śląskie, Rybnik

Informacja na temat Rybnika

Aktualnie w Rybniku dostępnych jest 9 ofert w 1 inwestycji

śląskie, Rybnik

Rybnik to 140 tysięczne miasto zajmujące powierzchnię blisko 148 km2. Ulokowane w południowej Polsce, w zachodniej części województwa śląskiego, podzielone jest na 27 dzielnic. Miasto posiada bardzo ugruntowaną pozycję pod względem lidera gospodarczego w regionie. Na przestrzeni lat z górniczego ośrodka przemysłowego Rybnik przekształcił się w centrum ekonomiczne, edukacyjne i kulturalne. Wizerunek miasta postrzegany jest na świecie jako wzorcowy model, a atrakcyjne tereny coraz częściej wybierane są przez inwestorów. Bardzo dobrze rozwinięty układ komunikacyjny, duża ilość powierzchni inwestycyjnych pozwala na lokowanie kapitału właśnie w Rybniku. Mieszkańcy, dzięki położeniu miasta wśród lasów, wód mają możliwość wypoczynku na łonie natury. Liczne szlaki piesze i rowerowe umożliwiają aktywny wypoczynek oraz sprzyjają wypoczynkowi. Przez Rybnik przebiega jedna z najdłuższych sieci ścieżek rowerowych w Polsce licząca ponad 100 km tras. W północno-zachodniej części Rybnika rozciąga się 7 kilometrowy Zalew Rybnicki, który jest idealnym miejscem weekendowego wypoczynku. Wzdłuż zbiornika rozpościerają się bulwary spacerowe, ławki i miejsca piknikowe.

Informacja o lokalizacji

Na terenie miasta Rybnik działają 22 przedszkola, 15 zespołów szkolno-przedszkolnych, 10 szkół podstawowych, 9 gimnazjów, 1 liceum ogólnokształcące, 8 zespołów szkół ponadgimnazjalnych, 3 zespoły szkół specjalnych, Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Praktycznego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Miasto intensywnie wspiera rozwój mieszkańców organizując pikniki naukowe, konkursy wspomagające zdobywanie nowej wiedzy.

Nad zdrowiem mieszkańców czuwa Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 przy ul. Energetyków 46. Dodatkowo w mieście funkcjonuje 9 placówek medycznych, kilkanaście aptek i różnorodne prywatne gabinety specjalistyczne.

Rybnik dysponuje wyjątkowo szerokim zapleczem nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Szczególne znaczenia mają wielofunkcyjne boiska. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z tras rowerowych i biegowych, siłowni. W Rybniku znajduje się Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR, korty tenisowe, stadion miejski. Poza tym na terenie miasta prężnie rozwija się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „Pod Żaglami”. Ponad 26 klubów sportowych umożliwia rozwój zainteresowań, pasji i kondycji mieszkańców. W Rybniku dużą popularnością cieszą się siłownie pod chmurką ulokowane w poszczególnych dzielnicach.

W mieście powstały dwie galerie handlowo-rozrywkowe Rybnik Plaza oraz Focus Mall. 6 sklepów wielkopowierzchniowych oraz kilkanaście supermarketów i dyskontów pozwala na uzupełnianie domowych zapasów oraz zaspokajanie zakupowych potrzeb mieszkańców. Targowisko miejskie umożliwia zakup świeżych produktów prosto z wiejskich gospodarstw.

Rybnik to zakątek rekreacyjny, w którym zdecydowanie każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę wypoczynku. Na terenie Rybnika działa Centrum Kultury, Teatr Ziemi Rybnickiej, Filharmonia oraz 6 kin. Liczne biblioteki ulokowane na terenie całego miasta, umożliwiają zapoznanie się z ważnymi dziełami literackimi. W Rybniku znajdują się także dwa muzea, a w każdej z dzielnic działa dom kultury.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Rybniku mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 9 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Rybniku wahają się od 4 700 do 5 372 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Rybniku

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Rybnika

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Deweloperzy będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile rząd planuje wydać na budowę tanich mieszkań? Sprawdź!