TOP 10 - Najlepsze inwestycje na wynajem

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 09.12.2019, Data aktualizacji: 14.06.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 16 głosów

artykuł sponsorowany

TOP 10 inwestycji na wynajem
Przedstawiamy 10 najlepszych inwestycji na wynajem w największych polskich miastach. Zobacz!

Inwestycja w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych metod lokowania kapitału. Sprzyjają temu rosnące ceny mieszkań, niskie oprocentowanie kredytów i lokat. Dodatkowe 4 kąty często są traktowane jako zabezpieczenie przyszłości. Wiele lokali zapewnia większą niż rynkowa stopę zwrotu. Przedstawiamy ranking 10 najlepszych inwestycji na wynajem, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Zanim przedstawimy poniższe zestawienie przypominamy, że inwestycja w nieruchomości obarczona jest ryzykiem, które zawsze wpisane jest w każdą formę długo i krótkoterminowego lokowania kapitału. Każdy przyszły inwestor, który nosi się z zamiarem pomnożenia swoich środków, powinien dokładnie przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, aby być w pełni świadomym podejmowanych przez siebie decyzji. Niniejszy ranking został przygotowany wyłącznie w celach poglądowych.

 1. Eco City Sopot

Eco City Sopot to inwestycja skierowana do osób chcących lokować swoje środki w bezpieczne aktywa nieruchomościowe. Znajduje się w Sopocie, na ul. Rzemieślniczej 5, czyli tylko 1,4 km od ścisłego centrum miasta. Inwestycja polega na zakupie mieszkania, którego stajemy się właścicielem, natomiast to deweloper nią zarządza i wyszukuje najemców. Co ważne lokale są zaprojektowane pod klucz i od razu gotowe do wynajęcia. Dodatkowo czynsz, ubezpieczenie, koszty zarządzania oraz eksploatacji pokrywa również deweloper. Jak podkreśla inwestor mając na uwadze zarządzanie obiektem oraz komfort i wygodę najemców, wykorzystuje eko–technologie według standardów certyfikacji breeam tworząc zieloną przestrzeń do nauki, pracy i wypoczynku.

W skład inwestycji wchodzą 84 mieszkania na 4 kondygnacjach. Są to lokale jednopokojowe, o niewielkich metrażach (ok 20 m2), które najłatwiej znajdują najemców. Obecnie dostępna jest oferta 50 apartamentów, które zapewniają lepszą niż rynkowa stopę zwrotu. 7% zysku deweloper wypłaca każdego roku przez dziesięć kolejnych lat trwania umowy (niemniej jednak w każdej chwili można sprzedać swoje mieszkanie, nawet przed upływem 10 lat). Oznacza to aż 17 692 zł zysku rocznie. Ciekawą propozycją jest również, to że nawet osoby pracujące na etacie lub umowie cywilnoprawnej mogą otrzymać zwrot podatku VAT. Warto mieć to na uwadze, bo w grę wchodzi nawet 58 132 zł zwrotu z Urzędu Skarbowego (kalkulacja zysku i zwrotu w oparciu o ceny lokali o powierzchni 20,22 m2). Budowę Eco City rozpoczęto w 2 kw. 2019 roku, planowane oddanie do użytkowania to 1 kw. 2020 roku.

 1. Świętokrzyska Park Gdańsk

Ta inwestycja to przede wszystkim ustawne mieszkania z balkonem lub ogródkiem, zadbana zieleń i bezpieczny plac zabaw. Jest idealna dla rodzin z dziećmi, które często poszukują mieszkań na wynajem w dobrym standardzie. Co ważne, w ofercie znajdziemy mieszkania na start, o powierzchni zaczynającej się od 29 m², oraz większe, kilkupokojowe lokale o metrażu do 67 m². Wszystkie zostały zaprojektowane z naciskiem na funkcjonalność, tak aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W dodatku zielona okolica z niską zabudową to doskonała alternatywa dla tłocznego centrum miasta. Okoliczna infrastruktura pozwala na zrobienie codziennych zakupów i znalezienie szkoły oraz przedszkola dla dzieci. Do centrum samochodem można dojechać w kilkanaście minut. Dobrą alternatywę stanowi komunikacja miejska.

Inwestycja składa się z kameralnych 4-piętrowych budynków. Obecnie w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. W sprzedaży dostępne są 34 lokale.

 1. Murapol Nadmorskie Tarasy Gdynia

Głównym atutem inwestycji jest lokalizacja - w nadmorskiej dzielnicy Gdyni, tylko 2 km od Bałtyku, w sąsiedztwie lasu, z bogatą infrastrukturą i łatwym dojazdem do centrum miasta. To idealne miejsce dla turystów, ale także osób chcących wynajmować mieszkanie nad samym morzem. Lokale są przestronne i jasne. Wszystkie mieszkania zostały zaprojektowane z dbałością o funkcjonalność, co daje możliwość ich indywidualnej aranżacji. Mieszkania posiadają obszerne tarasy oraz balkony, skąd przez cały rok można podziwiać nadmorski krajobraz.

W ramach najnowszego etapu inwestycji zaplanowano budowę 245 lokali mieszkalnych w dwóch 4-kondygnacyjnych budynkach. W ofercie znajdują się kawalerki, mieszkania 2-, 3- oraz 4- pokojowe o metrażu 27-59 mkw.

Lokale w tej inwestycji są dostępne z rozwiązaniami Murapol Appartme. To bezpieczeństwo, komfort i oszczędność w zasięgu ręki, umożliwia sterowanie mieszkaniem za pomocą smartfona lub tabletu: oświetleniem, wodą, ogrzewaniem, elektrycznością. Dodatkowo Murapol Home Management System obejmuje monitoring wizyjny klatek schodowych, hali garażu, części wspólnych - placów, dojścia do budynku, wejścia na osiedle itp. oraz wideodomofon z systemem SOS. Natomiast w trosce o zdrowie i komfort mieszkańców wprowadzono również pakiet antysmogowy jako standard wyposażenia lokali.

Nadmorskie Tarasy to 428 nowych apartamentów. Budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Aktualnie na sprzedaż pozostały 232 apartamenty o powierzchniach od 27 do 60 metrów kwadratowych.

 1. Wielka Odrzańska Szczecin

Ta inwestycja w Szczecinie to idealna propozycja dla osób, które cenią luksus, piękne widoki i prestiżową lokalizację – praktycznie w samym centrum. W ofercie dostępne są apartamenty z widokiem na Odrę od pow. 26 m2 do 65m2, z przeszkleniem od sufitu do podłogi. Projekt daje możliwość zarządzania apartamentami w systemie condo. To doskonałe rozwiązanie pod wynajem. Deweloper jest elastyczny i daje możliwość zmiany powierzchni apartamentów (np. poprzez ich łączenie), a także można wykonać zmiany w obrębie swojego lokalu na etapie realizacji inwestycji. Ogromnym atutem jest również doskonała lokalizacja, blisko centrum miasta oraz zielonych terenów. Co ciekawe, mieszkańcy apartamentów mogą swobodnie korzystać z takich usług, jak np.: zabiegi piękności, SPA, fitness, kawiarnia, bar czy nawet basen.

Wielka Odrzańska to 49 nowych apartamentów znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym, na 4 kondygnacjach.  Inwestycja planowana jest do oddania w 1 kw. 2021 roku.

 1. Metro Park Warszawa

To bardzo atrakcyjna inwestycja dla osób szukających mieszkań po wynajem w stolicy. Znajduje się w na pograniczu Bielan i Żoliborza, niedaleko dwóch stacji metra. Powstaną tutaj lokale 1, 2 i 3 pokojowe w nowoczesnej zabudowie. Atrakcyjna lokalizacja, a zarazem spokojna okolica, to wręcz idealne miejsce do zamieszkania dla singli, par oraz rodzin z dziećmi, co zdecydowanie zwiększa możliwości wynajmu. Sprawdzi się dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, nie tracąc przy tym dobrej komunikacji z centrum. W promieniu kilkuset metrów od inwestycji znajdują się aż trzy kompleksy zieleni – Park Stawy Kellera, Park Kaskada i Park Olszyna. To doskonałe miejsca dla zdrowego wypoczynku i rekreacji, w sąsiedztwie wody i drzew. Niedaleko zlokalizowane są także profesjonalne obiekty sportowe i sekcje Akademii Wychowania Fizycznego. Oczywiście wokół znajdują się liczne sklepy, usługi, restauracje, przychodnie zdrowia, szkoły, przedszkola, żłobki, kluby fitness i salony SPA, ale także szeroka oferta instytucji kultury jak teatru czy kina.

Na inwestycję składa się 120 nowych apartamentów na 5 kondygnacjach naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnacji podziemnej. Na ten moment dostępnych jest 95 ofert, o powierzchniach od 22 do 65 m2 (1, 2 i 3-pokojowe). Lokale oddawane są w stanie deweloperskim. Inwestycja Metro Park jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

 1. Murapol Zielone Bulwary Wrocław

Murapol Zielone Bulwary to inwestycja znajdująca się kwadrans od centrum Wrocławia, w jednej z najbardziej zielonych części miasta, w pobliżu parków z bogatą infrastrukturą wokół. W spokojnej dzielnicy – Klecinie wśród jednorodzinnej zabudowy powstanie osiedle o kameralnej i atrakcyjnej architekturze. Pierwszy etap inwestycji obejmował łącznie 4 budynki. Do sprzedaży trafiły dwa kolejne, ze 140 mieszkaniami. Łącznie zaprojektowano 422 mieszkania. Dostępne są lokale w najbardziej poszukiwanych metrażach – od 25 do 56 mkw (1, 2, 3 oraz 4-pokojowe). Co ciekawe, istnieje możliwość ich łączenia. Do lokali parterowych przynależą obszerne ogródki, natomiast wszystkie mieszkania znajdujące się na piętrze będą posiadać balkony. To co przyciąga inwestorów do Murapol Zielone Bulwary to rozwiązania: Murapol Appartme, Home Management System oraz pakiet antysmogowy. 

Budowę rozpoczęto w 1 kw. 2018 roku, a oddanie do użytkowania planowane jest na 2 kw. 2020 roku.

 1. Murapol Parki Krakowa

To nowoczesna inwestycja znajdująca się zaledwie 3,5 km od centrum miasta na Prądniku Białym, w pobliżu trzech parków, z bogatą infrastrukturą w sąsiedztwie, opcją smart home z systemem Home Management System. Obecnie w ofercie znajdują się 393 mieszkania na osiedlu o kameralnej i atrakcyjnej architektonicznie zabudowie. Dostępne są lokale od 22 do 66 mkw (1, 2, 3, oraz 4-pokojowe). Projekt zakłada możliwość dowolnej aranżacji wnętrz, jak również łączenia ich powierzchni. Do lokali na parterze przynależą wybrukowane tarasy, a do tych na piętrach, balkony. Cały projekt składa się z 720 nowych apartamentów. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Inwestycja stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich, którym zależy na bliskości centrum Krakowa oraz na codziennej wygodzie. Aktywności i rekreacji sprzyja bliskość parków: Krowoderskiego, Wyspiańskiego czy Kościuszki. Rozbudowana infrastruktura drogowa oraz wiele linii transportu miejskiego powoduje, że osiedle jest doskonale skomunikowane z całym miastem. Mieszkania są dostępne z rozwiązaniami Murapol Appartme. Wprowadzony jest również pakiet antysmogowy jako standard wyposażenia lokali w budynku F tej inwestycji. Inwestycja ta jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

 1. Natura Park Łódź

Natura Park mieści się w spokojnej dzielnicy Łodzi. Budynki zostały tak zaprojektowane, aby maksymalnie wykorzystać walory naturalnego światła, dzięki czemu mieszkania będą jasne oraz słoneczne. Osiedle będzie wyróżniać się przy tym nowoczesną architekturą. Docelowo składać się będzie z budynków wyróżniających się klasyczną estetyką. Niska zabudowa sprzyja sąsiedzkiej atmosferze, a przydomowe ogródki tworzą przystań do wypoczynku. Jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, przez co dojazd jest szybki i prosty. Aktualnie na sprzedaż pozostały 4 apartamenty o powierzchniach od 76 do 91 metrów kwadratowych w cenie od 4 300 zł za metr kwadratowy. Lokalizacja oraz architektura zachęcają do wynajęcia mieszkania.

 1. Osiedle Bliskie Zawady Poznań

Głównym wyróżnikiem osiedla jest kameralna zabudowa i przyjazna architektura. Budynki będą się składać z siedmiu kondygnacji, sześciu naziemnych i jednej podziemnej. Będą one zbudowane w nowoczesnym stylu, przewidzianych jest wiele przeszkleń, między innymi duże, panoramiczne okna, szklane wykusze. Zaplanowano również strefę wypoczynku z ogrodzonym placem zabaw dla dzieci i częścią do ćwiczeń dla dorosłych, otoczona będzie ona zielenią. Najmniejsze mieszkania są jednopokojowe o powierzchni 28,4 – 32,3 mkw., natomiast największe to trzypokojowe lokale o powierzchni 74,6 mkw. oraz apartamenty na ostatniej kondygnacji z zielonymi tarasami o powierzchni 94,7 mkw. Obecnie w ofercie dostępnych jest 10 lokali. W okolicy inwestycji znajduje się pełna infrastruktura: przystanek autobusowy, stacja kolejki podmiejskiej, sklepy spożywcze, stacje benzynowe oraz szkoła i przedszkola. To doskonałe miejsce, aby zakupić mieszkanie na wynajem.

 1. Murapol Dębowe Tarasy Katowice

W Katowicach jedną z najciekawszych inwestycji jest Murapol Dębowe Tarasy. Znajduje się w otoczeniu zieleni w pobliżu Parku Śląskiego i w sąsiedztwie wielkomiejskiej infrastruktury, zaledwie 10 minut od centrum miasta. to wymarzone miejsce dla osób pragnących jednoczesnej bliskości centrum miasta oraz sąsiedztwa licznych miejsc zielonych, sprzyjających rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Inwestycja stanowi kontynuację popularnego i cieszącego się uznaniem wśród mieszkańców Katowic osiedla Dębowe Tarasy. Widać tutaj ogromne zapotrzebowanie na lokale pod wynajem. Dzięki przemyślanej koncepcji mieszkania dają możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Lokale na parterze posiadają przestronne tarasy, natomiast mieszkania na piętrach obszerne balkony. Mieszkania w tej inwestycji są dostępne z rozwiązaniami Murapol Appartme, Home Management System oraz pakietem antysmogowym.

Dębowe Tarasy to 127 nowych apartamentów. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Aktualnie w inwestycji pozostało na sprzedaż 259 apartamentów o powierzchniach od 26 do 56 metrów kwadratowych. Planowane oddanie do użytkowania nastąpi w 3 kw. 2020 roku.

 
Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim. Pisze o tym co modne, ale i klasyczne. Zawodowo związana z branżą public relations, gdzie obsługuje znane marki oraz te, które dopiero wchodzą na rynek.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: