+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

PROMOCJE
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Chcesz zobaczyć lepiej dopasowane oferty?

  Dopasuj liczbę pokoi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5+
 • Rumiana House
  gotowe
  WILLE MIEJSKIE Rumiana House to inwestycja elitarna, o kameralnym charakterze. Każda z nieruchomości w unikatowy sposób będzie w sobie łączyć najlepsze cechy wysokiej klasy apartamentowca oraz domu jednorodzinnego. Metraż poszczególnych nieruchomości wynosił będzie od 238 do 282 m2 ergonomicznej przestrzeni, na których rozlokowane zostaną funkcjonalne pomieszczenia zapewniające nowoczesne,

  Rumiana House

  ul. Rumiana 59 , Wilanów Niski, Wilanów, Warszawa(7.5 km od centrum)
  Albero Invest
 • Harmony Residence
  3 kw. 2023
  Harmony Residence to dążenie do doskonałości. Projekt utytułowanej pracowni architektonicznej składa się z 8 domów w zabudowie bliźniaczej położonych w Klaudynie, zaledwie 25 min od Centrum. Osiedle sąsiaduje z wpisanym na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO Parkiem Narodowym. Kompleks stwarza nieograniczone możliwości do rekreacji na świeżym powietrzu oraz uprawiania sportu. Inwestycja

  Harmony Residence

  ul. płk. Krzyżanowskiego , Klaudyn, warszawski zachodni(1.6 km od Warszawy)
  Baltica Development
image

Nie masz czasu przeglądać wszystkich ofert?

Powiedz nam, jakiego mieszkania szukasz, a nasz doradca znajdzie je bezpłatnie dla Ciebie. Zero spamu, usługa bez opłat i prowizji.

Wiadomości na temat Warszawy:

Zakup luksusowego domu w Warszawie

 

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków rośnie zainteresowanie ofertą luksusowych domów na sprzedaż - Warszawa jak zwykle króluje w rankingach, ale nie jest już jedyna. Z raportu Luxury Realty Map, opracowanego przez Sotheby’s Polska, wynika, że tylko w 2016 roku zakupionych zostało 2 tys. luksusowych nieruchomości, a łączna kwota transakcji kupna-sprzedaży oszacowana została na ponad 3,6 mld złotych. Jest to nadal stosunkowo młody rynek, ale zarówno popyt, jak i różnorodność ofert wykazują się tendencją wzrostową. Ma to związek z gwałtownym rozwojem branży IT i nowych technologii, z której wywodzą się młodzi, zamożni konsumenci dóbr premium. Polacy coraz chętniej inwestują i eksperci z Sotheby’s oceniają, że taki trend utrzyma się przynajmniej przez następne 5 lat. Podobnie jak w przypadku Wielkiej Brytanii i innych krajów zachodnich, największa koncentracja nieruchomości premium występuje w głównych miastach Polski - gdzie zatem szukać wymarzonego, luksusowego domu? W Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, a także w Trójmieście.

 

Co powinna mieć luksusowa willa w Warszawie?

Definicja “luksusu” z natury nie jest jednoznaczna i zależy od wielu różnych czynników. A już gdy chodzi o nieruchomości, granica pomiędzy “premium” a “exclusive” jest wyjątkowo płynna. Tym, co najczęściej decyduje o wartości luksusowego domu na sprzedaż w Warszawie, jest jego unikatowość, wykonanie z trudno dostępnych albo rzadko spotykanych materiałów, zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych i elementy dodające prestiżu - zaangażowanie znanego projektanta do urządzenia wnętrz, położenie w elitarnej okolicy, czy też odwzorowanie słynnej zabudowy historycznej. Niezależnie od różnic znaczeniowych, w centrum znajduje się osoba klienta premium, który ma wysokie wymagania i środki, aby je spełnić. Dlatego tak ważną rzeczą dla dewelopera jest wyjście naprzeciw indywidualnym potrzebom nabywców luksusowych domów w Warszawie. Są to ludzie świadomi, śledzący światowe trendy, mający swoje osobiste preferencje, zainteresowania i często specyficzny styl życia.

 

Zaprojektuj swój luksusowy dom w Warszawie

Deweloperzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom amatorów luksusowych domów w Warszawie. Osiedla willowe są zazwyczaj niskokondygnacyjne, kameralne i wpisują się charakterem w istniejącą już zabudowę. Mieszkańcy mają do dyspozycji ogrody na parterze i widowiskowe tarasy na dachu. Dbałość o komfort nabywcy jest tu wyraźnie zaznaczona - tereny zielone na działce mogą zajmować nawet 40% terenu. Duże okna wpływają na dobre doświetlenie pomieszczeń, a stonowana kolorystyka i drewniane detale podkreślają nawiązania do natury, spokoju i relaksu. Niektórzy deweloperzy idą dalej i oferują możliwość wprowadzania większych i mniejszych zmian w zakupionej nieruchomości. W części przypadków istnieje również opcja zaprojektowania swojego własnego budynku, a jedynym wymogiem jest tylko zgodność z planem zagospodarowania terenu. Może to być wart rozważenia pomysł na wymarzony luksusowy dom w Warszawie.

 

Technologia w służbie luksusu

Willa premium niekoniecznie musi oznaczać dworek wybudowany w stylu klasycystycznym. Wielu deweloperów stawia na nowoczesność i stara się skusić klienta przyszłościowymi rozwiązaniami technologicznymi. Do takich luksusowych domów na sprzedaż w Warszawie należą rezydencje energooszczędne. Są one wyposażone w system rekuperacji, który zapobiega utracie ciepła przy wymianie powietrza, a jednocześnie je oczyszcza. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym oznacza to znacznie niższe rachunki, a jednocześnie sprawia, że dom jest przyjazny alergikom. Nowoczesna willa w Warszawie może również zostać wyposażona w system inteligentnego domu, który pozwala sterować urządzeniami za pomocą smartfona i w ten sposób ograniczyć zużycie energii. Innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie bezpieczeństwa jest biometryczna kontrola dostępu, czyli czytnik linii papilarnych, dzięki któremu otwieramy zamek w drzwiach.

 

Luksusowa Mapa Warszawy

Warszawiak zapytany o najbardziej prestiżowe adresy w stolicy najczęściej wskaże Śródmieście, Żoliborz i Stary Mokotów - szczególnie okolice Łazienek Królewskich. To z jednej strony zabytkowa architektura w stylu dworkowym i historyczne wille a z drugiej nowoczesne inwestycje wyposażone w najnowsze technologie. Okazuje się, że te dwie przeciwstawne tendencje mogą istnieć obok siebie i atrakcyjnie się uzupełniać. Osiedla willowe o podwyższonym standardzie oparte o rozwiązania skandynawskie oferują komfort i spokój, a przede wszystkim wysokiej jakości materiały i bezpieczeństwo w postaci całodobowego monitoringu. Poszukiwaczy luksusowych domów na sprzedaż w Warszawie, z pewnością ucieszy możliwość odkrycia nowego, niekiedy nawet futurystycznego oblicza poważnych, nobliwych dzielnic. Jednocześnie oznacza to, że nie muszą rezygnować ze ekskluzywnego sąsiedztwa i wszelkich korzyści jakie ono daje. Mogą mieć pewność, że cały czas pozostają w centrum biznesowo-kulturowym z bogatą infrastrukturą i dobrą komunikacją i licznymi opcjami rekreacyjno-rozrywkowymi.

 

Willowa sypialnia Warszawy

Deweloperzy coraz częściej lokalizują swoją ofertę luksusowych domów w Warszawie na obrzeżach miasta. Naturalnym wyborem jest Ursynów, a szczególnie tereny w pobliżu Lasu Kabackiego, który oferuje dużo możliwości spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. To świetne miejsce na rodzinny spacer i wycieczkę rowerową, jak również dzielnica oferująca bogato rozbudowaną sieć lokali usługowych, szkół, przedszkoli i placówek medycznych. Szukając willi w Warszawie, warto zajrzeć również na Wilanów - nowoczesną przestrzeń, która łączy zalety mieszkania pośród przyrody z atutami życia w dużym mieście. Rezydencje wilanowskie oferują nabywcom cały wachlarz atrakcji premium: strefy relaksu z sauną i jacuzzi, siłownie ze strefą kibica oraz przydomowe SPA. A ponieważ luksus oznacza czasem po prostu wygodę, duże znaczenie ma dogodny dojazd autobusowy do centrum miasta i obecność Wisłostrady - ważnej arterii komunikacyjnej.

 

Ceny luksusowych domów w Warszawie

Podobnie jak w przypadku mieszkań, ceny domów w Warszawie kształtują się na różnym poziomie, w zależności od lokalizacji. Średnia cena za mkw. w stolicy wynosi 6 tys. zł, a w przypadku rezydencji z segmentu premium wzrasta do 10 tys. zł i powyżej. Najdroższe stołeczne adresy znajdują się na Żoliborzu, gdzie średnia wartość domu to 4,2 mln zł i na Mokotowie - tam za mkw. płaci się 15 tys. zł. Na obrzeżach miasta nie jest wiele taniej, ale dom o podwyższonym standardzie można tam kupić już za 8 tys. zł za mkw. Są to ceny orientacyjne, ponieważ dużo zależy też od samego domu - użytych materiałów, zastosowanych technologii i dodatkowych usług. Deweloperzy, zachęceni popytem na nieruchomości luksusowe, realizują coraz więcej projektów dla wymagających klientów z dużą ilością gotówki i nie oszczędzają na rozwiązaniach. Rezydencje premium to nie tylko unikalny projekt, prestiżowa lokalizacja i wysoka jakość wykonania, ale także wyznacznik statusu, kolejny adres do kolekcji, na który po prostu “można sobie pozwolić”.  

Informacje o Warszawie

W Warszawie dostępnych jest 7 718 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 243 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Warszawie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 299 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (802 mieszkania).
 • 2-pokojowe (2 497 mieszkań).
 • 3-pokojowe (2 817 mieszkań).
 • 4-pokojowe (1 086 mieszkań).
 • 5-pokojowe (141 mieszkań).
 • 6-pokojowe (10 mieszkań).
 • 7-pokojowe (2 mieszkania).
 • 8-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Warszawie dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 65 do 294 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Warszawie kosztuje 322 333 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 649 000 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązują 22 oferty promocyjne. Dostępnych jest także 18 mieszkań w ofercie last minute. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowej odbędą się dni otwarte.

Miejsca w pobliżu

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: