Osiedle Nowa Słoneczna

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezIMS Budownictwo

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 526 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Murapol Dębowe Tarasy(0.4 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Katowice, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Baildona (1.7 km od centrum Katowic)
  Murapol Dębowe Tarasy
  Termin oddania: 3 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 237
  Powierzchnia: 26 - 59 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Murapol S.A.
 • Opolska - Dom przy filharmonii(1.5 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Opolska (0.8 km od centrum Katowic)
  Opolska - Dom przy filharmonii
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 46
  Powierzchnia: 33 - 79 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Wawel Service Sp. z o.o.
 • Murapol Śląskie Ogrody Katowice(1.8 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Katowice, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Bytkowska 103 (3.2 km od centrum Katowic)
  Murapol Śląskie Ogrody Katowice
  Termin oddania: 1 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 192
  Powierzchnia: 34 - 61 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Murapol S.A.

Nagrody i wyróżnienia w Rankingu Inwestycji

Opis Inwestycji

Osiedle Nowa Słoneczna w Katowicach to zespół pięciu budynków, które będą zlokalizowane u zbiegu ulic Słonecznej i ks. Piotra Ściegiennego.Obszar, na którym realizowana jest inwestycja położony jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. W odległości ok. 1 km znajduje się duże centrum handlowe Silesia City Center, za którym przebiega Drogowa Trasa Średnicowa. W bardzo bliskim sąsiedztwie ( ok. 2 km ) położony jest jeden z największych ogrodów na Śląsku - Park Śląski z ogrodem zoologicznym i parkiem rozrywki. Teren otoczony jest osiedlami, na których funkcjonują liczne sklepy, punkty usługowe, przedszkola i żłobki. Bezpośrednio do inwestycji przylegają rodzinne ogródki działkowe. Teren jest dobrze skomunikowany z centrum Katowic, które oddalone jest o ok. 2,5 kmBudynki będą miały zróżnicowaną wysokość - dwa z nich, przy ulicy Słonecznej, będą siedmiopiętrowe natomiast pozostałe trzy będą pięciopiętrowe. We wszystkich budynkach będzie 211 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.W ofercie znajdują się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o funkcjonalnych układach wewnętrznych i powierzchni od 30 m² do 80 m². Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Wewnętrzna część osiedla będzie wyłączona z ruchu samochodowego. Miejsca postojowe i komórki lokatorskie zlokalizowane będą w podziemnej części budynku.Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, natomiast mieszkania na parterze tarasy oraz przynależne ogródki.Konstrukcję budynku stanowić będzie szkielet żelbetowy, ściany zewnętrzne zbudowane będą z pustaków ceramicznych i ocieplone styropianem.Ciepło i ciepła woda do mieszkań dostarczane będą z sieci miejskiej. Mieszkania przekazywane będą nabywcom w stanie deweloperskim tj. ze wszystkimi instalacjami, tynkami wewnętrznymi, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi oraz kaloryferami.

Inwestycja Osiedle Nowa Słoneczna znajduje się w Zespole Dzielnic Północnych, ul. Słoneczna (1.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez dewelopera IMS Budownictwo.

Inwestycja Osiedle Nowa Słoneczna została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 211 nowych mieszkań. Budynki posiadają od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 47 do 68 metrów kwadratowych w cenie od 5 670 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper IMS Budownictwo przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne (264 miejsca)

W inwestycji znajduje się 56 komórek lokatorskich metraż od 2m2 do 4m2 w cenie 1 500,- zł/m2 - możliwość zakupienia komórki lokatorskiej mają jedynie osoby kupujące mieszkanie 3,4 pokojowe.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:budynki posiadają od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 211 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
-stolarka plastikowa- okleina drewniana - ściany działowe z dyli gipsowych grubość 8cm - tynki gipsowe - barierki na balkonach- czarne, malowane proszkowo - na płytach balkonowych żywica epoksydowa - przysłony ażurowe, białe, zamontowane na stałe- (jak na Pasażu) - zadaszenia szklane na ostatnich piętrach nad wyjściami z salonu - windy (Kone, Schindler) - stropodach odwrócony - na terenie osiedla plac zabaw i boisko - teren ogrodzony i monitorowany
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada (56): metraż od 2m2 do 4m2 w cenie 1 500,- zł/m2 - możliwość zakupienia komórki lokatorskiej mają jedynie osoby kupujące mieszkanie 3,4 pokojowe.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (264 miejsca): – obowiązkowe do zakupu, min. jedno, w cenie 22 000, -zł – hala garażowa pod całą inwestycją (2 wjazdy od ul. Słonecznej). Miejsca postojowe będą rezerwowane dopiero w umowach rezerwacyjnych.
Udogodnienia: plac zabaw, monitoring, teren ogrodzony, boisko, winda.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna znajduje się się 6 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 73 im. Misia Uszatka w odległości 140 m, Miejskie Przedszkole nr 27 im. Plastusia i Tosi w Katowicach w odległości 190 m, Miejskie Przedszkole nr47 z Odziałami Integracyjnymi w odległości 280 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: NZOZ Medina w odległości 280 m, Dentim Clinic w odległości 310 m, NZOZ Orto-Medic w odległości 320 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 170 m znajduje się Sklep osiedlowy, w odległości 180 m znajduje się odido, w odległości 230 m znajduje się Sklep z warzywami.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna w odległości 110 m znajduje się Boisko, w odległości 370 m znajduje się Boisko, w odległości 430 m znajduje się Street Workout Park.

Data publikacji: 27.09.2018

Data aktualizacji: 20.02.2020

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie