Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Wierzbno

-75 ofertw 6 inwestycjach
 • Puławska/Merliniego

  Inwestycja Puławska/Merliniego znajduje się na Wierzbnie, ul. Puławska 107C (4,1 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera GRUPA LANDESKRONE. Inwestycja Puławska/Merliniego jest w trakcie przygotowań z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 15 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 61 do 133 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Wierzbno, ul. Puławska 107C (4,1 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Puławska/Merliniego
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 11
  • Powierzchnia: 61 - 133 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  GRUPA LANDESKRONE
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Cascade Residence

  Inwestycja Cascade Residence znajduje się na Wierzbnie, ul. Modzelewskiego 63 (4,4 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Marvipol Development. Inwestycja Cascade Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 39 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 60 do 182 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Wierzbno, ul. Modzelewskiego 63 (4,4 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 13 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Cascade Residence
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 17
  • Powierzchnia: 60 - 182 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Marvipol Development
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Widoki Mokotów

  Inwestycja Widoki Mokotów znajduje się na Starym Mokotowie, ul. Puławska (3,4 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Echo Investment S.A.. Inwestycja Widoki Mokotów jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 78 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 148 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Stary Mokotów, ul. Puławska (3,4 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 14 160 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Widoki Mokotów
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 29
  • Powierzchnia: 29 - 148 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  Echo Investment S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • W52

  Inwestycja W52 znajduje się na Wierzbnie, ul. Wołoska 52A (4,2 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Rezydencja Wołoska Sp. z o.o. Sp. k.. Inwestycja W52 jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 71 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 40 do 158 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Wierzbno, ul. Wołoska 52A (4,2 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  W52
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 10
  • Powierzchnia: 40 - 158 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  Rezydencja Wołoska Sp. z o.o. Sp. k.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty przy Woronicza

  Inwestycja Apartamenty przy Woronicza znajduje się na Wierzbnie, ul. Woronicza (4,5 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Yuniversal Development. Inwestycja Apartamenty przy Woronicza została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 19 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 42 do 89 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 10 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Wierzbno, ul. Woronicza (4,5 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 12 500 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty przy Woronicza
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 7
  • Powierzchnia: 42 - 89 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Yuniversal Development
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Rezydencja Fryderyk

  Inwestycja Rezydencja Fryderyk znajduje się na Wierzbnie, ul. Fryderyka Joliot-Curie 28 (4 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Szmyd&Partners Sp. z o.o. Sp.K.. Inwestycja Rezydencja Fryderyk została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 49 lokali mieszkalnych o powierzchni 129 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Mokotów, Wierzbno, ul. Fryderyka Joliot-Curie 28 (4 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Rezydencja Fryderyk
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 129 m2
  • Liczba pokoi: 5
  Szmyd&Partners Sp. z o.o. Sp.K.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wierzbno to najbardziej znany fragment Mokotowa w Warszawie. Część osiedla jest powszechnie zwana Mordorem ze względu na dużą ilość biurowców różnych korporacji. Wierzbno rozwinęło się dość późno, pierwsza zabudowa pojawiła się w okresie międzywojennym, po czym jej część została zniszczona w czasie wojny. Obecną formę osiedle przyjęło dopiero w latach 90-tych i po 2 000 roku. Część biznesowa jest niezwykle istotna i bardzo wpływa zarówno na postrzeganie Wierzbna, jak i życie na nim. Miejsce stało się jednym z najważniejszych i najpopularniejszych w Warszawie. Wiele osób wiąże z nim swoje życia zawodowe, a niektórzy również prywatne. Mieszkanie na Wierzbnie wiąże się oczywiście z tym, że znajduje się tu ogromne centrum biznesowe. Z drugiej strony można znaleźć nieruchomości znacznie oddalone od słynnego Mordoru, na które nie ma on aż takiego wpływu. Jak się żyje na tym osiedlu? Z pewnością zaletą jest obecność metra oraz rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Minusem będą oczywiście korki. Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na Wierzbnie? Najważniejsze pozostają lokalizacja i cena, ale istnieje szereg innych cech istotnych dla przyszłych mieszkańców.

Mieszkanie na Wierzbnie nie takie straszne

Przeglądając oferty deweloperów, można zauważyć, że w tej części miasta powstaje sporo apartamentów. To przesądza o atrakcyjności miejsca. Oczywiście apartamentowce znacznie różnią się od standardowych osiedli. Mieszkanie na Wierzbnie w bloku o podwyższonym standardzie wiąże się z licznymi udogodnieniami. Na co można liczyć? Chociażby na podziemne miejsca parkingowe, których na Wierzbnie bardzo brakuje. Monitoring oraz szybkobieżne windy na stałe zagościły w ofertach deweloperów. Jednak w przypadku Wierzbna można liczyć również na tv, internet czy usługi concierge. Szczególnie te ostatnie mogą świadczyć o ponadnormatywnym traktowaniu właścicieli apartamentów. Dlatego nie każdy może sobie pozwolić na to, by kupić tu mieszkanie. Wierzbno jest jednym z najdroższych osiedli w Warszawie. Nie ma co się jednak dziwić. Indywidualne podejście do klienta, oferta licznych luksusowych apartamentów i świetna lokalizacja przesądzają o atrakcyjności osiedla. Ponadto nie bez wpływu pozostaje oczywiście bliskość Mordoru i centrum.

Ile kosztuje mieszkanie na Wierzbnie?

Biorąc pod uwagę, że obecnie niemal wszystkie nowe inwestycje to apartamentowce, można się spodziewać wysokiej ceny nawet jak na Warszawę. Średnia cena nieruchomości na Mokotowie wynosi obecnie ok. 10 000 zł/mkw. Oczywiście można znaleźć stosunkowo tanie M, zwłaszcza na rynku wtórnym. Jednak nie ma co liczyć na ceny poniżej 7 000 zł/mkw. Znacznie częściej spotka się przedział 8 000 - 11 000 zł/mkw. Mieszkanie na Wierzbnie jest jeszcze droższe. Tu ceny na rynku pierwotnym zaczynają się od ok. 13 000 zł/mkw., a najdroższe apartamenty osiągają wartości powyżej 21 000 zł/mkw. Przyczyną jest oczywiście atrakcyjna lokalizacja, ale i nie bez wpływu pozostaje bardzo wysoki standard. Apartamenty kupują tu bardzo często inwestorzy, biznesmeni, również z zagranicy. Większość z nich dość szybko znika z oferty deweloperów, jako że stanowią atrakcyjny kąsek zwłaszcza dla osób, które są biznesowo związane z Mordorem.

Na tle Warszawy mieszkanie na Wierzbnie znajduje się na wysokiej pozycji wśród najbardziej luksusowych i atrakcyjnych lokalizacji. Obok Żoliborza, Pragi-Północ i Śródmieścia, Mokotów (zwłaszcza Wierzbno) jest miejscem, które cieszy się ogromnym popytem. Popyt ten również oczywiście wpływa na ceny nieruchomości, które rosną proporcjonalnie do ilości chętnych na zakup. Dlatego wiele osób traktuje mieszkanie na Wierzbnie jako inwestycję.

Czy warto inwestować w mieszkanie na Wierzbnie?

W przypadku tego osiedla nie ma wątpliwości, że inwestycje są opłacalne. Wynajem apartamentów, niezależnie od tego, czy na długi, czy na krótki okres czasu, szybko się zwraca. Miejsce to przyciąga zwłaszcza biznesmenów z zagranicy, którzy prowadzą interesy lub pracują na Mordorze. Ale to atrakcyjna lokalizacja również dla tych, którym zależy na bliskości do centrum, rozbudowanej infrastrukturze i miejscu tętniącym życiem o każdej porze dnia i wieczorem. Na Mokotowie znajduje się wiele modnych klubów oraz restauracji, nic więc dziwnego, że czas spędzają tu znane osoby.

Inwestycja w mieszkanie na Wierzbnie może być też rozpatrywana pod kątem przyszłej sprzedaży. Kupując nieruchomość w atrakcyjnym miejscu można się spodziewać, że jej wartość na przestrzeni lat znacznie wzrośnie. Zatem jej odsprzedaż będzie zyskowna dla właściciela. Jest to świetna opcja dla osób, które chciałyby przez kilka lat wynajmować, a potem sprzedać mieszkanie na Wierzbnie. tym bardziej, że w tej lokalizacji nie powstaje wiele inwestycji, ponieważ miejsce na nie się kończy.

Najłatwiejsza droga na świecie

Chyba każdy w Warszawie wie, gdzie leży Mordor i jak tam dojechać. A jak już znana jest lokalizacja Mordoru, to i Wierzbna. Najłatwiej i najszybciej dojechać tu metrem. Do wyboru są dwie stacje: Wierzbno lub Racławicka, która co prawda znajduje się już poza osiedlem, ale tuż przy jego granicy północnej. Oprócz tego kursuje tu ogromna ilość autobusów i tramwajów. Liczne linie dzienne i nocne ułatwiają komunikację, jednak nie mogą się równać z metrem, które omija korki. A zakorkowane ulice w godzinach szczytu to przy Mordorze norma.

Najbardziej korkują się główne ulice Wierzbna, czyli Aleja Niepodległości i Puławska. Oczywiście dołącza do nich ul. Woronicza, stanowiąca południową granicę osiedla. Również zachodnia granica (ul. Wołoska) i północna (ul. Racławicka) potrafią się zakorkować. Dlatego w godzinach szczytu najlepiej wybierać właśnie komunikację miejską lub rower. Ten ostatni środek transportu stał się prawdziwym hitem w Warszawie. Częsta jest sytuacja, w której nawet firmy propagują jazdę rowerem poprzez np. przygotowanie specjalnych miejsc parkingowych czy pryszniców dla pracowników.

Mordor - centrum korporacji

Prześmiewcze określenie powstało w momencie pojawienia się ogromnej liczby biurowców wzdłuż ul. Woronicza i sąsiednich. Ściśle wiąże się z innymi nazwami, jak korposzczury, deadline czy asap. Jednak wbrew pozorom wiele firm odeszło od dawnego trybu funkcjonowania, który zakładał np. nadgodziny i brak szacunku do pracowników. Obecnie modne stało się work life balance, czyli zadbanie również o pracownika. Z tego względu w wielu korporacjach można znaleźć np. strefy odpoczynku. A jakie w ogóle firmy mają swoje siedziby na Mordorze?

Na tej słynnej części Wierzbna znajdują się m.in. Polskie Radio i Live Nation Polska, a naprzeciwko siedziba TVP S.A. Szczególną uwagę warto zwrócić na to, że Mordor jest określeniem na część Wierzbna oraz Ksawerowa, nie mieści się więc tylko w obrębie jednego osiedla. Dlatego utożsamianie go tylko z opisywanym tu fragmentem Mokotowa jest błędne. Przyczyna może leżeć w nazwie stacji metra, na której wysiada najwięcej osób pracujących na Mordorze.

Wierzbno to nie tylko Mordor

W zasadzie część biurowcowa pokrywa niewielką ilość terenów Wierzbna. Na osiedlu tym można znaleźć dużo zabudowy mieszkaniowej. Istotnym elementem pozostaje także rozbudowana infrastruktura miejska. Ogromna ilość kawiarni, restauracji i znanych klubów tworzy wielokrotnie zachwalany klimat Mokotowa. Na Wierzbnie znajdzie się także bardzo nietypowe i klimatyczne miejsca, jak Willa Matrix, Miau Cafe czy Restauracja Zielnik. Można wypocząć również w Parku Wodnym Warszawianka, Parku Arkadia, Parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, II Ogrodzie Jordanowskim czy na Skwerze im. Olgi i Andrzeja Małkowskich. Rozrywki dostarczają również Fun Park Digiloo oraz W górę. Arena Wspinaczkowa. W Centrum Futbolu Warszawianka można pokopać piłkę czy pooglądać mecz. Mieszkanie na Wierzbnie to jednak nie tylko rozrywka. Osiedle ma bogate zaplecze edukacyjne, mieści się tu także szpital św. Elżbiety. Liczne placówki zdrowotne, apteki, piekarnie i sklepy ułatwiają mieszkańcom życie. Funkcjonuje tu biblioteka, jak również inne ośrodki kultury.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij