+0 km
Lokalizacja
Czas dojazdu
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Dodaj lokalizację
filtruj
sortuj
alerty
Zainspiruj się
Nowe domy na sprzedaż Rybnik
0 ofert w 0 inwestycjach
Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 581 zł/m²
Sortuj
- JANKOWICKA 86 to kompleks sześciu dwukondygnacyjnych domów w zabudowie szeregowej. Każdy dom posiada ogródek oraz taras. Na terenie wokół budynku znajdują się miejsca parkingowe dla
Jankowicka 86
od 4 733 zł/m²Oferta archiwalna
Rybnik, ul. Jankowicka 86
4 pokoje, Metraż 82-84 m2
- Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu wolnostojących domów jednorodzinnych, zapewniając możliwość skorzystania z programu MDM. Osiedle nowych domów jest położone w Rybniku, w otoczeniu zielonych terenów i jednocześnie w niewielkiej odległości od centrum miasta. W skład budowanego przez nas kompleksu mieszkalnego wchodzi 21
Osiedle Leśne Zacisze
od 2 641 zł/m²Oferta archiwalna
Rybnik, ul. Stefana Batorego
4 pokoje, Metraż 145-157 m2
Przyspiesz swoje poszukiwania
W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.
Skonfiguruj mieszkanieWiadomości na temat Rybnika:
Rybnik to spore miasto leżące nieopodal Gliwic i Katowic, o powierzchni ok. 148 km2. Zamieszkuje je ok. 139 tys. mieszkańców. Wyróżnia się szybkim rozwojem, ale również świetną jakością zarządzania, za co wielokrotnie otrzymało nagrody. Podobnie jak w przypadku wielu innych śląskich aglomeracji, największy rozrost Rybnika przypadł w II połowie XX wieku. Był to rozrost zarówno powierzchniowy - w latach 70-tych przyłączono do miasta wiele okolicznych wsi, mieszkaniowy - budowano domy w Rybniku i ściągano ludzi z całej Polski do pracy, jak i gospodarczy - odnowiono gospodarkę węglową. Obecnie w aglomeracji coraz częściej kopalnie się zamyka i przekształca np. na centra handlowe. Przyczynia się to znacznie do poprawienia jakości powietrza. Poza przemysłem węglowym Rybnik rozwija się również w innych gałęziach gospodarki.
Domy na sprzedaż w Rybniku
Powstaje ich stosunkowo niewiele, jako że znacznie bardziej deweloperom opłaca się budownictwo wielorodzinne. Jednak nie oznacza to, że nowe domy w Rybniku nie powstają wcale. Najczęściej budowane są na obrzeżach miasta. Można spotkać się głównie z zabudową szeregową lub bliźniaczą. Wolnostojące nieruchomości zdarzają się bardzo rzadko. Niekiedy nawet budynki wielorodzinne przypominają wyglądem domy na sprzedaż. Rybnik bowiem wypełnia się nisko kondygnacyjną nowoczesną zabudową.
Szeregówki lub bliźniaki w Rybniku powstają zazwyczaj na strzeżonych i zamkniętych osiedlach. Oprócz posiadania ogródków prywatnych, mieszkańcy mogą się cieszyć również częściami wspólnymi. W zależności od inwestycji są to np. place zabaw, miejsca do wypoczynku, a niekiedy nawet do grilla.
Domy w Rybniku - drogie czy tanie?
Ceny nieruchomości w tym mieście są dość niskie w porównaniu np. z Gliwicami czy Katowicami. Mimo że w całej Polsce rośnie wartość mieszkań i domów na sprzedaż, w Rybniku dzieje się wręcz odwrotnie. Domy na sprzedaż w Rybniku zawierają średnio ok. 5 pokoi i od 120 do 200 mkw. Na metraż wpływa zwłaszcza rodzaj zabudowy. Najmniejsze są domy szeregowe, następnie bliźniacze. Największe - wolnostojące. Warto zauważyć, że nie wszystkie tego typu nieruchomości posiadają ogrody. Zamiast obszarów zielonych można spotkać duże przydomowe tarasy czy balkony i loggie.
Koszt zakupu domu w Rybniku jest znacznie niższy niż w okolicznych aglomeracjach. Z czego wynika tak niższa cena domu w Rybniku? Przede wszystkim z tego, że aglomeracja ta nie wchodzi w skład dużych miast graniczących ze sobą i tym samym wspierających się w rozwoju i biznesie, np. Katowice, Sosnowiec, Chorzów. Po drugie, Rybnik nie jest aż tak rozwiniętą miejscowością, żeby przyciągać ogromną liczbę ludzi, a co za tym idzie - popyt na nieruchomości jest mniejszy.
Zalety zakupu domu w Rybniku
Największą zauważalną korzyścią jest oczywiście stosunek ceny do jakości. Za wysoki standard płaci się kilka razy mniej niż w Katowicach czy Gliwicach, przy czym dojazd z Rybnika do powyższych miast jest dość szybki. Wiele osób kupuje zatem domy w Rybniku, nawet pracując w stolicy Śląska. Jeśli ktoś nie ma wystarczającego budżetu albo zwyczajnie nie chce brać dużego kredytu, nieruchomości w miastach położonych dalej od ścisłego GOP-u są dla niego z pewnością znacznie lepszą opcją.
Zazwyczaj są trzy możliwości wybudowania domu w Rybniku. Pierwsza to samodzielna budowa, tzw. system gospodarczy, druga - budowa z pomocą inwestora zastępczego, trzecia - zakup od dewelopera. Ostatnia ścieżka wydaje się najdroższa, jednak może okazać się najbardziej opłacalna. Przy wybraniu pierwszej opcji trzeba poświęcić dużo czasu, posiadać fachową wiedzę. Druga częściowo zwalnia właściciela z obowiązku posiadania ogromnej wiedzy, nie musi on również tracić tak wiele czasu. Jednak nadal zdarzają się sytuacje, w których wykonawca zrobi coś źle lub wręcz zostawi budowę w połowie. Najbezpieczniejszy jest zatem zakup domu w Rybniku prosto od dewelopera. Współpraca z firmą deweloperską ma tę zaletę, że to firma o wszystko się troszczy i za wszystko odpowiada. Kupujący może wybrać opcję pod klucz, dzięki czemu otrzyma dom z podłogami, drzwiami, oknami, całkowicie gotową łazienką, listwami… W Rybniku nie ma aż tak dużej różnicy cenowej między drugą i trzecią opcją.