdańskiej. 

Młode Miasto to prężnie rozwijająca się dzielnica, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na ten rejon Gdańska, myśląc o zakupie mieszkania pod przyszły wynajem. Młode Miasto dąży do tego, aby być dzielnicą zrównoważoną,  inkluzywną, rozwijaną na wzór miasta 15-minutowego. W jej skład już niebawem wejdzie projekt mieszkaniowy Żurawie. Znajdzie się w nim ponad 240 mieszkań zlokalizowanych w jednym budynku wielorodzinnym. 

Przyszli mieszkańcy tej inwestycji będą mogli korzystać z takich udogodnień jak: usługi concierge, recepcja, monitoring czy rowerownia. Aktualnie w sprzedaży znajduje się 15 nowych mieszkań o powierzchni od 53 do 92 m kw. 

Inwestycja zostanie oddana do użytku w 1 kw. 2024 roku.

ŻurawieŻurawie, YIT Development Sp. z o.o., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Żurawie

Quorum Apartments 

Inwestycja Quorum Apartments jest realizowana przez Resi Capital. To niezwykle nowoczesny budynek przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu - tuż nad rzeką Odrą. Inwestycję wyróżniają: prestiżowa lokalizacja, wysokiej jakości wykończenie oraz szereg udogodnień. W budynku znajdzie się monitoring, usługi concierge i recepcja.

Aktualnie w ofercie dostępne są mieszkania o metrażu od 28 do 78 m2. Inwestorzy mogą się także zdecydować na wykończenie pod klucz. Wśród udogodnień znajdziemy również klimatyzację, a budynek wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną. Poza 341 mieszkaniami od Resi Capital znajdą się tu między innymi przestrzenie usługowe i biurowe, uzupełnione strefami zieleni i relaksu. Jest to więc wielofunkcyjna przestrzeń typu mixed-use.

Inwestycja Quorum Apartments znajduje się na wrocławskim Szczepinie - osiedlu Starego Miasta, w ścisłym centrum Wrocławia. Budynek będzie miał 23 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne. Jest to inwestycja wyjątkowo luksusowa i prestiżowa. Niewątpliwie osoby, które zdecydują się na zakup nieruchomości inwestycyjnych w Quorum Apartments, będą mogli liczyć na wysoką rentowność najmu w takiej inwestycji. Termin oddania budynku do użytkowania to 1 kw. 2024 r. 

W inwestycji Quorum Apartments znajduje się aktualnie 90 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem. 

Quorum Apartments Quorum Apartments, Resi Capital S.A., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Quorum Apartments

Saint Martin Residences etap II 

Kolejna inwestycja warta uwagi znajduje się przy ulicy Podgórnej 7 na Starym Mieście w Poznaniu. To projekt realizowany przez Structure Capital. Saint Martin Residences znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od Starego Rynku, ul. Półwiejskiej i Św. Marcina, przez co zapewnia niespotykane połączenie spokoju i odpoczynku od miejskiego zgiełku z byciem w samym centrum wydarzeń.

Saint Martin Residence to niewymuszona elegancja, dbałość o najdrobniejsze detale oraz skupienie na wygodzie mieszkańców i ich gości. W budynku będzie się znajdować reprezentacyjna recepcja z concierge i strefą lounge. Inne udogodnienia dla mieszkańców to: sauna, sala fitness oraz klimatyzacja. 

Aktualnie w ofercie znajduje się 6 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem. 

Saint Martin ResidenceSaint Martin Residence etap II, Structure Capital S.A., mat. dewelopera

Zobacz inwestycję Saint Martin Residence etap II

Osiedle Hawelańska etap III

Ten projekt mieszkaniowy powstaje na poznańskich Starych Winogradach. Nieopodal znajduje się Park Cytadela, trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża Warty czy Park Szelągowski. 

W skład inwestycji wejdzie 336 mieszkań, zlokalizowanych w trzech budynkach - 11 i 8 piętrowych. Metraż lokali będzie oscylował od 28 do 176 m kw. Miłośników pięknych widoków z pewnością ucieszą duże, panoramiczne okna a także przestronne tarasy. 

Wśród udogodnień znajdą się także: hala garażowa, rowerownia, komórki lokatorskie. Do części miejsc postojowych będzie istniała możliwość zamontowania urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych. 

W inwestycji Osiedle Hawelańska znajduje się 5 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem. 

Mieszkania mają być gotowe w 3 kw. 2024 roku. 

Zobacz inwestycję Osiedle Hawelańska etap III

Podsumowanie

Inwestycje w mieszkania na wynajem to zazwyczaj świetny pomysł na ulokowanie kapitału i uzyskanie stałego przychodu. Obecny rynek nieruchomości i powyższe projekty deweloperskie w łatwy i oczywisty sposób pokazują, jak wiele mają do zaoferowania - nie tylko „stałym” mieszkańcom, ale również inwestorom.

Oferty przeznaczone stricte pod wynajem, możliwość wykończenia lokali pod klucz, a także obsługa najmu to zalety wielu inwestycji na rynku, którym bez wątpienia warto się przyjrzeć. Zakup mieszkania na wynajem obarczony jest ryzykiem, które zawsze wpisane jest w każdą formę krótko- i długoterminowego lokowania kapitału.

Gra jest jednak warta świeczki i warto inwestować w mieszkania na wynajem, wystarczy więc zapoznać się z topowymi ofertami w Polsce i wybrać najlepszą dla siebie możliwość. Warto pamiętać, że najem mieszkań od lat cieszy się ogromnym popytem - szczególnie w największych miastach. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości jest więc świetną formą inwestycji, w dodatku jedną z bezpieczniejszych. Zyski może przynieść także inwestycja w nieruchomości komercyjne

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: