Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Rudy Śląskiej:

Ruda Śląska - domy o wysokim standardzie w niskiej cenie

 

Ruda Śląska to miasto położone na Śląsku, należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Słynie oczywiście z funkcjonowania licznych kopalni, w związku z czym nieraz temat ten niejako przysłania walory miasta. Ruda Śląska bardzo szybko się rozwija, zwłaszcza w obszarze nowych technologii. W przeciągu kilku lat powstały tam liczne inkubatory przedsiębiorczości mające za zadanie wspieranie firm młodych, jak również tych bardziej doświadczonych. Dzięki temu miasto może się rozwijać również w innych obszarach, odchodząc powoli od czasów, w których miasta budowane były wokół jednego przedsiębiorstwa stanowiącego główne źródło utrzymania mieszkańców.  Przemysł nie jest jedynym filarem miasta. Rozwija się ono również w zakresie kultury, edukacji, rozrywki. Pojawiają się nowe osiedla, a na nich mieszkania i domy. Ruda Śląska odgrywa coraz większą rolę w GOP-ie, oferując coraz więcej miejsc pracy, jak również spokojniejsze życie niż w dużych miastach. Co warto wiedzieć o rynku nieruchomości w Rudzie Śląskiej, zanim kupi się tam dom?

 

Nowe domy - Ruda Śląska stawia na jakość

Obecnie podejście nabywców do zakupu nieruchomości znacznie się zmieniło. Kiedyś istotne było posiadanie nieruchomości samej w sobie, podczas gdy dziś coraz większą rolę odgrywają wygoda, jakość budownictwa i wykończenia czy okolica. Nawet najniższa cena nie przyciąga klientów tak, jak wysoki standard, kompetentna obsługa i ułatwienia. Dlatego nowe domy w Rudzie Śląskiej powstają z największą dbałością o szczegóły. Mimo atrakcyjnej ceny w porównaniu z Katowicami czy Mikołowem, nieruchomości budowane są w oparciu o dobrej jakości projekty i przez doświadczonych specjalistów. Niektóre z nich posiadają nie tylko estetyczny design, ale również liczne udogodnienia. Wśród nich warto wymienić ogrzewanie podłogowe, wentylację, system rekuperacji, garaże czy poddasze. Niewątpliwym atutem są systemy energooszczędne, dzięki czemu nabywca zapłaci w przyszłości mniejsze rachunki.

W branży nieruchomości często odchodzi się od tradycyjnego systemu budowy na rzecz nowoczesnych rozwiązań, wśród których jedne elementy wdraża się kosztem drugich. I tak można zauważyć, że wiele nowoczesnych domów pozbawiona jest np. ogródka. Inaczej jest w przypadku domów na sprzedaż w Rudzie Śląskiej. Tu deweloperzy często łączą tradycyjny wygląd z nowoczesnymi technologiami. Właściciel domu może się cieszyć zatem większą działką, ale równocześnie np. rekuperacją. Działki często wykorzystywane są w celach rekreacyjnych, jak również garażowych. Nie ma nic przyjemniejszego niż grillowanie czy wypoczywanie we własnym ogrodzie. Nowe domy w Rudzie Śląskiej przyciągają wielu chętnych, którzy marzą o większej przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i wypoczynkowej.

 

Nie tylko wysoka jakość, ale i niska cena

Zazwyczaj wysoki standard idzie w parze z wysoką ceną. Na szczęście nie wszędzie. Domy w Rudzie Śląskiej można znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Średnia dla całego regionu wynosi ok. 3 000 zł/mkw. - jednak to cena obejmująca zarówno nieruchomości w bardzo złym stanie, nadające się w pełni do remontu, jak i nowoczesne domy na sprzedaż. W Rudzie Śląskiej można znaleźć tak naprawdę budynki za ok. 2 500 zł/mkw., które wymagają generalnego remontu, jak i nowe lokale za ok. 5 000 zł/mkw. Często kupcy pytają o tanie domy w Rudzie Śląskiej. I tu najczęściej trzeba doprecyzować, czy chodzi o jak najniższą cenę, nie biorąc pod uwagę standardu, czy chodzi o nieruchomości o odpowiednim standardzie, ale w konkurencyjnej cenie w porównaniu z innymi ofertami na rynku.

Nowe, ale i tanie domy w Rudzie Śląskiej kosztują ok. 4 000 - 4 500 zł/mkw. Ta cena wynika oczywiście z wielu czynników, np. zastosowanych materiałów itd. Nieraz bardziej się opłaca niż zakup zniszczonej nieruchomości tanim kosztem, a następnie wieczny remont pochłaniający pieniądze. Do najważniejszych zalet tanich domów w Rudzie Śląskiej z rynku pierwotnego należy ich lokalizacja i dostosowanie do wymagań nabywców. Nie trzeba się martwić o wymianę instalacji itd. Najczęściej trwałość tych domów jest również dość długa, a dzięki zastosowaniu lepszej jakości materiałów można cieszyć się stosunkowo niskimi rachunkami za ogrzewanie.

 

Domy w Rudzie Śląskiej - w jakiej dzielnicy?

Najczęściej nieruchomości jednorodzinne można spotkać na obrzeżach miasta, ale również wzdłuż autostrady A4. Zwłaszcza ta druga lokalizacja wydaje się bardzo atrakcyjna ze względu na łatwy dojazd do innych części Śląska, szczególnie dla osób, które pracują w Katowicach, Gliwicach i innych obszarach Śląska. Popularnością wśród szukających tanich domów w Rudzie Śląskiej cieszą się więc Kochłowice, Halemba czy Wirek. Tanie domy w Rudzie Śląskiej można znaleźć zwłaszcza w pierwszym z wymienionych rejonów. Zaletami tych dzielnic jest jednak nie tylko komunikacja. Słyną z dużej ilości zieleni, a także bliskości rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Mieszkańcy szukający spokoju i prywatności, ale jednocześnie nie chcący daleko dojeżdżać do sklepów, z pewnością docenią walory powyższych obszarów.

Co istotne, domy w Rudzie Śląskiej powstają w niewielkiej ilości, co wpływa na ich rosnące ceny. Cieszą się coraz większą popularnością i już w tej chwili dość szybko znikają z rynku. Dlatego potencjalni kupcy nie mają zbyt wiele czasu na zastanowienie. Jeśli uda im się odpowiednio wcześniej zarezerwować nieruchomość, jeszcze przed ostatecznym wykończeniem, nieraz mogą poprosić o drobne zmiany. Niektórzy deweloperzy dopuszczają takie możliwości, jak np. przestawienie ścianki działowej, jeśli nie została ona jeszcze wybudowana. W tym momencie nabywcy mogą więc skorzystać z dodatkowych udogodnień.

 

Dlaczego warto zamieszkać w Rudzie Śląskiej?

Jak wspomniano wyżej, miasto to dość mocno się rozwija, za czym oczywiście idą również ceny nieruchomości, które z roku na rok są coraz wyższe. Oczywiście w tej chwili są one jednymi z najniższych w regionie, co przyciąga wielu chętnych na zakup. Coraz większa ilość mieszkańców przyczynia się do tego, że w mieście budowane są nowe drogi, rozwija się komunikacja, jak również cała infrastruktura. Powstają tu placówki kulturalne i edukacyjne.

W Rudzie Śląskiej szczególnie dobrze poczują się amatorzy sportów - w tej chwili ugrupowań sportowych jest tu bowiem ok. 30. Szukający kultury czy rozrywki również będą zadowoleni - wcale nie trzeba jechać do Katowic, aby pójść do kina, muzeum czy klubu. W Rudzie Śląskiej organizowanych jest wiele inicjatyw społecznych i wydarzeń. Do najpopularniejszych należą PolskaEire czy Holi. To klimatyczne miasto spodoba się osobom lubiącym przebywać wśród zieleni, co zapewniają parki i lasy. Do tego duża ilość zabytków, zwłaszcza architektonicznych, zapewnia sporą ilość rozrywki dla ich amatorów.

Przy czym warto wspomnieć również, że w Rudej Śląskiej wcale nie ma tak złego powietrza. Oczywiście miasto corocznie podejmuje walkę ze smogiem i pyłami, jednak ich ilość jest nieproporcjonalnie mała w stosunku do innych obszarów GOP-u. Można tu zaobserwować stałe nawoływanie do wymiany pieców oraz dbania o opał dobrej jakości. Coraz skuteczniej udaje się zmniejszyć ilość zimowego smogu. Dlatego osoby, które odstrasza ten problem, mogą przyjechać do miasta i same się przekonać o tym, że jest on stosunkowo niewielki.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023