Kossak Residence

- Twój Własny Kawałek Krakowa

Lokale użytkowe na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Polskie Domy

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 192 oferty w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Apartamenty Różana(0.7 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Dębniki, ul. Różana (1.9 km od centrum Krakowa)
  Apartamenty Różana
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba lokali użytkowych: 2
  Powierzchnia: 54 - 101 m2
  Core Development
 • Grzegórzecka 15(1.7 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Grzegórzki, ul. Grzegórzecka 15 (0.8 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 12 195/m2
  Grzegórzecka 15
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba lokali użytkowych: 4
  Powierzchnia: 40 - 59 m2
  Seima Sp. z o.o.
 • KAVIORY 41(1.9 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Krowodrza, ul. Kawiory 41 (2.5 km od centrum Krakowa)
  KAVIORY 41
  Termin oddania: 1 kw. 2020
  Liczba lokali użytkowych: 1
  Powierzchnia: 137 m2
  KAVIORY 41

Opis Inwestycji

W samym sercu Krakowa, u stóp Wawelu, w miejscu gdzie ulica Retoryka dobiega Placu Kossaka, powstaje wyjątkowy budynek. Lokalizacja, która pozwala cieszyć się wyjątkowym klimatem Krakowa, nie rezygnując przy tym z doskonałej komunikacji ze wszystkimi częściami miasta. Wieczorny spacer do domu przez Planty, czy może raczej Bulwarami Wiślanymi? Poranna kawa pod Wawelem, czy raczej na Krakowskim Rynku? Każdy dzień zasługuje na wyjątkową chwilę.Dobra lokalizacja, to także wyjątkowe sąsiedztwo. Okna Kossak Residence wychodzą na ogród Kossakówki – domu rodzinnego wybitnych malarzy i poetów, który w czasach swojej świetności gościł najwybitniejszych polskich artystów i myślicieli. Dom, w którym swoje obrazy tworzyli kolejno Juliusz, Wojciech i Jerzy Kossak, a swoje pierwsze kroki stawiały Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Gośćmi domu bywali Stanisław Witkiewicz, Julian Tuwim, Helena Modrzejewska, Ignacy Paderewski, Jacek Malczewski, czy Henryk Sienkiewicz. Dziś, po 140 latach, w domu mieszka już piąte pokolenie rodziny Kossaków.Klasyczna, elegancka forma, która w naturalny sposób uzupełnia historyczną tkankę miasta, nie musi być w opozycji do nowoczesnej architektury. Projekt Kossak Residence wyszedł spod ręki wybitnych krakowskich architektów z Biura Projektów Lewicki Łatak. Kolejny raz udowodnili oni, że dobra architektura nie musi być krzykliwa. W nowej interpretacji krakowskiej kamienicy znajdziemy jasne, funkcjonalne wnętrza i wygodne, nowoczesne rozwiązania, które mają na co dzień jak najlepiej służyć mieszkańcom.

Inwestycja Kossak Residence znajduje się na Starym Mieście, ul. plac Kossaka 5 (1.5 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Polskie Domy.

Inwestycja Kossak Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku.

Cały projekt składa się z 56 nowych lokali użytkowych znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym, posiada 6 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Kossak Residence pozostało na sprzedaż 0 lokali użytkowych o powierzchni 1272 metrów kwadratowych.

Deweloper Polskie Domy przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2016 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.
Liczba lokali:cała inwestycja składa się z 56 lokali użytkowych.
Wysokość pomieszczeń:na wszystkich kondygnacjach po 320 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski,standard deweloperski podwyższony
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne.
 • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia: ochrona całodobowa, monitoring, teren ogrodzony, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, TV kablowa, usługi w budynku, winda.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka.

Lokalizacja inwestycji Kossak Residence

Stare Miasto to z pewnością najważniejsza część Krakowa. Jest dzielnicą I i zajmuje powierzchnię 556,76 ha. Ze względu na długą, sięgającą VIII w. historię, jest to okolica obfitująca w zabytki znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Stare Miasto w Krakowie wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na krakowskim Starym Mieście poza budowlami utrzymanymi w stylistyce barokowej, gotyckiej i renesansowej, znajdują się także obiekty eklektyczne. Mimo wypełnienia powierzchni użytkowej, na krakowskim Starym Mieście wciąż powstają luksusowe lokale mieszkalne tworzone w kamienicach poddawanych renowacji. Choć jest to serce Krakowa, to można znaleźć tu tereny zielone, jak np. Bulwary Nadwiślańskie, Planty czy place zabaw. Specyficzny klimat zabytków Starego Miasta w Krakowie wspaniale łączy się z nowoczesnością, a Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu znajdują się w niedalekiej odległości od liczącej sobie 270 sklepów Galerii Krakowskiej. Na Starym Mieście mieszczą się 4 kina i 6 teatrów, funkcjonuje 15 szkół i 6 zespołów oświatowych, o różnych profilach kształcenia. Najważniejszy jest krakowski Uniwersytet Jagielloński, który ma tu swoją główną siedzibę. Dzielnica I Stare Miasto tętni życiem. Wiele osób kojarzy obszar tylko i wyłącznie z turystyką. Jednak nic bardziej mylnego, w dzielnicy znajdziemy wszystkie potrzebne urzędy takie jak: Urząd Skarbowy Kraków - Stare Miasto czy pocztę.

Komunikacja

Stare Miasto z pewnością jest najlepiej skomunikowaną częścią Krakowa. Znajduje się tu Dworzec Centralny, a ok. 15 km od dzielnicy zlokalizowane jest lotnisko. Ponadto kursują liczne linie autobusowe miejskie i aglomeracyjne oraz tramwajowe. Od zachodniej strony do dzielnicy wchodzi droga wojewódzka nr 780, przy południowo-wschodniej granicy biegnie droga wojewódzka nr 776. Tuż nad północną granicą przebiegają natomiast drogi krajowe nr 7 i 79.

W odległości 150 metrów od inwestycji Kossak Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny Jubilat.

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Kossak Residence znajdują się 72 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Wyższa Szkoła Handlowa w Krakowie w odległości 200m, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w odległości 400m, Szkoła Podstawowa Nr 4 w odległości 400m.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 100 m znajduje się ZIKO. APTEKA, w odległości 150 m znajduje się RAJ. APTEKA, w odległości 350 m znajduje się POD ANIOŁEM STRÓŻEM. APTEKA.

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się: w odległości 100 m znajduje się Krakowski Teatr Scena STU, w odległości 250 m znajduje się FOTOTERMINAL, w odległości 350 m znajduje się ALSANDER.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: w odległości 350 m znajduje się POLSKIE TOWARZYSTWO GIMNASTYCZNE „SOKÓŁ", w odległości 750 m znajduje się Kryta pływalnia Uniwersytetu Pedagogicznego, w odległości 800 m znajduje się Krc Sp. z o.o..

Data publikacji: 16.04.2018

Data aktualizacji: 18.07.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie