Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Osiedle Nova Maxima
  Oferta archiwalna

  Swoje M

Dąbrowa Górnicza - Miasto Czterech Jezior

 

Dąbrowa Górnicza to najrozleglejsze miasto województwa śląskiego – zajmuje powierzchnię 188,7 km kw. i pod tym względem przewyższa nawet Katowice. Położona na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego i jednym z centralnych punktów konurbacji górnośląskiej. Historia Dąbrowy Górniczej jako miejscowości związanej z wydobyciem rudy zaczęła się w XVIII w. gdy odkryto w niej bogate złoża węgla kamiennego. W XIX i XX w. wokół Szkoły Górniczej Sztygarka koncentrowało się największe skupisko inteligencji technicznej w Zagłębiu. W 1916 r. Dąbrowa otrzymała prawa miejskie i od tej pory kontynuuje rozwój jako ośrodek gospodarczo-przemysłowy. W obrębie miasta łączą się obszary bardzo zróżnicowanego krajobrazu – z jednej strony zurbanizowana zabudowa, a z drugiej tereny zielone i zbiorniki wodne, sprzyjające rozwojowi stref rekreacyjnych. Ten ciekawy dualizm może być powodem dla którego warto zainteresować się nowymi domami w Dąbrowie Górniczej.

 

Osiedla zatopione w zieleni

Wydaje się to niemożliwe na Śląsku? A jednak. Nowe domy w Dąbrowie Górniczej powstają przede wszystkim na Ratanicach, dzielnicy otoczonej polami i łąkami, której dawny rolniczy charakter zmienia się obecnie pod wpływem planowanych inwestycji deweloperskich. Obszar ten zyskuje dzięki bliskości kompleksu jezior Pogoria, Lasu Grodzieckiego i niedawno przebudowanego Parku Zielona, który jest najulubieńszym miejscem spędzania czasu przez mieszkańców całego Zagłębia Dąbrowskiego. Oferty nowych domów w Dąbrowie Górniczej można także znaleźć na Strzemieszycach Wielkich, Korzeńcu i Gołonogu. Są to atrakcyjne inwestycyjnie tereny na których koncentruje się aktywność biznesowa, kulturowa i społeczna. Mieszkańcy mają dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej, spełniającej potrzeby w zakresie edukacji, zakupów i ochrony zdrowia. Wygląda też na to, że nowe inwestycje będą cały czas powstawać – choćby ze względu na bliskość Katowic, gdzie ceny nieruchomości są wyższe, a dojazd do Dąbrowy zajmuje niewiele czasu.

 

Nowe domy w Dąbrowie Górniczej - prostota i styl

Deweloperzy w Dąbrowie Górniczej oferują zarówno domy wolnostojące, jak i w zabudowie szeregowej. Nabywcy mają do wyboru nowoczesne piętrowe bryły opracowane z maksymalną prostotą ale również tradycyjne budynki parterowe ze spadzistym dachem. Domy zaprojektowano z dbałością o szczegóły i wybudowano z materiałów wysokiej jakości. Elewacje są utrzymane w jasnych, optymistycznych kolorach i często wykończone elementami drewnianymi, przez co harmonijnie wpasowują się w naturalne otoczenie. Nowe domy w Dąbrowie Górniczej mają przestronne, komfortowe, słoneczne wnętrza, co zawdzięczają dużym oknom i stosowanym w niektórych projektach przeszkleniom. Ich metraże są najczęściej na tyle duże, żeby oferować możliwości dowolnej aranżacji wnętrz. Budynki wyposażone są w garaże, a także tarasy, gdzie mieszkańcy mogą się zrelaksować i zaplanować spotkanie ze znajomymi. Niektóre projekty przewidują także wydzielenie poddasza użytkowego, co pozwoli je zagospodarować i w ten sposób dodatkowo zwiększyć powierzchnię domu.

 

Nowe domy w Dąbrowie Górniczej częścią proekologicznej strategii

Ze względu na ożywioną działalność przemysłową i idące za tym zanieczyszczenie miasta, Dąbrowa Górnicza podejmuje szereg rozwiązań mających zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko. Budownictwo ekologiczne świetnie wpisuje się w ten trend. Nowe domy w Dąbrowie Górniczej budowane są z wykorzystaniem nowoczesnej instalacji grzewczej opartej o pompę ciepła, która wykorzystuje energię pobraną z otoczenia do ogrzania pomieszczeń. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją umożliwia cyrkulację powietrza, jednocześnie zapobiegając utracie ciepła i osadzaniu się wilgoci. Deweloperzy w swoich projektach stosują też kolektory słoneczne, wspomagające tradycyjny system grzewczy. Innym rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają projektanci, jest system inteligentnego domu – zainstalowane czujniki pozwalają właścicielom sterować urządzeniami w pomieszczeniach. Dzięki temu mogą oni kontrolować temperaturę, oświetlenie, czy też wilgotność.

 

Ile kosztują nowe domy w Dąbrowie Górniczej?

Wysokość cen domów w Dąbrowie Górniczej determinuje bliskość Katowic jako siedziby większości pracodawców oraz turystyczne walory Pojezierza Dąbrowskiego, które przyciąga zarówno potencjalnych nabywców, jak i odwiedzających, którym można budynek wynająć. Średnia cena za mkw. domu w Dąbrowie Górniczej to 3,3 tys. zł, ale już na Ratanicach trzeba będzie zapłacić ok. 3,8 tys. zł za mkw. Na Strzemieszycach Wielkich – w zależności od standardu wykończenia – ceny wahają się od ok. 3,5 do 4,8 tys. zł. Na Korzeńcu koszt mkw. to 3,9 tys. zł. Dla porównania średnia cena za mkw. budynku w Katowicach to 4,1 tys. zł i na rynku pierwotnym nie ma zbyt wielu ofert poniżej tej kwoty. W tej sytuacji zakup nowych domów w Dąbrowie Górniczej przedstawia się dość korzystnie.  

 

Wygoda i oszczędność czasu

Dąbrowa Górnicza jest dobrze skomunikowanym miastem, co zapewnia mieszkańcom szybki i dogodny dojazd zarówno w obrębie miejscowości, jak i w skali krajowej. Przez miasto przebiegają: droga ekspresowa S1, będąca fragmentem trasy europejskiej E75, drogi krajowe nr 86 i 94 oraz drogi wojewódzkie nr 790, 796 i 910. Na uwagę zasługuje bardzo rozwinięta sieć kolejowa obejmująca zarówno pociągi podmiejskie, jak i dalekobieżne – na terenie Dąbrowy Górniczej znajduje się 9 stacji kolejowych na liniach nr 1, 62 i 133. Wewnętrzna komunikacja miejska jest realizowana przez połączenia autobusowe i tramwajowe. W odległości 11 km od granicy miasta położony jest Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice – można do niego dojechać drogą ekspresową S1. Nieźle rozbudowana jest sieć ścieżek rowerowych i coraz więcej funduszy unijnych jest przeznaczanych na ten cel – ruch rowerowy jest szczególnie ożywiony na terenie tzw. Pojezierza Dąbrowskiego.

 

Dąbrowę Górniczą czeka rewitalizacja

Dąbrowa Górnicza to miasto, którego charakter zdeterminowany został przez intensywny rozwój przemysłu. Obecnie podejmowane są działania mające sprawić, aby stała się miejscem przyjaznym mieszkańcom. Takie są założenia projektu Fabryka Pełna Życia, który ma celu przekształcenie ściśle fabrycznego centrum i stworzenie zorganizowanej przestrzeni publicznej, gdzie koncentrowałoby się życie miasta. Restrukturyzacja obejmie teren dawnej fabryki obrabiarek DEFUM, pomiędzy Pałacem Kultury Zagłębia i Wyższą Szkołą Biznesu. Modernizacja dotyczy także pięknego Parku Zielona – przebudowano plac zabaw dla dzieci, fontannę oraz dodano oświetlenie. Innymi obszarami priorytetowymi rewitalizacyjnie są Ząbkowice i Strzemieszyce Wielkie, gdzie swoją siedzibę ma huta szkła koncernu Saint-Goban. Ze względu na swój unikalny dualny charakter, Dąbrowa Górnicza może być optymalnym miejscem zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Z jednej strony lokalizują się tutaj zakłady produkcyjne gigantów przemysłowych, a z drugiej mieszkańcy mają dostęp do tak cennych obszarów rekreacyjnych jak kompleks jezior Pogoria, Pustynia Błędowska i Lasy Trzebiesławskie.

Informacje o Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej dostępnych jest 37 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Dąbrowie Górniczej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 47 do 219 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (6 mieszkań).
 • 3-pokojowe (12 mieszkań).
 • 4-pokojowe (12 mieszkań).
 • 5-pokojowe (7 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Dąbrowie Górniczej nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Dąbrowie Górniczej kosztuje 288 435 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: