Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

tda banner

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
 
 

Nowe mieszkania na sprzedaż Konin

0 ofert w 0 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 517 zł/m²

Osiedla
Mieszkania

Sortuj

    • Villa Park Konin
      Villa Park Konin to miejsce dla Ciebie! Mieszkania są gotowe do odbioru. Nowoczesny i kameralny apartamentowiec w samym centrum Konina, będący propozycją dla osób poszukujących komfortu i wyszukanego designu w jednym. Innowacyjny projekt, odwołujący się do nurtu modernizmu, to cztery klasyczne budynki, zespolone w funkcjonalną formę. Od strony Parku Miejskiego im. Chopina bryła wzbogacona

      Villa Park Konin

      od 4 400 zł/m²
      Konimpex-Invest

      Oferta archiwalna

      Konin, ul. Kościuszki

      3 pokoje, Metraż 81 m2

    • Osiedle Diamentowe etap II
      Osiedle Diamentowe to prawdziwy diament na mapie miasta. Nie bez powodu inwestycję okrzyknięto najpiękniejszym osiedlem w Koninie. Starannie wykreowana i spójna urbanistycznie przestrzeń do życia z wieloma udogodnieniami dla mieszkańców tworzy miejsce, w którym żyje się komfortowo. Architektura Osiedla Diamentowego oparta jest na prostych formach i funkcjonalnych rozwiązaniach. Jasna elewacja

      Oferta archiwalna

      Konin, ul. Berylowa

      2-3 pokoje, Metraż 35-62 m2

    • Konin - ul. Dąbrowskiego

      Konin - ul. Dąbrowskiego

      od 7 000 zł/m²
      Nest Development

      Oferta archiwalna

      Konin, ul. Dąbrowskiego

      1-3 pokoje, Metraż 25-72 m2

    • Osiedle Diamentowe
      Osiedle Diamentowe to wymarzone miejsce do życia. Starannie wykreowana i spójna urbanistycznie przestrzeń do życia z wieloma udogodnieniami dla mieszkańców stanowi miejsce, w którym żyje się komfortowo. Architektura Osiedla Diamentowego oparta jest na prostych formach i funkcjonalnych rozwiązaniach. Jasna elewacja kontrastuje z ciemnymi wykroczeniami loggi i balkonów, co tworzy modernistyczną

      Osiedle Diamentowe

      od 4 304 zł/m²
      JHM DEVELOPMENT S.A.

      Oferta archiwalna

      Konin, ul. Berylowa

      1-4 pokoje, Metraż 27-76 m2

    Przyspiesz swoje poszukiwania

    W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

    Skonfiguruj mieszkanie

    Wiadomości na temat Konina:

    • Najbardziej zielone miasta w Polsce - ranking

      Najbardziej zielone miasta w Polsce - ranking

      Coraz częściej krytykowana jest polityka miast polegająca na „betonowaniu” dużych powierzchni. Sprzyja ona bowiem tworzeniu się miejskich wysp ciepła i ogranicza możliwość wyłapywania zanieczyszczeń powietrza przez drzewa oraz krzewy. Dodatkowo, mniejsza obecność zieleni miejskiej wpływa negatywnie na ogólne samopoczucie mieszkańców miast. Warto zatem sprawdzić, jakimi zasobami zieleni w 2019 r. dysponowały większe krajowe miasta. Wskaźnik dotyczący udziału lasów, parków, zieleńców i terenów zieleni osiedlowej pokazuje, że nawet w grupie krajowych metropolii sytuacja jest bardzo zróżnicowana. Niskim udziałem terenów zielonych cechuje się np. jedno miasto posiadające poważne problemy z jakością powietrza.

      15 kwietnia 2021

      Andrzej Prajsnar

    • Mieszkanie Plus - poradnik

      Mieszkanie Plus - poradnik

      Kiedy ruszy przyjmowanie wniosków w programie Mieszkanie Plus? Co warto wiedzieć o warunkach i zasadach działania programu? Zapraszamy do lektury! Nabór wniosków w programie Mieszkanie Plus będzie organizowany lokalnie, w poszczególnych miastach. Nie będzie ogólnopolskich zasad naboru, a to samorządy...

      03 lipca 2017

      Marzena Zbierska

    Konin to miasto w województwie wielkopolskim. Zamieszkałe jest obecnie przez ok. 75 tys. mieszkańców. Słynie z kilku kopalń węgla brunatnego oraz ogromnej elektrociepłowni. W powyższych fabrykach pracuje spora część mieszkańców miasta. Dzięki przemysłowi miasto mogło się rozwinąć zwłaszcza po II wojnie światowej. Jego zaludnienie gwałtownie wtedy wzrosło, przybywali tu bowiem robotnicy z rodzinami z całego kraju. Obecnie mówi się coraz głośniej o zamknięciu kopalń i skierowaniu Konina na nieco inne tory. Kilka lat temu odkryto tu najcieplejsze w Polsce złoża wód geotermalnych osiągających nawet 100 st. Celsjusza. Planuje się wykorzystać właśnie te atuty w rozwoju miasta. Władze mają również wiele innych pomysłów na przyciągnięcie ludzi do miasta. Przede wszystkim powstają tu bardzo tanie mieszkania. Konin rozbudowuje się i remontuje, a także zaprasza szeroką ofertą kulturalną.

    Żegnajcie duże fabryki

    Małe miasteczko, którego spora część rynku pracy opiera się na kopalniach węgla brunatnego. Przemysł jest największym sektorem w tym mieście. Zaraz po nim najwięcej ludzi zatrudnia miasto w urzędach i jednostkach pomocniczych. Taka sytuacja wkrótce ma się zmienić ze względu na coraz mniejsze złoża węgla. Jednocześnie Konin zamierza wdrożyć w życie wiele pomysłów na miasto bez wielkich fabryk. Świadczą o tym liczne programy dla małych i średnich przedsiębiorców, plany związane z odkryciem wód geotermalnych oraz jeziorami, kulturą i sztuką. Dzięki temu miasto jest coraz bardziej przygotowane na pożegnanie kopalń, które już ponad pół wieku dyktują tempo życia.

    Z jednej strony zlikwidowanie ciężkiego przemysłu pozwoli Koninowi rozwinąć się na innych płaszczyznach, z drugiej - czy wszyscy zwolnieni z kopalń rzeczywiście znajdą tu nową pracę? Miasto ma jedną z najwyższych stóp bezrobotnych w regionie, dlatego większość młodych stąd wyjeżdża. Władze starają się zatrzymać mieszkańców chociażby ofertami tanich mieszkań na sprzedaż. Konin jednak stopniowo się wyludnia. Stąd powstało sporo pomysłów na zachęcenie do zostania lub powrotu. Ich realizacja potrwa jednak kilka lat.

    Ładne mieszkania w Koninie?

    Spora część miasta to krajobraz bloków z wielkiej płyty, z których najstarsze pochodzą z lat 50-tych. Pozostałe rejony okupowane są przez stare kamienice. Te ostatnie często znajdują się w rękach prywatnych i choć już się sypią, grożąc zawaleniem, właściciele ich nie remontują. Ostatnia, najmłodsza grupa zabudowy, to nowe mieszkania na sprzedaż. Konin nie posiada wielu nowoczesnych inwestycji, stąd każda pojawiająca się w tym mieście stanowi małą sensację.

    Spory kontrast między starą i nowoczesną zabudową wynika z kilku rzeczy. Przede wszystkim ta druga jest często kameralna, monitorowana i przestrzenna. Nie są to ciasno wciśnięte obok siebie kamienice, ale nisko kondygnacyjne bloki zapewniające sporo prywatności. To również nie ogromne molochy z nawet kilkuset mieszkaniami, jakie budowano w czasach PRL-u. Konin nowoczesny charakteryzuje się bardzo niewielkimi osiedlami, w których mieszka zdecydowanie mniejsza liczba osób niż na starych blokowiskach. Wysoka jakość budownictwa mieszkań w Koninie zapewnia lepszą izolację i dość niskie rachunki za ogrzewanie. Mieszkańcy mają zapewnione miejsca parkingowe. Ponadto na terenie osiedli często znajdują się place zabaw dostępne tylko dla mieszkańców. Całość jest ogrodzona, monitorowana i administrowana przez prywatną firmę

    Mieszkania do wynajęcia w Koninie

    Mimo odpływu ludności, w mieście nadal poszukiwane są nieruchomości na wynajem. Głównymi odbiorcami są przede wszystkim osoby młode i pracujące, które przyjechały spod pobliskich wsi. Mieszkania do wynajęcia w Koninie można znaleźć głównie w blokach z PRL-u lub kamienicach. Jednak nie wszystkim odpowiada taka lokalizacja. Pomimo wyższej ceny, coraz więcej osób stawia na nowe budownictwo, zwłaszcza osiedla zamknięte i monitorowane.

    Konin - między Poznaniem a Łodzią

    Przez Konin przebiegają 3 drogi krajowe, a niedaleko również autostrada A2. Dojazd ułatwiają liczne drogi wojewódzkie i lokalne. Do Poznania można dojechać w ok. godzinę, do Łodzi w półtorej.

    Komunikacja publiczna składa się z autobusów prywatnych i publicznych przewoźników, a także kolei. W samym mieście działają linie autobusowe, które ułatwiają mieszkańcom przemieszczanie się po Koninie. Ponadto liczne PKS-y i prywatne przedsiębiorstwa zapewniają połączenie Konina z okolicznymi i odległymi miejscowościami. Co ciekawe, dzięki obecności Warty i Kanału Ślesińskiego można również poruszać się drogami wodnymi.

    Miasto jezior

    W granicach Konina jest ich aż 4: Zatorze, Czarna Woda, Gosławskie i Pątnowskie, z których dwa ostatnie są bardzo duże. Oprócz nich istnieje tu wiele innych zbiorników wodnych, w tym rybackich. Największą popularnością cieszy się Jezioro Turkusowe o takim właśnie kolorze. Nie można się w nim kąpać, ponieważ stanowi miejsce gromadzenia odpadów z kopalni, które w wyniku reakcji nadają mu niespotykany w Polsce kolor Lazurowego Wybrzeża. Przy jeziorach miejskich natomiast można się relaksować na plaży, uprawiać sporty wodne, pływać itd.

     Liczne ośrodki kultury, biblioteki, kina i galerie zapewniają bogatą ofertę, w tym warsztaty, wystawy czy pokazy. W Koninie znajdują się też placówki edukacyjne, w tym oddział zamiejscowy Politechniki Poznańskiej. Pod względem typowej infrastruktury miejskiej niczego tu nie brakuje. Duża liczba lokali handlowych i usługowych, placówek medycznych i innych zaspokaja wszystkie potrzeby mieszkańców.

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023