Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Żoliborz, Stary Żoliborz - 204 oferty w 1 inwestycjach

 • Central Garden
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, ul. Słomińskiego (3.5 km od centrum Warszawy)
  Central Garden
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 204
  Powierzchnia: 47 - 106 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 99 ofert
  ASBUD Group

Stary Żoliborz - dlaczego warto tu zamieszkać?

Żoliborz to jedna z 18 dzielnic Warszawy, położony w północno-zachodniej części na lewym brzegu Wisły. Zaczynając od północnych terenów - Stary Żoliborz graniczy z dzielnicą Bielany, od zachodnich z Bemowem, natomiast południowe tereny graniczą z Wolą i warszawskim Śródmieściem. Otoczony parkami oraz ogrodami idealnie nawiązuje do nazwy z pochodzenia francuskiego Joli Bord, czyli “piękny brzeg”. Z pewnością ta dzielnica zaliczana jest do jednej z harmonijnych miejsc w stolicy. Żoliborz to miejsce kameralne i pełne uroku. Uznawany jest za jedna z ekskluzywnych dzielnic, gdzie niegdyś mieszkały elity intelektualne.

Stary Żoliborz pełen uroku 

Żoliborz jest jedną z najmniejszych, a zarazem najpiękniejszych dzielnic w Warszawie. Okolica słynie z pięknych kompleksów zieleni. Zakup mieszkania w takiej lokalizacji będzie udaną inwestycją. Najstarszy w okolicy Park Kaskada czy nazywany miastem-ogrodu Żoliborz Oficerski to tylko jedne z nielicznych miejsc, do których można zajrzeć. Dla wielbicieli aktywności fizycznych przeznaczony jest, Park Kaskada gdzie śmiało, można udać się na poranny jogging czy jazdę na rowerze. Ważnym elementem rekreacji jest piaszczysta plaża, nieopodal której znajdują się: korty tenisowe, stadnina koni czy przystań jachtowa. Latem otwarta jest Cytadela Warszawska, gdzie warto wybrać się na kawę. Na niewielkim obszarze Starego Żoliborza funkcjonuje wiele instytucji i placówek kulturalnych, do których zaliczają się: teatry, muzea, kina czy galerie sztuki. Atutem tej dzielnicy jest niewielka odległość do centrum, gdzie w kilka minut można dojechać komunikacją miejską. Jest to, więc atrakcyjna lokalizacja dla inwestorów. 

Mieszkania na starym Żoliborzu w wysokim standardzie

Nowo powstające inwestycje na Żoliborzu charakteryzują się różnorodnością. Oprócz willi występuje tu niska wielorodzinna zabudowa. Wysokie bloki znajdują się jedynie na Marymoncie. Wszystkie mieszkania na sprzedaż to wyjątkowe połączenie estetyki, wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnych trendów architektonicznych. Największym powodzeniem cieszą się przytulne kawalerki, jak i mieszkania 2-, a nawet 3-pokojowe o większym metrażu. Mieszkania na starym Żoliborzu przeznaczone są zarówno dla singli, jak i par z dziećmi. Rodziny mogą być zadowolone z dużej ilości atrakcji przygotowanych dla dzieci. Znajdują się tu liczne place zabaw czy różnego rodzaju ośrodki do zajęć pozalekcyjnych. Dla zainteresowanych motoryzacją przyszłych mieszkańców, w podziemnych kondygnacjach budynków przewidziano hale garażowe z licznymi miejscami postojowymi. Lokalizacja w tak malowniczej okolicy jakim, jest stary Żoliborz - sprawia, że ceny mieszkań na średnim poziomie wynoszą 13 tys.zł/mkw. Podana cena może się różnić w zależności od węzłów komunikacyjnych, metrażu lub standardu wykończenia. W przyszłości może się to przełożyć na niższe koszty, jednak już na etapie zakupu mieszkania trzeba się liczyć z odpowiednio wyższą ceną. 

Jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania na starym Żoliborzu? Skontaktuj się z naszym specjalistą, który pomoże wybrać nieruchomość dopasowaną do Twoich potrzeb.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij