mazowieckie, pruszkowski, Pruszków

Informacja na temat Pruszkowa

Aktualnie w Pruszkowie dostępnych jest 226 ofert w 9 inwestycjach

mazowieckie, pruszkowski, Pruszków

Pruszków jest miastem województwa mazowieckiego, usytuowanym w odległości 15 km od centrum Warszawy. Atrakcyjność lokalizacji sprawia, że na obszarze ok. 19 km2 mieszka 59 tys. osób, a miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowo-usługowym. Zlokalizowane są tutaj zakłady produkcyjne takich firm, jak: L'Oréal, Herbapol czy Daewoo Electronics Manufacturing Poland, a także znajdują się centra logistyczne, np. Millennium Logistic Park. Zabudowę mieszkaniową stanowią domy jednorodzinne oraz bloki, zaś do zabytków należą liczne pałace i dwory. Zieleń miejska to: obszary chronionego krajobrazu, doliny rzek − Utraty i Żbikówki oraz 5 parków. Na uwagę wśród obiektów sportowych zasługuje kryty Tor Kolarski BGŻ Arena.

Informacja o lokalizacji

Miasto Pruszków położone jest w województwie mazowieckim, na zachód od Warszawy i zajmuje obszar o powierzchni ok. 19 km2. Zabudowę mieszkaniową dla 59 tys. mieszkańców stanowią bloki oraz domy jednorodzinne. W mieście rozwija się przemysł, toteż mieszczą się tu fabryki wielu firm, m.in.: L'Oréal, Herbapol i Daewoo Electronics Manufacturing Poland. Miejską zieleń stanowią parki i strefy chronionego krajobrazu. Reprezentatywnym zabytkiem jest Pałac Potulickich z parkiem, zaś znanym obiektem sportowym – Tor BGŻ Arena.

Do placówek przedszkolnych w Pruszkowie należą: 2 oddziały żłobkowe, 12 punktów przedszkolnych oraz 14 − publicznych i 7 niepublicznych przedszkoli. Szkoły publiczne w mieście to: 6 szkół podstawowych i gimnazjów, 3 licea i technikum, zaś do placówek oświatowych prywatnych należą: 2 szkoły podstawowe, liceum, Medyczne Studium Zawodowe oraz Centrum Nauki i Biznesu Żak. W Pruszkowie działa ponadto Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystycznej.

Pacjenci z Pruszkowa mogą korzystać z usług medycznych świadczonych przez 2 publiczne szpitale: Szpital Powiatowy przy SPZZOZ oraz Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera. W ramach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej funkcjonują również: Przychodnia Rejonowa, Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, 17 poradni specjalistycznych, 5 pracowni medycznych, Laboratorium i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Ważną placówką zdrowotną jest także Wojewódzki Samodzielny Psychiatryczny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Jana Mazurkiewicza.

Dogodnym miejscem do spacerów i wypoczynku na terenie miasta są obszary 5 parków, zaś najbardziej popularnym obiektem sportowym jest kryty Tor Kolarski BGŻ Arena. W Pruszkowie znajdują się także boiska i hale sportowe udostępniane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Miejski Klub Sportowy „Znicz”. W mieście zlokalizowane są również: Kryta Pływalnia Kapry, lodowisko i 5 klubów fitness.

Popularnym miejscem zakupów są w Pruszkowie 4 Targowiska Miejskie oraz sieciowe hipermarkety: Carrefour, Lidl, Biedronka czy Tesco. Mieszkańcy mogą również korzystać z oferty warszawskich centrów handlowych, które zlokalizowane są w odległości ok. 15 km od Pruszkowa bądź z oferty Centrum Handlowego w Jankach, gdzie można dojechać w ok. 20 minut.

W Pruszkowie zlokalizowane są 2 placówki muzealne o profilu historycznym: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego oraz Muzeum DULAG 121, a także Galeria Sztuki Współczesnej Tess. Działalność związaną z edukacją i popularyzacją kultury prowadzą: Miejski Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza, w ramach której funkcjonuje 8 filii. W mieście działa także Pruszkowskie Towarzystwo Muzyczne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Pruszkowie mogą wybierać z pośród 9 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 226 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Pruszkowie wahają się od 5 800 do 7 760 zł za metr kwadratowy. W Pruszkowie mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Pruszkowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Pruszkowa

Znajdź mieszkanie na targach w Pruszkowie!

,

Znajdź mieszkanie na targach w Pruszkowie!

Szukasz domu lub mieszkania? Nie możesz zdecydować się czy zamieszkać pod Warszawą? Przyjdź na targi w Pruszkowie i znajdź swoje wymarzone cztery kąty! Swoją ofertę przedstawi blisko 40 wystawców. W jednym miejscu i czasie porównasz wszystkie lokalizacje i ceny. Impreza odbęd...

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży inwestycję Enclave w podwarszawskim Pruszkowie

,

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży inwestycję Enclave w podwarszawskim Pruszkowie

Firma Bouygues Immobilier Polska rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji Enclave. Jest to rodzinne osiedle mieszkaniowe, zlokalizowane przy ul. Bolesława Prusa 45 w Pruszkowie, w przyjaznej i zielonej okolicy. Projekt zrealizowany zostanie w dwóch etapach. Planowany ter...

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

,

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

Wałbrzych jest jednym z czołowych miast, w których trwa już budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. W półtora roku, powstanie inwestycja licząca 215 mieszkań, w której czynsz za metr kwadratowy wyniesie 13- 14 zł.

Novo Pruszków zmierza do finału

,

Novo Pruszków zmierza do finału

Dobiega końca budowa wielorodzinnego domu mieszkalnego Novo Pruszków w podwarszawskim Pruszkowie przy ul. Akacjowej 2. Deweloperem inwestycji jest Yuniversal Podlaski, obiekt zaprojektowała pracownia Bracia Burawscy Architekci zaś generalnym wykonawcą jest firma Agmar. Powier...

Longbridge rozpoczął realizację inwestycji Active City

,

Longbridge rozpoczął realizację inwestycji Active City

Firma Longbridge realizuje nową inwestycję w Warszawie. Przy ul. Instalatorów 5 powstaje sześciokondygnacyjny budynek, gdzie znajduje się 128 lokali mieszkalnych 1, 2 i 3-pokojowych, o powierzchniach od 30 do 75 m2 oraz część usługowa na poziomie parteru. Aktualnie w ofercie ...