Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Nowe domy na sprzedaż Dąbrowa Górnicza

2 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 187 zł/m²

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Sasankowy Zakątek
  3 kw. 2024
  Sasankowy Zakątek Kameralne, ciche i spokojne osiedle, gdzie pięć nowoczesnych Sasanek zakwita swoim blaskiem! Osiedle, które łączy przeciwieństwa- daleko i blisko… daleko od zgiełku miasta, ale jednocześnie blisko natury, szkoły, pracy i tego, co potrzebne Twojej rodzinie na co dzień. Pięć Sasanek, niby każda taka sama – a każda z nich ma swoje unikalne zalety- TY też znajdziesz swoją
  ul. Hallerczyków, Dąbrowa Górnicza(10.5 km od centrum)
  Platforma Mieszkaniowa
 • getHome

  Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Dąbrowa Górnicza

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Sulików
  Oferta archiwalna
  Komu z nas nie marzy się własny domek w pięknej, zacisznej okolicy, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku? Kto nie chciałby mieszkać w solidnym, nowoczesnym i po prostu ładnym domu? Wszystko to jest teraz w zasięgu ręki! Powstaje nowe osiedle domków jednorodzinnych SULIKÓW w Siewierzu-Sulikowie, w części południowej ok. 4km od centrum miasta Siewierz, powiat będziński, województwo śląskie.
  ul. Kamienna 22, Siewierz(0.1 km od Dąbrowy Górniczej)
  Tarasy Osiedle
 • Apartamenty Podlesie
  Oferta archiwalna
  RUSZYŁY REZERWACJE - WYBIERZ NAJLEPSZY SEGMENT DLA SIEBIE ! W Dąbrowie Górniczej przy ul. Podlesie powstaje nowa, kameralna inwestycja w zabudowie szeregowej, składająca się z 4 segmentów, każdy z nich o powierzchni 77 m2 , do którego będzie przynależeć ogródek (ok.130 m2 lub ok. 55 m2) . Przedmiotem oferty jest dwukondygnacyjny segment o całkowitej powierzchni 77 m2 do którego przynależą: -

  Apartamenty Podlesie

  od 6 220 /m2
  ul. Podlesie, Dąbrowa Górnicza(2.6 km od centrum)
  Musiał Group
 • La Marina
  Oferta archiwalna
  Osiedle La Marina położone jest w Dąbrowie Górniczej Ratanicach, zaledwie 20 minut od Katowic, nad największym i najpiękniejszym zbiornikiem wodnym w regionie - Pogoria IV. La Marina to osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Projekt osiedla powstał z myślą o tym, aby harmonizować z otaczającą przyrodą. Przy budowie wykorzystano najwyższej jakości materiały. Do wykończenia elewacji

  La Marina

  od 3 850 /m2
  ul. Ratanice, Dąbrowa Górnicza(6 km od centrum)
  SMG Śląsk Sp. z o.o.
 • Osiedle Nova Maxima
  Oferta archiwalna
  Osiedle Nova Maxima składa się z 8 nowoczesnych, kompaktowych budynków w zabudowie szeregowej i usytuowane jest w samym sercu miasta. Powierzchnia domów oraz działek będzie zróżnicowana, wynosić będzie odpowiednio: - 125 m2 dla budynków skrajnych, powierzchnia działki na której będą umiejscowione wyniesie ok 280 m2 - 135 m2 dla budynków środkowych, powierzchnia działki na której będą
  ul. Wincentego Pola, Dąbrowa Górnicza(0.6 km od centrum)
  Swoje M

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Dąbrowy Górniczej:

Dąbrowa Górnicza - Miasto Czterech Jezior

 

Dąbrowa Górnicza to najrozleglejsze miasto województwa śląskiego – zajmuje powierzchnię 188,7 km kw. i pod tym względem przewyższa nawet Katowice. Położona na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego i jednym z centralnych punktów konurbacji górnośląskiej. Historia Dąbrowy Górniczej jako miejscowości związanej z wydobyciem rudy zaczęła się w XVIII w. gdy odkryto w niej bogate złoża węgla kamiennego. W XIX i XX w. wokół Szkoły Górniczej Sztygarka koncentrowało się największe skupisko inteligencji technicznej w Zagłębiu. W 1916 r. Dąbrowa otrzymała prawa miejskie i od tej pory kontynuuje rozwój jako ośrodek gospodarczo-przemysłowy. W obrębie miasta łączą się obszary bardzo zróżnicowanego krajobrazu – z jednej strony zurbanizowana zabudowa, a z drugiej tereny zielone i zbiorniki wodne, sprzyjające rozwojowi stref rekreacyjnych. Ten ciekawy dualizm może być powodem dla którego warto zainteresować się nowymi domami w Dąbrowie Górniczej.

 

Osiedla zatopione w zieleni

Wydaje się to niemożliwe na Śląsku? A jednak. Nowe domy w Dąbrowie Górniczej powstają przede wszystkim na Ratanicach, dzielnicy otoczonej polami i łąkami, której dawny rolniczy charakter zmienia się obecnie pod wpływem planowanych inwestycji deweloperskich. Obszar ten zyskuje dzięki bliskości kompleksu jezior Pogoria, Lasu Grodzieckiego i niedawno przebudowanego Parku Zielona, który jest najulubieńszym miejscem spędzania czasu przez mieszkańców całego Zagłębia Dąbrowskiego. Oferty nowych domów w Dąbrowie Górniczej można także znaleźć na Strzemieszycach Wielkich, Korzeńcu i Gołonogu. Są to atrakcyjne inwestycyjnie tereny na których koncentruje się aktywność biznesowa, kulturowa i społeczna. Mieszkańcy mają dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej, spełniającej potrzeby w zakresie edukacji, zakupów i ochrony zdrowia. Wygląda też na to, że nowe inwestycje będą cały czas powstawać – choćby ze względu na bliskość Katowic, gdzie ceny nieruchomości są wyższe, a dojazd do Dąbrowy zajmuje niewiele czasu.

 

Nowe domy w Dąbrowie Górniczej - prostota i styl

Deweloperzy w Dąbrowie Górniczej oferują zarówno domy wolnostojące, jak i w zabudowie szeregowej. Nabywcy mają do wyboru nowoczesne piętrowe bryły opracowane z maksymalną prostotą ale również tradycyjne budynki parterowe ze spadzistym dachem. Domy zaprojektowano z dbałością o szczegóły i wybudowano z materiałów wysokiej jakości. Elewacje są utrzymane w jasnych, optymistycznych kolorach i często wykończone elementami drewnianymi, przez co harmonijnie wpasowują się w naturalne otoczenie. Nowe domy w Dąbrowie Górniczej mają przestronne, komfortowe, słoneczne wnętrza, co zawdzięczają dużym oknom i stosowanym w niektórych projektach przeszkleniom. Ich metraże są najczęściej na tyle duże, żeby oferować możliwości dowolnej aranżacji wnętrz. Budynki wyposażone są w garaże, a także tarasy, gdzie mieszkańcy mogą się zrelaksować i zaplanować spotkanie ze znajomymi. Niektóre projekty przewidują także wydzielenie poddasza użytkowego, co pozwoli je zagospodarować i w ten sposób dodatkowo zwiększyć powierzchnię domu.

 

Nowe domy w Dąbrowie Górniczej częścią proekologicznej strategii

Ze względu na ożywioną działalność przemysłową i idące za tym zanieczyszczenie miasta, Dąbrowa Górnicza podejmuje szereg rozwiązań mających zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko. Budownictwo ekologiczne świetnie wpisuje się w ten trend. Nowe domy w Dąbrowie Górniczej budowane są z wykorzystaniem nowoczesnej instalacji grzewczej opartej o pompę ciepła, która wykorzystuje energię pobraną z otoczenia do ogrzania pomieszczeń. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją umożliwia cyrkulację powietrza, jednocześnie zapobiegając utracie ciepła i osadzaniu się wilgoci. Deweloperzy w swoich projektach stosują też kolektory słoneczne, wspomagające tradycyjny system grzewczy. Innym rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają projektanci, jest system inteligentnego domu – zainstalowane czujniki pozwalają właścicielom sterować urządzeniami w pomieszczeniach. Dzięki temu mogą oni kontrolować temperaturę, oświetlenie, czy też wilgotność.

 

Ile kosztują nowe domy w Dąbrowie Górniczej?

Wysokość cen domów w Dąbrowie Górniczej determinuje bliskość Katowic jako siedziby większości pracodawców oraz turystyczne walory Pojezierza Dąbrowskiego, które przyciąga zarówno potencjalnych nabywców, jak i odwiedzających, którym można budynek wynająć. Średnia cena za mkw. domu w Dąbrowie Górniczej to 3,3 tys. zł, ale już na Ratanicach trzeba będzie zapłacić ok. 3,8 tys. zł za mkw. Na Strzemieszycach Wielkich – w zależności od standardu wykończenia – ceny wahają się od ok. 3,5 do 4,8 tys. zł. Na Korzeńcu koszt mkw. to 3,9 tys. zł. Dla porównania średnia cena za mkw. budynku w Katowicach to 4,1 tys. zł i na rynku pierwotnym nie ma zbyt wielu ofert poniżej tej kwoty. W tej sytuacji zakup nowych domów w Dąbrowie Górniczej przedstawia się dość korzystnie.  

 

Wygoda i oszczędność czasu

Dąbrowa Górnicza jest dobrze skomunikowanym miastem, co zapewnia mieszkańcom szybki i dogodny dojazd zarówno w obrębie miejscowości, jak i w skali krajowej. Przez miasto przebiegają: droga ekspresowa S1, będąca fragmentem trasy europejskiej E75, drogi krajowe nr 86 i 94 oraz drogi wojewódzkie nr 790, 796 i 910. Na uwagę zasługuje bardzo rozwinięta sieć kolejowa obejmująca zarówno pociągi podmiejskie, jak i dalekobieżne – na terenie Dąbrowy Górniczej znajduje się 9 stacji kolejowych na liniach nr 1, 62 i 133. Wewnętrzna komunikacja miejska jest realizowana przez połączenia autobusowe i tramwajowe. W odległości 11 km od granicy miasta położony jest Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice – można do niego dojechać drogą ekspresową S1. Nieźle rozbudowana jest sieć ścieżek rowerowych i coraz więcej funduszy unijnych jest przeznaczanych na ten cel – ruch rowerowy jest szczególnie ożywiony na terenie tzw. Pojezierza Dąbrowskiego.

 

Dąbrowę Górniczą czeka rewitalizacja

Dąbrowa Górnicza to miasto, którego charakter zdeterminowany został przez intensywny rozwój przemysłu. Obecnie podejmowane są działania mające sprawić, aby stała się miejscem przyjaznym mieszkańcom. Takie są założenia projektu Fabryka Pełna Życia, który ma celu przekształcenie ściśle fabrycznego centrum i stworzenie zorganizowanej przestrzeni publicznej, gdzie koncentrowałoby się życie miasta. Restrukturyzacja obejmie teren dawnej fabryki obrabiarek DEFUM, pomiędzy Pałacem Kultury Zagłębia i Wyższą Szkołą Biznesu. Modernizacja dotyczy także pięknego Parku Zielona – przebudowano plac zabaw dla dzieci, fontannę oraz dodano oświetlenie. Innymi obszarami priorytetowymi rewitalizacyjnie są Ząbkowice i Strzemieszyce Wielkie, gdzie swoją siedzibę ma huta szkła koncernu Saint-Goban. Ze względu na swój unikalny dualny charakter, Dąbrowa Górnicza może być optymalnym miejscem zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Z jednej strony lokalizują się tutaj zakłady produkcyjne gigantów przemysłowych, a z drugiej mieszkańcy mają dostęp do tak cennych obszarów rekreacyjnych jak kompleks jezior Pogoria, Pustynia Błędowska i Lasy Trzebiesławskie.

Domy na sprzedaż w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej dostępne są 2 oferty nowych domów znajdujące się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Wśród inwestycji deweloperskich w Dąbrowie Górniczej dostępne są oferty domów na sprzedaż o powierzchniach od 83 do 101 m². W tym:

 • domy czteropokojowe - 2 domy

Domy na sprzedaż w Dąbrowie Górniczej powstają:

 • w zabudowie wolnostojącej - 2 domy

Ile kosztuje nowy dom w Dąbrowie Górniczej?

Najtańszy nowy dom w Dąbrowie Górniczej dostępny w sprzedaży kosztuje 639 000 zł. Aktualnie średnia cena za m2 domów w Dąbrowie Górniczej wynosi 8 187 zł.

Aktualnie w inwestycjach w Dąbrowie Górniczej nie obowiązują oferty specjalne na domy.

Dąbrowa Górnicza - domy gotowe do odbioru

Obecnie w ofercie deweloperów w Dąbrowie Górniczej nie ma domów oddanych do użytku.Najpóźniejszy termin oddania inwestycji domów do użytkowania to koniec III kwartału 2024.

Domy w Dąbrowie Górniczej - udogodnienia

Najwięcej nowych domów w Dąbrowie Górniczej oferuje Platforma Mieszkaniowa.

Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania? Poznaj ofertę nowych mieszkań w Dąbrowie Górniczej i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023