Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Warszawa, Włochy

Znaleziono 9 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 12 751 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Pruszkowska
  od: 7 959 zł/m2

  Osiedle Pruszkowska

  Ferryman Development Sp. z o.o.

  Dom Raszyn, pruszkowski
  ul. Pruszkowska 65
  0.8 km od Warszawy
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 138-150 m2
  • Domów: 9
  • Pokoje: 4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Włoch:

Włochy to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Położone po lewej stronie Wisły, na południowym zachodzie, dopiero w 2002 roku zostały w pełni uznane za część stolicy i jednocześnie jej dzielnicę. Jak każda inna jednostka pomocnicza, tak i Włochy są podzielone na poszczególne osiedla. Można tu wyodrębnić takie rejony, jak: Nowe Włochy, Okęcie, Opacz Wielka, Paluch, Raków, Salomea, Stare Włochy, Załuski. W skład niektórych z nich wchodzą również pomniejsze osiedla. Jak widać, dzielnica jest dość rozległa, a sporą jej część zajmuje Lotnisko Chopina. Graniczy z Bemowem, Ursusem, Wolą, Mokotowem, Ursynowem, Ochotą. Jej południowa granica jest jednocześnie granicą Warszawy. Dominuje tu niska zabudowa, wielu mieszkańców posiada dom. Warszawa Włochy to jedna z nielicznych dzielnic tak dobrze zagospodarowanych terenowo.

We Włochach mieszka już ponad 41 tys. mieszkańców. Powstaje tu również wiele inwestycji mieszkaniowych i związanych z biznesem. Duża część mieszkańców chwali sobie przestrzenność dzielnicy, ale także większy spokój i dobre zagospodarowanie terenu. W planach jest utworzenie parków i innych inwestycji z inicjatywy społeczności.

Włochy - dzielnica dobra do mieszkania

Ze względu na bardzo aktywną społeczność można powiedzieć, że dzielnica ta jest w istocie małym miasteczkiem. Lokalne stowarzyszenia dbają zarówno o interes mieszkańców, jak i ochronę zieleni, której nie ma wiele. Można zauważyć również, że sporo osób posiada tu dom. Warszawa Włochy to byłe tereny podmiejskie, na których tego typu zabudowa była powszechna, zwłaszcza w latach 90. Obecnie nie ma zbyt wielu inwestycji, które oferowałyby zabudowę jednorodzinną, ponieważ jest ona mniej opłacalna niż wielorodzinna. Dom w Warszawie we Włochach to zatem luksus osiągalny tylko dla wybranych. Powstające osiedla złożone z bloków są gęsto usytuowane zwłaszcza w okolicach bliższych centrum. Ich cena przyciąga wiele osób, którym zależy na dobrej lokalizacji.

Włochy to dzielnica dość rozległa, co wiąże się również z nierównomiernym rozłożeniem infrastruktury miejskiej. Można tu zatem zobaczyć tereny gęściej i mniej zabudowane. Na jednych dominują centra handlowe, sklepy i rozmaite lokale usługowe. W innych, zwłaszcza na obrzeżach, można zobaczyć głównie domy. Warszawa Włochy to zatem z jednej strony część miejska, z drugiej - można pomyśleć, że to typowe przedmieścia wielkiego miasta.

Chcesz kupić dom w Warszawie we Włochach?

Musisz się spieszyć. Ze względu na niewielką ilość tego typu inwestycji w Warszawie, oferty deweloperów szybko znikają z rynku. Nie można również spodziewać się dużego wyboru. Dom w Warszawie we Włochach to, jak wspomniano wyżej, inwestycja raczej luksusowa. Przeciętnie ma ok. 150 mkw., 6 pokoi, garaż, użytkowe poddasze, ogród. Do tego zastosowanie nowoczesnych technik budownictwa przyczynia się do lepszej izolacji i zmniejszenia opłat za ogrzewanie. Deweloperzy proponują również panoramiczne przeszklenia w salonie. Drewniane tarasy, balkony czy loggie, a także ciekawy projekt elewacji są już niemal na porządku dziennym.

Zaletą zakupu domu w Warszawie we Włochach jest zarówno duża przestrzeń, w której swobodnie mogą czuć się rodziny wieloosobowe, jak i pary. Duża powierzchnia daje również o wiele więcej możliwości aranżacyjnych. Kolejnymi zaletami domu w Warszawie we Włochach są bliskość centrum i rozbudowanej infrastruktury, zwłaszcza drogowej. Szybko dojedzie się w każdy zakątek stolicy. O wiele łatwiej też zachować w takim domu prywatność niż w bloku. Mieszkańcy mogą czuć się znacznie swobodniej.

Ile kosztują domy na sprzedaż w Warszawie we Włochach?

Nie da się ukryć, że ceny wszystkich nieruchomości w stolicy są znacznie wyższe niż w innych miastach. Dodatkowo, jeśli ofert jest mało, a popyt na nie duży, skutkuje to kolejnymi podwyżkami cen. W porównaniu do poprzedniego roku, przeciętna wartość domu w warszawskich Włochach wzrosła o 5%. To dość dużo, zważywszy na to, że średnia cena takiej nieruchomości wynosi ok. 1 800 000 zł za całość i ok. 7 000 zł/mkw. Największy wpływ na wysokość ceny ma oczywiście duży metraż, który zazwyczaj zaczyna się od 120 mkw., a kończy nawet na 250 mkw. Inne czynniki to lokalizacja, standard i popyt.

Domy w Warszawie od kilku lat cieszą się dużym popytem, szczególnie te położone blisko centrum. Włochy, Mokotów, Ochota - w tych dzielnicach nieruchomości jednorodzinne wyprzedają się najszybciej. Mimo wysokiej ceny, ich zalety skutecznie przyciągają wielu Polaków, którym bloki kojarzą się z wiecznym hałasem, tłokiem, brakiem prywatności, a także zapachami sąsiedniego obiadu. Kupując dom w warszawskich Włochach, ma się pewność, że wokół lub niedaleko znajduje się rozbudowana infrastruktura miejska i centrum stolicy.

Dlaczego warto kupić dom na sprzedaż w warszawskich Włochach?

Powyżej wymienione zostały niemal wszystkie korzyści wynikające z zakupu nieruchomości jednorodzinnej akurat w tej dzielnicy. Podsumowując, to większy metraż - większa przestrzeń, wiele możliwości aranżacyjnych, garaż, użytkowe poddasze, kameralność i prywatność, a także taras. Ponadto zaletami domu na sprzedaż w Warszawie we Włochach są również rozbudowana infrastruktura miejska, zwłaszcza drogi, bliskość do centrum i przyjemna okolica. Ale nie tylko powyższe korzyści przesądzają o tym, że warto zakupić nieruchomość jednorodzinną właśnie w tej dzielnicy. Przede wszystkim często właściciel domu ma wpływ na jego układ już na etapie projektowym. Można zmieniać np. układ pokoi poprzez inne rozmieszczenie ścian działowych. Dzięki temu ma się większy wpływ na ostateczny wygląd domu.

Kolejną ważną zaletę stanowi brak przynależności do spółdzielni mieszkaniowej. Całością zarządza zazwyczaj wspólnota mieszkaniowa i wyznaczona przez nią firma administracyjna. Mieszkańcy mają zatem znacznie większy wpływ na wygląd części wspólnych, ale także kontrolę nad finansami. Dokładnie wiadomo, ile wydano pieniędzy i na co. Można szybko zauważyć, że tereny zarządzane przez wspólnoty wyglądają znacznie lepiej niż te zarządzane przez państwowe spółdzielnie mieszkaniowe.

Samochodem czy autobusem do centrum?

Włochy są bardzo dobrze skomunikowaną dzielnicą. Przebiegają tędy aż 2 drogi krajowe: nr 7, nr 79 oraz część obwodnicy Warszawy - S7. Istotne są też drogi wojewódzkie nr 719, 631, 634, 706. Z bardziej ruchliwych dróg, poza powyższymi, warto wymienić: Aleję Krakowską, ul. Komitetu Obrony Robotników, Popularną, Ryżową, Chrościckiego, Sasanki. Do ścisłego centrum można dojechać w niecałe 30 minut. Rozbudowana sieć dróg umożliwia również szybkie dotarcie w dowolny zakątek Warszawy i wyjazd ze stolicy, co jest istotne dla osób pracujących poza miastem lub często wyjeżdżających.

We Włochach znajduje się ogromny port lotniczy - Lotnisko Chopina. Kursuje tu wiele linii regularnych i dodatkowych. Na lotnisko można dojechać pociągiem, autobusem, samochodem, taksówką. Kursują tu specjalne linie, głównie z centrum. We Włochach działa również rozbudowana komunikacja miejska w postaci autobusów, tramwajów, pociągów. Dzięki temu szybko można dojechać, zwłaszcza do centrum, bez konieczności posiadania własnego samochodu. Można również skorzystać z miejskich wypożyczalni rowerów.

Znaleźć pracę we Włochach

Dzielnica ta znana jest zwłaszcza z dużej ilości siedzib rozmaitych firm. Największe ich zagłębie mieści się wzdłuż drogi krajowej nr 7. Można tu zobaczyć siedziby m.in. Microsoft Polska, Wirtualnej Polski, Philips Lighting Poland, FujiFilm Europe. W pobliżu znajdują się także ogromne centra handlowe, których dość dużo w różnych zakątkach Włochów. Wiele firm znajduje się również w pobliżu Okęcia. Ze względu na ogromną ilość biurowców i zagłębi biznesowych, Włochy stały się miejscem pracy ludzi z całej Warszawy. Z tego powodu wiele osób szuka tu mieszkania, popularnością cieszą się też domy. Warszawa Włochy to drugie, po Mokotowie, tak obszerne centrum biznesowe.

Ale nie samą pracą żyje człowiek. Warto zwrócić uwagę na oferty spędzania wolnego czasu po pracy. A wśród nich można znaleźć propozycje od Domu Kultury, wielu obiektów sportowych (OSiR, kluby tenisowe itd.), restauracji czy kin. Kontakt z naturą zapewnią parki i stawy, w tym: Park Kombatantów ze Stawem Koziorożca, Park ze Stawami Cietrzewia, Ogrody Kosmosu. Znajdują się tu trzy forty o numerach: V, VI, VII. We Włochach bez wątpienia jest co robić!

Informacje o Włochach

Na Włochach dostępne są 1 393 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 27 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Włochach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 265 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (47 mieszkań).
 • 2-pokojowe (650 mieszkań).
 • 3-pokojowe (444 mieszkania).
 • 4-pokojowe (210 mieszkań).
 • 5-pokojowe (24 mieszkania).
 • 6-pokojowe (2 mieszkania).
 • 9-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Włochach dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 138 do 150 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Włochach kosztuje 325 747 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 1 197 000 zł.

Aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowej odbędą się dni otwarte.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: