Nowe domy na sprzedaż Lublin
Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria
Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.
Wiadomości na temat Lublina:
Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie i za ile?
Gdzie znajdziemy najtańsze mieszkania? Sprawdziliśmy, w których miastach wojewódzkich można kupić stosunkowo tanie lokale. Doradzimy także na co uważać, szukając okazyjnych ofert mieszkań i odpowiemy na pytanie, czy kupując kawalerkę rzeczywiście płacimy mniej i oszczędzamy. Jeżeli nie chcesz przepłacać czytaj dalej!
18 grudnia 2024
Marlena Rzepniewska
Targi mieszkaniowe w Lublinie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów w Lublinie?
Warto uczestniczyć w imprezach targowych, aby zadbać o to, by być świadomym i odpowiedzialnym konsumentem. Targi nieruchomości to doskonała okazja dla osób, które marzą o swoich własnych czterech kątach - mieszkaniu, domu lub działce, by zapoznać się z szeroką ofertą deweloperów i pośredników z rynku wtórnego i pierwotnego. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się i skorzystania z porad ekspertów finansowych, prawnych oraz budowlanych, którzy pomogą w podjęciu świadomej decyzji o zakupie.
02 grudnia 2024
Dominika Perkowska
Giełda Mieszkań w Lublinie
Mijają 22 lata, od kiedy w naszym mieście odbywa się impreza, na stałe wpisana w lubelski rynek mieszkaniowy. Co roku wiosną i jesienią w Galerii Gala wystawiają się najwięksi lubelscy deweloperzy ze swoją najnowszą ofertą. Kolejna- 40- edycja Giełdy Mieszkań już w dniach 16-17 listopada 2024 r.
05 listopada 2024
Redakcja
Wycena nieruchomości: ile kosztuje i jak wygląda wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę lub biegłego?
Wycena nieruchomości jest kluczowym krokiem w wielu procesach związanych z obrotem nieruchomościami, od sprzedaży i kupna po podział spadku czy zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Czy wiesz, jak przebiega wycena przez rzeczoznawcę majątkowego i jakie są jej koszty w różnych miastach Polski? Poznaj szczegóły dotyczące wyceny domów, mieszkań i działek, by dokonać świadomych decyzji na rynku nieruchomości.
29 sierpnia 2024
Edyta Wara-Wąsowska
Lublin jest stolicą województwa lubelskiego. Jego powierzchnia liczy ok. 147,5 km2, a ludność ok. 340 466 osób. Największy rozkwit miasta przypadł na XX wiek, natomiast obecnie Lublin mocno rozwija się zwłaszcza w obszarach gospodarczych związanych z przemysłem i energetyką. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce. Stolica województwa lubelskiego stanowi także istotny punkt tranzytowy ze względu na bliskość granicy z Ukrainą i Białorusią. Ponadto to znany w kraju ośrodek akademicki - szacuje się, że co roku studiuje tu ok. 70 tys. studentów.
Domy: Lublin
Rynek nieruchomości w Lublinie nie jest tak dynamiczny jak w innych województwach. Liczba ofert od deweloperów nie jest tak rozbudowana jak wWarszawie, Krakowie czy Wrocławiu i tylko niewielki procent stanowią domy na sprzedaż w Lublinie. Jak wszędzie, także i w stolicy województwa lubelskiego przeważa budownictwo mieszkań w blokach. Sytuacja ta wynika oczywiście z mniejszych kosztów zakupu lokalu w bloku. Obecnie jednak powstaje coraz więcej budynków wolnostojących, w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Rośnie bowiem popyt na tego typu nieruchomości.
Cena domów na sprzedaż w Lublinie
Na wstępie należy zaznaczyć, że koszty zakupu domu w stolicy województwa lubelskiego znacznie wzrosły na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jest to naturalny proces, który występuje w każdej większej miejscowości w kraju. Prognozy wskazują również na to, że wartość nieruchomości będzie stale wzrastać. Dlatego nie warto odkładać decyzji o jej zakupie.
Zalety domu w Lublinie
Zakup domu ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o domy w Lublinie, niewątpliwie ich zaletą jest połączenie 2 w 1. Z jednej strony mieszkańcy mogą korzystać z uroków i zalet posiadania własnej działki z domem, ciszy, spokoju, większej prywatności i kameralności osiedla. Z drugiej nie muszą rezygnować z możliwości, jakie oferuje im duże miasto, bez problemu z komunikacją czy długimi dojazdami. Własny dom kojarzy się ze znacznym komfortem życia, na co wpływ ma nie tylko większe poczucie prywatności, ale także mniejsza liczba sąsiadów. To z kolei oznacza także większe bezpieczeństwo dla mieszkańców. Posiadanie własnej działki, na której można się czuć swobodnie, również nie jest bez znaczenia. Mieszkańcy zyskują dodatkową przestrzeń, którą mogą przeobrazić w ogród, miejsce do rekreacji czy odpoczynku. Oprócz tego, często w cenie domu i na terenie tejże działki znajduje się garaż, za którego powstanie nie trzeba dodatkowo płacić. Firmy deweloperskie dbają o to, by na osiedlach z domami w Lublinie powstawały dobrej jakości podjazdy i drogi dojazdowe. Warto docenić także komfort życia w budynku jednorodzinnym - znikają problemy z cienkimi ścianami, przez które słychać sąsiadów, możliwością zalania i wielu innych.