małopolskie, wielicki, Niepołomice

Informacja na temat Niepołomic

Aktualnie w Niepołomicach dostępnych jest 5 ofert w 2 inwestycjach

małopolskie, wielicki, Niepołomice

Niepołomice to miasto leżące w woj. małopolskim i należące do powiatu wielickiego. Jego powierzchnia wynosi ok. 27 km2, a mieszka tu 10 091 osób. Niepołomice leżą nad Wisłą, która biegnie przez całą ich północną granicę. W kwestii zabudowy widać dość wyraźny podział miasta na część zabytkową i usługową, której najważniejszym punktem jest Zamek Królewski wybudowany przez Kazimierza Wielkiego. Mieszkalna część Niepołomic skupia się we wschodniej części miasta. To właśnie nieruchomości mieszkalne dominują w tutejszej zabudowie. Jednym z największych walorów miasta jest przyroda, a w szczególności leżąca na południowym wschodzie Puszcza Niepołomicka, zajmująca ogółem ponad 11,7 tys. ha. Niepołomice mogą się też pochwalić obserwatorium astronomicznym organizującym nocne pokazy nieba. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami w regionie.

Informacja o lokalizacji

Niepołomice to liczące sobie 10 091 mieszkańców miasto leżące w Małopolsce. Zajmuje ok. 27 km2 i należy do powiatu wielickiego. Jego zabudowa dość wyraźnie dzieli się na część zabytkową na zachodzie i mieszkalną na wschodzie. Na południowym wschodzie miasta znajduje się natomiast Puszcza Niepołomicka. Wśród zabytków najważniejszy jest Zamek Królewski, a jedną z głównych atrakcji jest obserwatorium astronomiczne. Przez miasto biegnie droga krajowa 75 i droga wojewódzka 964. Kursują tu autobusy aglomeracyjne, busy i PKS.

Niepołomice zapewniają swoim mieszkańcom dostęp do edukacji, dzięki działającemu na terenie miasta przedszkolu oraz 2 szkołom podstawowym, gimnazjum i 2 zespołom szkół, w tym zespołowi szkół zawodowych.

W Niepołomicach znajduje się pogotowie ratunkowe oraz Niepołomickie Centrum Profilaktyczno-Lecznicze. Działa tu także 6 aptek.

Poza najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi, w Niepołomicach rozwija się gimnastyka i jeździectwo – znajduje się tu hala do hipoterapii i profesjonalny parkur. Jeśli chodzi o obiekty, to w Niepołomicach mieszczą się 2 stadiony piłkarskie, kompleks boisk Orlik 2012, korty tenisowe i kryta pływalnia. Działa tu miejski klub sportowy. W południowo-zachodniej części miasta znajduje się Puszcza Niepołomicka będąca tu najważniejszym terenem rekreacyjnym.

Na terenie Niepołomic znajdują się sklepy prywatne specjalistyczne i wielobranżowe. Zakupy można robić również w punktach handlowych sieci Biedronka.

W Niepołomicach znajduje się prężnie działające centrum kultury i biblioteka publiczna, a władze miasta rokrocznie organizują Dni Niepołomic będące okazją do ugoszczenia polskich gwiazd. Mieści się tu także muzeum oraz Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne organizujące m.in. pokazy nieba. Dodatkowo w mieście znajdziemy Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Niepołomicach mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 mieszkania i 2 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Niepołomicach wahają się od 3 722 do 4 800 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Niepołomicach

Inwestycje polecane