Garden Residence

ARCHIWALNA

Lokale użytkowe na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezAlpha Development Sp. z o. o. S.K.A

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 12 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Apartamenty przy Wiśle(0.3 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Podgórze, ul. Kącik 10 (2.1 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 10 332 netto/m2
  Apartamenty przy Wiśle
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba lokali użytkowych: 2
  Powierzchnia: 186 - 259 m2
  HSD Inwestycje
 • Jerozolimska(1.5 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Jerozolimska (3.5 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 8 800 netto/m2
  Jerozolimska
  Termin oddania: 3 kw. 2022
  Liczba lokali użytkowych: 4
  Powierzchnia: 133 - 338 m2
  Cordia Polska
 • SASKA BLU(2 km dalej)

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Kraków, Podgórze, ul. Saska (3.9 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 8 600 brutto/m2
  SASKA BLU
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba lokali użytkowych: 3
  Powierzchnia: 83 - 214 m2
  Bryksy

Opis Inwestycji

Apartamenty Garden Residence są jednym z najbardziej interesujących i niepowtarzalnych projektów architektonicznych realizowanych na krakowskim Zabłociu – pofabrycznej dzielnicy objętej programem rewitalizacji Miasta Krakowa, która – jak twierdzą eksperci- za klika lat będzie najnowocześniejszym i najmodniejszym zakątkiem zabytkowego Krakowa.Obszar ten od dłuższego czasu budził zainteresowanie inwestorów i projektantów, którzy w tak dogodnej lokalizacji – nad brzegiem Wisły, naprzeciw malowniczego Kazimierza – dostrzegali olbrzymi potencjał. Zapomniany teren reaktywowała jednak dopiero Rada Miasta Krakowa, uchwalając w 2006 r. Program Rewitalizacji i Aktywizacji Poprzemysłowego Obszaru Zabłocie. Odtąd, Zabłocie zaczęło przeistaczać się w nowoczesną, pełną energii dzielnicę, a na postindustrialnym terenie pojawili się pierwsi architekci i urbaniści. W 2010 r., zostało ukończone  wznoszenie Garden Residence, na Zabłociu powstało również Muzeum Pamięci poświęcone historii krakowskich Żydów, a zaledwie rok później przy znanej fabryce Schindlera rozpoczęło działalność Muzeum Sztuki Współczesnej i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora “Cricoteka”. Zabłocie już od ponad 9 lat jest siedzibą największej krakowskiej uczelni prywatnej – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.Rewitalizacja obejmuje również teren nadrzecznych terenów rekreacyjnych położonych w sąsiedztwie Garden Residence. Powstają tu  deptaki i ścieżki rowerowe połączone z krakowską siecią ścieżek dla rowerów.Inwestycja Garden Residence w otrzymała tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera roku 2012 za oraz Nagrodę Złotego Sokoła w V edycji Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań za:podjęcie ryzyka rozpoczęcia inwestycji w zaniedbanej, postindustrialnej dzielnicy, co przyczyniło się w istotny sposób do realizacji długofalowego programu rewitalizacji obszaru Zabłocia,zrealizowanie dużego zespołu mieszkalnego, wyposażonego w bogaty ogólnodostępny i funkcjonalnie zróżnicowany program usługowy (fitness, sklepy, punkty usługowe), sprzyjający integracji społecznej z mieszkańcami dzielnicy,zaaranżowanie wnętrza urbanistycznego we właściwych proporcjach i o ciekawej, zróżnicowanej w skali architekturze, z interesująco zaprojektowaną, na unikatową skalę, zielenią.

Inwestycja Garden Residence znajduje się na Podgórzu, ul. Przemysłowa 4 (2 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Alpha Development Sp. z o. o. S.K.A.

Inwestycja Garden Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2010 roku.

Aktualnie w inwestycji Garden Residence pozostało na sprzedaż 0 lokali użytkowych0.

Deweloper Alpha Development Sp. z o. o. S.K.A przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2008 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2010 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku.
Liczba kondygnacji:budynek posiada od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Wysokość pomieszczeń:informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia: usługi w budynku, klub fitness, plac zabaw, teren ogrodzony, ochrona całodobowa.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka.

Lokalizacja inwestycji Garden Residence

Dzielnica Podgórze znajduje się w centrum Krakowa i jest zamieszkiwana przez 34 045 osób. Dzielnicę można podzielić na 3 podregiony, z których każdy cechuje się odmiennym typem zabudowy. Stare Podgórze pełne jest zabytków i budynków wzniesionych w XIX i na początku XXw., w Płaszowie dominują czterokondygnacyjne budynki z lat 90-tych XXw. oraz domy jednorodzinne, natomiast na Rybitwach domy jednorodzinne mieszają się z nieruchomościami przemysłowymi. Podgórze to dzielnica, na której II wojna światowa wyraźnie odcisnęła swoje piętno. Do dziś wiele jest tu świadectw koszmaru niemieckiej okupacji, takich jak pozostałości po obozie koncentracyjnym „Płaszów”. Obecnie jednak dzielnica rozwija się w szybkim tempie i może pochwalić się dobrze rozbudowaną infrastrukturą, czego przykładem jest niemal 20 szkół, 2 galerie, 2 muzea, Kino Teatr „Wrzos”, domy kultury. Odpocząć można tu na Plantach im. F. Nowackiego lub w Parku im. W. Bednarskiego. Dodatkowo Podgórze ma dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami Krakowa, a dojazdy ułatwiają przechodzące przez dzielnicę drogi: krajowa nr 7 i wojewódzka nr 776.

Komunikacja

Podgórze przecina droga wojewódzka nr 776 oraz droga krajowa nr 7. Dzielnica leżąca w centralnej części miasta ma bardzo dobre połączenia komunikacyjne z jego pozostałymi rejonami. Kursuje tu ok. 20 linii autobusów miejskich i tramwajów.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Garden Residence mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 230 metrów od inwestycji Garden Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kraków Zabłocie.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Garden Residence znajdują się się 4 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Przedszkole Niepubliczne Bright Child w odległości 110 m, Niepubliczna policealna szkoła artystyczna "AMA" w odległości 410 m, Egurrola Dance Studio Kraków Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza w odległości 470 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Garden Residence jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Centrum Medicover - Kraków Podgórska w odległości 480 m, Centrum Medyczne Larmed w odległości 480 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Garden Residence składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 80 m znajduje się Żabka, w odległości 110 m znajduje się Grządka, w odległości 190 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Garden Residence w odległości 160 m znajduje się Saturn, w odległości 450 m znajduje się Gym Park.

Data publikacji: 01.10.2015

Data aktualizacji: 24.11.2017

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie