Osiedle Żelazna

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez BD Inwestor

Sosnowiec, ul. Żelazna

Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 587 ofert w najbliższej okolicy!

Osiedle Żelazna

10 zdjęć

Osiedle Żelazna
Osiedle Żelazna
Osiedle Żelazna
Osiedle Żelazna

Najbliższe inwestycje

  • Zielone Tarasy
    od: 4 900 zł/m2

    Zielone Tarasy

Opis Inwestycji

Osiedle Żelazna - nowe miejsce w Sosnowcu. To tutaj harmonia życia łączy się z nowoczesnością mieszkania.

Osiedle Żelazna to kameralne i nowoczesne osiedle czterech budynków 5-kondygnacyjnych. W każdym w nich 32 mieszkania o powierzchni od 32 do 78 m2 oraz jeden lokal usługowy na parterze.

Teren Osiedla zostanie ogrodzony co zapewni bezpieczeństwo i spokój przyszłym mieszkańcom. Ponadto powstanie strefa odpoczynku i relaksu, gdzie najmłodsi będą mogli bawić się na nowoczesnym placu zabaw.

Inwestycja położona w prężnie rozwijającej się dzielnicy Niwka w Sosnowcu. W okolicy osiedla znajduje się m.in. strefa gospodarcza przy S1, centrum handlowe Designer Outlet Sosnowiec, sklepy, szkoły podstawowe oraz duże zakłady pracy.

Łatwo można dojechać do Katowic, Mysłowic i Dąbrowy Górniczej, dzięki szybkiemu dostępowi do obwodnicy S1 i autostrady A4, oraz blisko położonych przystankach komunikacji miejskiej.

Inwestycja Osiedle Żelazna znajduje się w Sosnowcu, ul. Żelazna (6.3 km od centrum Sosnowca), jest realizowana przez dewelopera BD Inwestor.

Inwestycja Osiedle Żelazna jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 66 nowych mieszkań. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Żelazna pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 65 do 69 metrów kwadratowych w cenie od 5 400 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper BD Inwestor przewidział również:

  • miejsca postojowe naziemne (138 miejsc)

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2021 roku
Liczba budynków
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.
Liczba mieszkań
cała inwestycja składa się z 66 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 265 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne (138 miejsc): cena 7000 zł.
Udogodnienia:
plac zabaw, teren ogrodzony, usługi w budynku, winda, własna kotłownia
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się las, rzeka

Lokalizacja inwestycji

Sosnowiec to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie śląskim. Usytuowany na Wyżynie Śląskiej, w skład której wchodzi Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Miasto to znajduje się w pobliżu licznych zbiorników wodnych. Leży nad rzekami: Białą Przemszą, Bobrkiem czy Brynicą. Mieszkańcy chętnie korzystają z okolicznych atrakcji, a mnogość zabytków nadaje charakter miasta. Sosnowiec składa się z wielu dzielnic takich jak: Środula, Niwka, Pogoń, Milowice, Modrzejów, Nowe Zawodzie czy Klimontów. Rozciągają się one po obu stronach rzeki- Czarna Przemsza. Co roku powstają tu nowe inwestycje, które charakteryzują się dużą różnorodnością. Dla mieszkańców, jak i inwestorów jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja. Występują tu zarówno wysokie zabudowy wielorodzinne, jak i również nowoczesne dzielnice niskiej zabudowy jednorodzinnej i apartamentowej. Największe skupisko mieszkańców to Śródmieście i Środula, gdzie mieszczą się głównie bloki z wielkiej płyty. Nie brakuje tu zabytków, a na uwagę zasługują budynki w stylu barokowym. Zamek Sielecki w Sosnowcu to najstarszy, a zarazem najcenniejszy zabytek miasta. Sosnowiec ma ogromną infrastrukturę społeczną. Bogaty w pełną ofertę edukacyjną, w skład której wchodzi aż 117 publicznych jednostek, działających w ramach zespołów szkół, jak i samodzielnych jednostek. Znajduje się tutaj: 76 szkół podstawowych, 80 szkół ponadpodstawowych oraz 52 przedszkoli. Sosnowiec ma również dostęp do rozbudowanej infrastruktury zdrowotnej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje bogatym zapleczem sportowym, m.in. dwoma stadionami i dwoma kortami tenisowymi. W mieście sport można uprawiać także zimą, na stoku narciarskim. Na obszarze miasta funkcjonuje wiele instytucji i placówek kulturalnych m.in. kina, centrum sztuki czy teatr. Rozbudowana została również infrastruktura usługowo-handlowa. Mieszkańcy Sosnowca mają do wyboru dwie duże galerie handlowe i cztery nieco mniejsze.

Komunikacja

Miasto jest ważnym węzłem drogowym, a przecinające go drogi łączą północ i południe oraz wschód i zachód Europy. Przez Sosnowiec przebiegają drogi ekspresowe S1 i S86 oraz drogi krajowe nr 79 i 94. Niespełna 5 km od południowej granicy miasta biegnie autostrada A4. Ze względu na lokalizację, funkcjonują tu autobusy strefowe GOP-u. W Sosnowcu kursują też autobusy PKS i pociągi PKP, przy czym miasto ma 7 stacji kolejowych. Znajduje się tu lądowisko sanitarne.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Żelazna mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 240 metrów od inwestycji Osiedle Żelazna znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Niwka Tuwima.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Żelazna znajdują się się 3 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Niepublicze Przedszkole Polsko-Angielskie Oxford House w odległości 170 m, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego w Sosnowcu w odległości 350 m, Edukacja Muzyczna Anderski w odległości 410 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Żelazna jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Lekarska FOR HELP w odległości 200 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Żelazna składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 160 m znajduje się Biedronka, w odległości 290 m znajduje się Aldi.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Żelazna w odległości 460 m znajduje się Boisko, w odległości 470 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 04.09.2019
Data aktualizacji: 22.03.2021

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: