Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
Wiadomości na temat Włocławka:
Nowe domy we Włocławku – centrum gospodarczym regionu
Włocławek to trzecie pod względem wielkości miasto w województwie kujawsko-pomorskim, zamieszkiwane przez niespełna 100 tysięcy osób. Dzieli się na osiem dzielnic mieszkaniowych: Śródmieście, Michelin, Południe, Wschód Leśny, Zawiśle, Zazamcze, Rybnicę i Południe, a także dwie dzielnice przemysłowe – Zachód Przemysłowy i Wschód Przemysłowy. Wyodrębnia się również liczne osiedla, m.in.: Dziadowo, Rózinowo, Falbanka, Glinki, Grzywno, Leopoldowo, Łaniewszczyzna, Mieczysław, Papieżka, Rózinowo, Ruda, Rumunki Zarudzkie, Słodowo, Suszyce, Szpetal Dolny, Świech, Wydmuchowo, Słoneczne i Zarzeczewo.
Miejscowość jest dogodnie zlokalizowana w centralnej części kraju. Można stąd szybko dojechać do wielu dużych miast, w tym Łodzi, Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Konina, Płocka i Torunia. Do najważniejszych szlaków komunikacyjnych zaliczają się drogi krajowe DK67, DK62 i DK91 oraz droga wojewódzka 252. W pobliżu miasta przebiega również autostrada A1 z węzłem Włocławek Zachód i Włocławek Północ. W lokalizacji tej funkcjonuje międzynarodowa droga wodna E40, miejska komunikacja autobusowa i dwa dworce kolejowe. Najbliższe lotniska – w Łodzi i Bydgoszczy – znajdują się w promieniu około 100 km.
Klimat inwestycyjny lokalizacji
Włocławek to miasto, w którym panuje korzystny klimat dla inwestycji biznesowych. Przedsiębiorcy mogą korzystać z dobrze uzbrojonych terenów inwestycyjnych w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Parku Przemysłowo-Technologicznego Włocławskiej Strefy Rozwoju Ekonomicznego.
Atutem lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna, m.in. w zakresie nośników energii. W miejscowości tej swoje siedziby mają duże polskie przedsiębiorstwa, m.in. z branży chemicznej, energetycznej, spożywczej, odzieżowej, materiałów budowlanych czy ceramiki łazienkowej. Inwestorzy mogą uzyskać wsparcie lokalnych instytucji otoczenia biznesu.
Rynek nowych domów na sprzedaż we Włocławku
Podaż nowych domów we Włocławku jest stosunkowo niewielka w porównaniu do rynku mieszkań. Dominują budynki w zabudowie bliźniaczej i wolnostojącej. W ostatnim czasie deweloperzy budują je m.in. w dzielnicy Michelin, Zazamcze i Południe. Sporą popularnością cieszą się nowe domy na Falbance. Średnia powierzchnia użytkowa nieruchomości wynosi około 120 m2. Ceny domów z rynku pierwotnego są niższe w porównaniu do Bydgoszczy i Torunia, lecz dynamicznie rosną.
Dlaczego warto tutaj zamieszkać?
Lokalizacja ta jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania głównie ze względu na rozwiniętą infrastrukturę społeczną, w tym zdrowotną, oświatową, kulturalną i sportowo-rekreacyjną. Do dyspozycji mieszkańców jest także wiele miejsc pracy oraz liczne tereny zielone.
Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów we Włocławku na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź budynek odpowiadający Twoim potrzebom.