Sienkiewicza 53

Oferta archiwalna

Łódź, Śródmieście, Katedralna, ul. Sienkiewicza 53

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Sienkiewicza 53

2 zdjęcia

Sienkiewicza 53

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2016 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 325 do 372 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

Remont budynku został pieczołowicie zaplanowany z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. W jego zakresie znalazła się m.in. instalacja windy z postarzanymi lustrami oraz klasycznymi kaflami. Dla bezpieczeństwa i wygody osób przebywających w budynku na parterze zaprojektowano wejście do budynku bez barier tj. pochylnię , z której odbywać się będzie bezpośrednie wejście do klatki schodowej i apartamentów parterowych.

Cała inwestycja będzie budowana w trzech etapach:

I etap = VI 2016 - koniec III 2018 r - front

II etap = VI 2017 - koniec IX 2018 r - oficyny

III etap = X 2017 - koniec I 2019 r - bud. zamykający

- Ostatnia najwyższa kondygnacja budynku kryje 2 luksusowe lokale mieszkalne typu penthouse z dużymi otwartymi przestrzeniami (dostępne w późniejszym etapie).

- Zarówno najmniejsze kameralne apartamenty typu studio, jak i największe o imponujących, otwartych pomieszczeniach oferują możliwość elastycznej kreacji wnętrza.

- Pracując nad projektem przebudowy kamienicy, staraliśmy się dać przyszłym właścicielom położonych w niej mieszkań maksymalną dowolność aranżacji przestrzeni stosownie do indywidualnych preferencji.

- Aby pozostawić świadectwo minionej epoki, zachowaliśmy charakterystyczne elementy zabytkowego wystroju, przywracając je do pierwotnej kondycji. Harmonizująca z oryginalnym projektem stolarka okien oraz oryginalne, odrestaurowane drzwi wewnętrzne podkreślają wyjątkowy charakter obiektu.

Inwestycja Sienkiewicza 53 znajduje się na Katedralnej, ul. Sienkiewicza 53 (0.7 km od centrum Łodzi), została zrealizowana przez Sommo Sp. z o.o. Sp.k.

Inwestycja Sienkiewicza 53 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku.

Aktualnie w inwestycji Sienkiewicza 53 nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli Sommo Sp. z o.o. Sp.k. nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Budynek znajduje się w centralnej części miasta. Usytuowany został w pierzei zachodniej ulicy Sienkiewicza, vis a vis głównego wejścia do parku im. H. Sienkiewicza. Jego ściana południowa biegnie wzdłuż pasażu Schillera łączącego ulicę Sienkiewicza z ulicą Piotrkowską. Doskonała lokalizacja Sienkiewicza 53 wsparta jest doskonałym dostępem do środków transportu publicznego. - Dzięki położeniu Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej i innych podobnych obiektów w bliskim sąsiedztwie, Sienkiewicza 53 to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja dla osób wrażliwych na sztukę. - Dworzec główny PKP oraz przystanki autobusów i tramwajów znajdują się jednie w odległości 5 minut spacerem, zaś dojazd na Łódzkie lotnisko zajmuje 20 minut. - Dla lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu lub robiących często zakupy nie bez znaczenia będzie położenie nieopodal Parku im. H. Sienkiewicza oraz Galerii Łódzkiej. - Kolejną zaletą budynku jest położenie w pobliżu głównych centrów biznesowych oraz administracyjnych, sądów, najlepszych hoteli oraz centrów konferencyjnych.

Łódzkie Śródmieście to obszar w kształcie litery „L” ograniczony ulicami Północną, Piotrkowską i Kilińskiego. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest ulica Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Ze Śródmieścia można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, ale też w ciągu ok. godziny znaleźć się w Warszawie dzięki położonej tu stacji PKP Łódź Fabryczna. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. To też doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwa szpitale miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi ,takimi jak Park Piłsudskiego czy Park Poniatowskiego. Nowe budownictwo sąsiaduje tu więc z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku jak i zabytkami.

Komunikacja

Śródmieście Łodzi jest doskonale skomunikowane z resztą miasta dzięki autobusom i tramwajom kursującym po każdej większej ulicy dzielnicy. Dodatkowo z położonego w Śródmieściu dworca PKP Łódź Fabryczna można dojechać do wszystkich większych miast Polski jak i pozostałych stacji w Łodzi. 6 km na południe od Śródmieścia znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Sienkiewicza 53?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Sienkiewicza 53 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 20 metrów od inwestycji Sienkiewicza 53 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Sienkiewicza - park Sienkiewicza.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Sienkiewicza 53 znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Sienkiewicza 53 znajduje się 8 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w odległości 70 m, Przedszkole Miejskie nr 58 w odległości 70 m, Przedszkole Miejskie nr 223 w odległości 70 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Sienkiewicza 53 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 260 m znajduje się Biedronka, w odległości 450 m znajduje się Stokrotka, w odległości 470 m znajduje się Biedronka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Sienkiewicza 53 w odległości 170 m znajduje się Boisko, w odległości 480 m znajduje się Club Sportera, w odległości 480 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 21.09.2017
Data aktualizacji: 13.11.2018

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Katedralnej

Oferty na Katedralnej

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: