mazowieckie, piaseczyński, Konstancin-Jeziorna

Informacja na temat Konstancina-Jeziorny

Aktualnie w Konstancinie-Jeziornie dostępnych jest 100 ofert w 9 inwestycjach

mazowieckie, piaseczyński, Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna to miasto i zarazem uzdrowisko, położone w województwie mazowieckim, w odległości ok. 20 km od centrum Warszawy. Na terenie o powierzchni prawie 18 km2 występuje niejednorodna architektura. Usytuowane pośród ogrodów wille i rezydencje wraz z zabytkami, np. wille: Świt, La Fleur, Natemi czy Pallas Athene, znajdują się w rejonach Konstancina, Skolimowa i Klarysewa. Zabudowa miejska występuje na obszarze Jeziorny, zaś Mirków to tereny postindustrialne z zabytkowymi lub nowoczesnymi blokami, skoncentrowanymi wokół Centrum Handlowego Stara Papiernia. Nowe bloki i budynki wielorodzinne usytuowane są na osiedlu Grapa, a obiekty handlowo-usługowe − przy Al. Wojska Polskiego. Walorem lokalizacji są otaczające tereny zielone: Chojnowski Park Krajobrazowy oraz 5 rezerwatów, a także położone w obrębie miasta parki, zwłaszcza Park Zdrojowy z tężnią solną.

Informacja o lokalizacji

Miasto Konstancin-Jeziorna należy do województwa mazowieckiego i zlokalizowane jest w odległości ok. 10 km na południe od Warszawy. Na obszarze o powierzchni prawie 18 km2 mieszka ponad 17,5 tys. osób. Otoczone 5 rezerwatami oraz terenami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego miasto, pełni funkcje uzdrowiskowe, gdyż znajduje się w nim Park Zdrojowy z tężnią solną oraz wiele zakładów leczniczych. Zabudowa mieszkaniowa jest zróżnicowana: występują domy jednorodzinne i wielorodzinne, wille, a także postindustrialne i nowoczesne bloki. Obiekty handlowo-usługowe, m.in. centrum handlowe, usytuowane są przy Al. Wojska Polskiego.

Do publicznych placówek oświatowych na terenie Konstancina-Jeziorny należą: żłobek, 4 przedszkola, 5 szkół podstawowych, 3 gimnazja i 5 liceów. Placówki niepubliczne to: 13 przedszkoli, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła policealna, 2 szkoły muzyczne oraz American School of Warsaw.

W Konstancinie-Jeziornie zlokalizowane są renomowane, cieszące się ogólnopolską sławą ośrodki rehabilitacyjne, jak: Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej i Szpital Rehabilitacji Neurologicznej, które działają w ramach Konstancin-Zdrój Sp. z o.o., a także: Centrum Kompleksowej Rehabilitacji i Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer. Do placówek uzdrowiskowych należą również: Zakład Przyrodoleczniczy Biały Dom i Sanatorium Uzdrowiskowe Przy Źródle. W mieście funkcjonują 2 przychodnie rejonowe oraz 5 niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Konstancin-Jeziorna to popularne miejsce turystyczno-rekreacyjne ze względu na atrakcyjne szlaki spacerowe i rowerowe oraz miejsca do grzybobrania i wędkowania. Do większych obiektów sportowych należą: basen kryty Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wyposażony w: 2 hale sportowe, 3 boiska, siłownię, salę fitness i plac zabaw. Na terenie miasta zlokalizowanych jest również wiele klubów czy szkół sportowych, jak: Egurrola Dance Studio, Studio Fitness Pro-Fit, Cardio Gym Center – CGC oraz Szkoła Sztuk Walki Młodzi Wojownicy.

Punkty handlowo-usługowe koncentrują się w mieście wzdłuż Al. Wojska Polskiego, gdzie znajduje się m.in. Centrum Handlowe Stara Papiernia. Ze względu na uzdrowiskowy i turystyczny charakter Konstancina-Jeziorny, znajduje się tu 25 lokali gastronomicznych: restauracje, kawiarnie i pizzerie, a także liczne miejsca noclegowe: hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne.

Atrakcją miasta są zabytkowe wille, jak: Świt, La Fleur, Natemi czy Pallas Athene. W Willi Świt mieści się obecnie Muzeum – Dom Stefana Żeromskiego, zaś w Willi La Fleur znajduje się galeria sztuki artystów polskich i żydowskich tworzących we Francji w I połowie XX wieku. Ciekawą instytucją kultury jest Muzeum Papiernictwa. W mieście funkcjonuje Biblioteka Publiczna wraz z 4 filiami oraz Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, który organizuje różnorodne wydarzenia widowiskowe, m.in. koncerty w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie mogą wybierać z pośród 9 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 24 mieszkania i 75 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Konstancinie-Jeziornie wahają się od 4 900 do 8 943 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Konstancinie-Jeziornie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Konstancina-Jeziorny

Willa jak ze snów pod Warszawą

,

Willa jak ze snów pod Warszawą

20 kilometrów od centrum stolicy ruszył unikalny projekty deweloperski. Konstanciński Sen to 4 wyjątkowe wille, które odpowiadają na potrzeby wymagających klientów.

Gdzie mieszkają polscy milionerzy?

,

Gdzie mieszkają polscy milionerzy?

Jak żyją polscy milionerzy i od kiedy zaczyna się dla nich mieszkaniowy luksus? Sprawdziliśmy to.

YIT nabyło pierwszą działkę w Warszawie

,

YIT nabyło pierwszą działkę w Warszawie

Fińska firma deweloperska YIT zakupiła w Warszawie działki gruntu pod realizację pierwszego projektu mieszkaniowego w Polsce.