Arkona Residence

Oferta archiwalna

Lokale użytkowe na sprzedaż ul. Panieńska, oferowane bezpośrednio przez

Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o.o.

Szczecin, Śródmieście, Stare Miasto, ul. Panieńska

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Prezentacja oferty archiwalnej

Arkona ResidenceArkona Residence

5 zdjęć

Arkona Residence
Arkona Residence
Arkona Residence
Arkona Residence

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 6 parków w okolicy
  • morze

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2020 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych

Liczba lokali:

cała inwestycja składa się z 2 lokali użytkowych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 400 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka, morze

Opis inwestycji

Inwestycja ARKONA RESIDENCE mieści się w sercu Starego Miasta w Szczecinie, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich, między ulicami Panieńska a Targ Rybny. W najbliższej okolicy znajdują się słynne bulwary szczecińskie, a w promieniu niecałych 2 km zlokalizowana jest stacja kolejowa Szczecin Główny.

W ramach projektu planowana jest budowa 62 mieszkań o metrażach od 29 do 100 m2. W ofercie znajdą się komfortowe kawalerki, lokale 2- i 3-pokojowe, a także apartament 4-pokojowy.

Budynek ARKONA RESIDENCE będzie posiadał łącznie 7 kondygnacji, w tym garaż z 24 miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosić będzie ponad 2 800 m2.

Do użytku oddane zostaną również dwa lokale komercyjne o łącznej powierzchni 322 m2.

Dziedziniec wewnętrzny inwestycji zaprojektowano jako przestrzeń wspólną – rekreacyjny ogród o powierzchni prawie 300 mkw. Inwestycja zostanie wykończona materiałami o wysokim standardzie, a część powierzchni biologicznie czynnej umiejscowiona będzie na dachu, tworząc oryginalną i ekologiczną ozdobę budynku.

Ideą przewodnią dla kształtowania formy zabudowy inwestycji było stworzenie jednolitego charakteru architektonicznego dla zabudowania całego kwartału,który odtwarza historyczne linie zabudowy. Na elewacji zaprojektowane zostały jednolite rozwiązania detali elewacyjnych oraz proporcji otworów okiennych podobne do rozwiązań przyjętych w sąsiadującym budynku hotelowym. W zakresie materiałowym przyjęto koncepcję doboru naturalnych i trwałych materiałów elewacyjnych w postaci okładzin z kamienia naturalnego, tynków mineralnych i elementów uzupełniających z aluminium i szkła.

Inwestycja Arkona Residence znajduje się na Starym Mieście, ul. Panieńska (0.7 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o.o.

Inwestycja Arkona Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2020 roku.

Cały projekt składa się z 2 nowych lokali użytkowych.

Aktualnie w inwestycji Arkona Residence nie ma nowych lokali użytkowych w sprzedaży.

Dla przyszłych właścicieli Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

Lokalizacja inwestycji

Inwestycja zlokalizowana jest w samym centrum Starego Miasta, przy ulicy Panieńskiej w Szczecinie, tuż obok Zamku Książąt Pomorskich oraz Targu Rybnego.

W najbliższej okolicy inwestycji znajdują się nie tylko liczne obiekty historyczne, ale także kulturalne, takie jak Muzeum Narodowe w Szczecinie czy Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza oraz edukacyjne: Akademia Morska w Szczecinie i Pomorski Uniwersytet Medyczny.

ARKONA RESIDENCE jest położona jedynie niecałe dwa kilometry od stacji kolejowej Szczecin Główny. Spacerem można dość również do Galerii Kaskada, do Parku im. Stefana Żeromskiego oraz na słynne bulwary szczecińskie. W pobliżu inwestycji znajdują się ponadto przystanki komunikacji miejskiej – tramwajowe oraz autobusowe.

Śródmieście to dzielnica Szczecina, która liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działają tu kina i teatry, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Arkona Residence?

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Arkona Residence mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 979 metrów od inwestycji Arkona Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - stacja kolejowa.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Arkona Residence znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Arkona Residence znajduje się 40 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego w odległości 63 m, kamienica Loitzów w odległości 96 m, Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi im. Związków Zawodowych Marynarzy i Portowców w odległości 130 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Arkona Residence jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: LeDent w odległości 104 m, Na Podzamczu w odległości 227 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 340 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Arkona Residence składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 257 m znajduje się sklep z żywnością, w odległości 270 m znajduje się Żabka, w odległości 278 m znajduje się Lewiatan.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Arkona Residence w odległości 163 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 165 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 192 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 01.04.2020
Data aktualizacji: 21.11.2023

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: