śląskie, Ruda Śląska

Informacja na temat Rudy Śląskiej

Aktualnie w Rudzie Śląskiej dostępnych jest 108 ofert w 4 inwestycjach

śląskie, Ruda Śląska

Ruda Śląska to miasto powiatowe zlokalizowane w centrum woj. śląskiego i należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. To jeden z większych ośrodków przemysłowych regionu. Zajmuje obszar 78 km2 i liczy sobie ok. 141 500 mieszkańców. Miasto dzieli się na 11 dzielnic, a na jego krajobraz, obok zakładów, kopalń i hut, składają się głównie typowe familoki oraz nowe osiedla mieszkaniowe. W mieście wiele jest też zabytków, głównie tych neoromańskich. Mimo typowo przemysłowego charakteru, ok. 20% obszaru miasta zajmują lasy. Mieszkańcy mają do dyspozycji rozbudowane zaplecze oświatowe i medyczne. Jest tu szpital i działa ponad 60 przychodni lekarskich. W Rudzie Śląskiej znajduje się niemal 30 szkół i 16 zespołów szkół. Kulturę i rozrywkę zapewnia m.in. kino, dwa muzea oraz centrum kultury. W mieście są też trzy hale sportowe, lodowisko, 5 pływalni. Świetna lokalizacja Rudy Śląskiej gwarantuje bezproblemowe połączenia z innymi miastami regionu oraz reszty kraju.

Informacja o lokalizacji

Ruda Śląska jest miastem powiatowym o powierzchni 78 km2. Mieszka tu ok. 141 000 osób. W mieście działają liczne zakłady przemysłowe oraz kopalnie i huty. Zabudowa mieszkalna to głównie typowe familoki i osiedla bloków mieszkalnych. Mimo to ok. 20% obszaru Rudy Śląskiej to lasy. Rozbudowana jest tu infrastruktura oświatowa. Miasto ma też pełne zaplecze medyczne, kulturalne i sportowe. Dużym atutem jest położenie miasta. Na tutejszy węzeł drogowy składa się autostrada A4 i dwie drogi wojewódzkie oraz biegnąca przy granicy miasta autostrada A1 i cztery drogi krajowe.

W Rudzie Śląskiej działa 27 przedszkoli miejskich. Edukację na szczeblu szkolnym oferuje 20 podstawówek, 9 gimnazjów oraz 16 zespołów szkół, w tym placówki ponadgimnazjalne i specjalne.

W Rudzie Śląskiej znajduje się szpital miejski. Działa tu również pogotowie ratunkowe, ponad 60 przychodni lekarskich oraz liczne prywatne gabinety medyczne. Leki dostępne są w niemal 40 aptekach.

Ruda Śląska ma własny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w ramach którego działają m.in. trzy hale sportowe, w tym jedna zapaśnicza, a także lodowisko, dwa ośrodki sportowo-rekreacyjne, dwa kompleksy boisk Orlik. W mieście można również skorzystać z 5 basenów.

Na większe zakupy w Rudzie Śląskiej można wybrać się do Centrum Handlowego Plaza, Galerii Handlowej Ruda Park lub pasażu handlowego Czerwona Torebka. W mieście nie brakuje też dużych marketów, jak punkty sieci Kaufland, Carrefour czy Netto.

W Rudzie Śląskiej mieści się dom kultury i Miejskie Centrum Kultury. Działają tu również dwa kina, biblioteka publiczna, dwa muzea, w tym Muzeum PRL-u, a także Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. J. Karskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Rudzie Śląskiej mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 4 mieszkania i 104 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Rudzie Śląskiej wahają się od 2 750 do 5 417 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Rudzie Śląskiej

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Rudy Śląskiej

Wykorzystać ukryty potencjał

,

Wykorzystać ukryty potencjał

Rynek mieszkaniowy aglomeracji katowickiej - choć przez lata znajdował się niejako w uśpieniu - w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Świadczą o tym liczby rozpoczynanych inwestycji.

Targi mieszkaniowe wracają na Śląsk

,

Targi mieszkaniowe wracają na Śląsk

Deszczowa aura nie odstraszyła zwiedzających – targi „Przyjdź, Kup i Zamieszkaj NA SWOIM” odwiedziło ponad 3,5 tys. zwiedzających. Impreza, która w ubiegły weekend odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach to pierwsze od pięciu lat targi nieruchomościowe w...

Najlepsza alternatywa mieszkaniowa dla Katowic? Osiedle Kolonia Minerwy w Rudzie Śląskiej!

,

Najlepsza alternatywa mieszkaniowa dla Katowic? Osiedle Kolonia Minerwy w Rudzie Śląskiej!

Ruda Śląska ma wiele ciekawych dzielnic. Jednak to w Rudzie Południowej mieści się Osiedle Kolonia Minerwy realizowane przez Centrum Projektów Regionalnych - Inwestor S.A Ruda Południowa to jedna ze spokojniejszych i najlepiej usytuowanych dzielnic tego miasta.

Które miasta wyludnią się najszybciej?

,

Które miasta wyludnią się najszybciej?

Deweloperzy mieszkaniowi obecnie nie narzekają na popyt. Wyniki sprzedaży z głównych rynków są najlepsze od 8 lat. Dobra koniunktura w branży deweloperskiej prawdopodobnie będzie trwała do końca bieżącej dekady.