Osiedle Franciszkańskie

ARCHIWALNA

Lokale użytkowe na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezTDJ Estate Sp. z o.o.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 27 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Opis Inwestycji

Osiedle Franciszkańskie

W ramach I Etapu „ Osiedla Franciszkańskiego” powstaną dwa 6 – kondygnacyjne budynki składające się z segmentu A i segmentu B. Spełniając najważniejsze potrzeby przyszłych mieszkańców budynki wyposażone będą w nowoczesne windy oraz miejsca garażowe na poziomie -1. W parterze segmentu A zlokalizowana będzie strefa handlowo-usługowa.Udogodnieniem dla mieszkańców będzie również ogólnodostępna, bezpłatna strefa miejsc parkingowych dla 118 samochodów.W pierwszym etapie Osiedla Franciszkańskiego powstaje 95 mieszkań o powierzchniach od 27 do 80 m kw. oraz trzy lokale handlowo-usługowe położone na parterze budynku.Wybierając mieszkanie możesz zdecydować czy chcesz mieć ustawny balkon, przestronny taras czy niewielki ogródek. Duże tarasy mają mieszkania położone na 1 piętrze nad usługowym parterem oraz na ostatniej kondygnacji. Kilka mieszkań na parterze ma własne, łatwe w aranżacji ogródki.Dodatkowo możesz kupić miejsce postojowe w zadaszonym garażu podziemnym.Każda kondygnacja segmentu A, z wyjątkiem ostatniej podzielona jest na 11 mieszkań. Na piątym, ostatnim piętrze znajduje się 7 mieszkań. Segment B to 8 mieszkań na kondygnacjach od parteru do 4, a na ostatniej 6 mieszkań.Mieszkania będą uniwersalne pod względem funkcjonalnym i stanowią przestrzenie, które można dowolnie aranżować. Ograniczone są tylko ścianami zewnętrznymi i ścianami między mieszkaniowymi.Stałymi elementami mieszkań są: układ okien, wejście do mieszkania, pion kanalizacyjny, wentylacyjny i doprowadzający media do mieszkania.Wybierając mieszkanie na Osiedlu Franciszkańskim możesz zdecydować czy wolisz balkon, taras czy niewielki ogródek.

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie znajduje się w Zespole Dzielnic Południowych, ul. Kijowska (5.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez dewelopera TDJ Estate Sp. z o.o..

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2015 roku.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Franciszkańskie pozostało na sprzedaż 0 lokali użytkowych0.

Deweloper TDJ Estate Sp. z o.o. przewidział również:

  • miejsca postojowe podziemne
  • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2014 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2015 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 2 budynków.
Liczba kondygnacji:budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Wysokość pomieszczeń:informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne.
  • miejsca postojowe naziemne.
Udogodnienia: usługi w budynku, winda.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się las.

Lokalizacja inwestycji Osiedle Franciszkańskie

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Franciszkańskie mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 170 metrów od inwestycji Osiedle Franciszkańskie znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kokociniec Płochy [nż].

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańskie znajdują się się 2 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach w odległości 340 m, Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w odległości 420 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Franciszkańskie składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 100 m znajduje się Biedronka, w odległości 310 m znajduje się Spożywczy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańskie w odległości 130 m znajduje się Boisko, w odległości 380 m znajduje się Boisko, w odległości 450 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 01.10.2015

Data aktualizacji: 29.10.2020

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie