Apartamenty Marcinkowskiego 8

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Immobillo Group Sp. z.o.o

Na pytania w sprawie ofert odpowiadają deweloperzy. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne.
Ceny od: 10 500 zł/m2

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 dostępnych jest 7 ofert

RzutNumerPokojeMetrażPiętroCena
M13 4156 m24
2 184 526 zł13 932 zł/m²
Ta oferta jest
obecnie zarezerwowana.
Powiadom mnie gdy oferta
wróci do sprzedaży
M3 5135 m2Parter
1 557 171 zł11 556 zł/m²
M12 383 m23
1 008 564 zł12 096 zł/m²
M2 374 m2Parter
775 814 zł10 422 zł/m²
M4 5150 m21
1 851 287 zł12 312 zł/m²
M6 380 m21
890 031 zł11 124 zł/m²
M15 383 m24
967 995 zł11 664 zł/m²
Ta oferta jest
obecnie zarezerwowana.
Powiadom mnie gdy oferta
wróci do sprzedaży

Marcinkowskiego 8 to starannie odrestaurowany, zabytkowy budynek mieszczący 15 apartamentów o wyjątkowym charakterze. Przywrócony do dawnej świetności i wzbogacony o nowoczesne rozwiązania, zapewnia urzekającą przestrzeń dla wymagających. Dzięki doskonałej lokalizacji w pobliżu zarówno terenów rekreacyjnych, jak i obiektów biznesowych, to doskonały adres dla osób poszukujących komfortowej przestrzeni by żyć aktywnie w spokojnym otoczeniu.

Marcinkowskiego 8 została wybudowana w 1902 roku, uzupełniając ciąg budynków z czerwonej cegły wypełniających narożnik ulic Karola Marcinkowskiego i Ludwika Pasteura.

Zabytkowa, ozdobna elewacja wywiera ogromne wrażenie na każdym, komu jest dane ją zobaczyć, i to nie tylko za pierwszym razem. Po wejściu do budynku przez rozległy, imponujący, zdobiony hall, widok przestronnej, doświetlonej klatki schodowej i części wspólnych z licznymi elementami dekoracyjnymi, pięknymi, kutymi balustradami oraz oryginalnymi płytkami ceramicznymi potęgują wrażenie podróży w czasie.

Apartamenty oferują liczne udogodnienia zapewniające komfort przyszłym mieszkańcom. Drewniane okna, imitujące oryginalny projekt, oferują wspaniały widok na jedną z najpiękniejszych i spokojnych dzielnic Wrocławia oraz zapewniają dostęp dużej ilości energetyzującego światła dziennego. Wysokie pomieszczenia i logicznie rozplanowane układy pomieszczeń potęgują wrażenie przestrzeni. Liczne oryginalne detale w apartamentach i częściach wspólnych wzmacniają poczucie zabytkowego miejsca i umożliwiają stworzenie wyjątkowych wnętrz z mieszanką klasycznych i nowoczesnych elementów.

Inwestycja Apartamenty Marcinkowskiego 8 znajduje się na Placu Grunwaldzkim, ul. Marcinkowskiego 8 (2,2 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera Immobillo Group Sp. z.o.o.

Inwestycja Apartamenty Marcinkowskiego 8 została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2015 roku.

Cały projekt składa się z 15 nowych mieszkań w tym 2 lokale typu apartament, znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 pozostało na sprzedaż 7 mieszkań o powierzchniach od 74 do 156 metrów kwadratowych w cenie od 10 500 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są lokale:

 • 3-pokojowe o powierzchniach od 74 do 83 m2 w cenie od 775 814 zł (4 mieszkania ) ,
 • 4-pokojowe o powierzchni 156 m2 w cenie od 2 184 526 zł (1 mieszkanie ) ,
 • 5-pokojowe o powierzchniach od 135 do 150 m2 w cenie od 1 557 171 zł (2 mieszkania ) .

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Immobillo Group Sp. z.o.o przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne (15 miejsc).

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

None

Czytaj więcej

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji: rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2015 roku.
Liczba budynków: cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji: budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.
Liczba mieszkań: cała inwestycja składa się z 15 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń: w zależności od kondygnacji od 260 do 350 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski.
Czytaj więcej
Konstrukcja budynku:
Budynek wykonany został w technologii tradycyjnej – ściany murowane z ceramicznej cegły pełnej i piaskowej układanej na zaprawie wapiennej
Ściany zostały fragmentami przemurowane, zszyte lub wzmocnienie zgodnie z zaleceniami konstruktora
Dach:
Cała konstrukcja drewniana dachu została wymieniona na nową. Elementy drewniane zostały przed montaże odpowiednio zaimpregnowane przeciwko organicznej korozji oraz aby spełniać normy przeciwpożarowe. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych ram stalowych niemalże na całym poddaszu udało uniknąć się słupów, które utrudniają aranżację powierzchni. W celu uzyskania bardzo dobrej izolacji cieplnej pomiędzy belkami konstrukcyjnymi dachu, zastosowana została 15 cm warstwa wełny mineralnej oraz dodakowa warstwa o grubości 5 cm została ułożona pod belkami. Dach skośny pokryty został dachówkami, zaś płaska część dachu wykonana została z użyciem folii EPDM.
Elewacja:
Elewacja frontowa (strona południowa) z racji historycznych zdobień nie może być dodatkowo ocieplona z zewnątrz. Dlatego też dodaliśmy warstwę specjalnej izolacji cieplnej od wewnątrz na tych ścianach, które są niedostatecznie grube (tj. ściany wykuszu i poddasza). Wszelkie oryginalne elementy dekoracyjne, w tym płyciny, pilastry i gzymsy, zostały zrekonstruowane przez doświadczonych sztukatorów w tradycyjnej technologii. Fasada została pomalowana farbami firmy KEIM, która specjalizuje się w systemach fasadowych przeznaczonych do stosowania w budynkach historycznych. Tylna fasada (strona północna), łącznie z balkonami, została w całości ocieplona z zewnątrz przy użyciu 14 cm styropianu, przy czym tu także zostały odtworzone oryginalne elementy ozdobne wokół okien.
Stolarka okienna:
Wszystkie okna zostały wymienione na nowe, wykonane na wzór oryginalnych. Stolarka okienna wykonana z drewna z zachowaniem oryginalnych podziałów. Okna na parterze są antywłamaniowe.
Drzwi zewnętrzne:
Drzwi wejściowe do budynku zostały wykonane na wzór oryginalnych, zachowując przy tym ich historyczny charakter. Nowe, również drewniane, antywłamaniowe drzwi do apartamentów wyposażono w podwójne zamki, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Ściany:
W naszych budynkach postanowiliśmy zastosować jedynie niezawodne rozwiązania. Apartamenty oddzielone są od siebie oryginalnymi starymi ścianami ceglanymi. Wewnętrzne ścianki działowe wykonane są w systemie suchej zabudowy, co ma na celu zapewnienie komfortu akustycznego oraz daje dużą mobilność w aranżacji przestrzeni. Murowane ściany wewnętrzne wykończone zostały tynkiem cementowo-wapiennym, pomalowanym na biało. Tynk cementowo-wapienny to najlepszy materiał do stosowania w starych budynkach, gdyż jest wytrzymały i zapewnia odpowiednią wentylację ściań.
Sufity:
Obudowa sufitu z płyt gipsowo-kartonowych
Instalacje:
Wszystkie instalacje w budynku wymieniono na nowe. Instalacja wodno-kanalizacyjna będzie przystosowana do zmienionych układów funkcjonalnych apartamentów. Nowe instalacje elektryczne obejmują: oświetlenie, gniazdka elektryczne, gniazda IT oraz instalację video-domofonową. Każdy apartament wyposażony jest w osobne liczniki wody, ciepła i energii elektrycznej. Zainstalowane został grzejniki firmy Purmo z głowicami termostatycznymi.
Rodzaj własności: odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu.
Powierzchnie dodatkowe: nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie: posiada.
Miejsca postojowe: w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne (15 miejsc).
Udogodnienia: teren ogrodzony.
Przyroda: w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka.

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania: aktualnie dostępnych jest 7 mieszkań w tym 2 lokale typu apartament.
Powierzchnie mieszkań: od 74 do 156 m2.
Liczba pokoi: dostępne są mieszkania 3, 4, 5-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • kształtują się w zakresie od 487 050 do 1 684 476 zł,
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 10 500 do 11 500 zł.
Opis płatności:informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu: informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8

Plac Grunwaldzki

Wrocławskie Śródmieście rozciąga się naprzeciw Starego Miasta na prawym brzegu Odry. Jest małą dzielnicą Wrocławia ponieważ zajmuje jedynie 16 km2, zamieszkuję ją ponad 100 tysięcy osób. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno i Biskupin. To właśnie w Śródmieściu znajduje się najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, w którym znajdziemy liczne zabytki nawet architektury gotyckiej. To właśnie na moście Tumskim zakochani od lat przyczepiają kłódki mające symbolizować ich uczucie. W Śródmieściu znajdują się liczne wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Śródmieście jest centralną częścią miasta w związku z czym bez problemu można poruszać się po niej pieszo. Z pozostałymi dzielnicami Wrocławia łączą Śródmieście połączenia autobusowe lub tramwajowe, i tak: Z Krzykami tramwaj nr 17, z Psim Polem autobus D, z Fabryczną autobusem 122, ze Starym Miastem tramwaj nr 10. Śródmieście przecina droga krajowa nr 98. W sezonie letnim po Odrze przepływa również tramwaj wodny.

Komunikacja

Śródmieście to zabytkowa część Wrocławia. Z racji tego, że jest to centralna część miasta przejeżdża przez nią wiele autobusów i tramwajów. Najważniejszymi liniami są: autobusy C (łączy bardzo odległe punkty) oraz 115 (bardzo ważne połączenie dla studentów). Najważniejszą linią tramwajową Śródmieścia jest 6, bowiem jej trasa przebiega wzdłuż ulicy Jedności Narodowej. W odległości 300 metrów od inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny: PL. GRUNWALDZKI (20925).

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Marcinkowskiego 8 znajduje się 38 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole nr 48 w odległości 350 m, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w odległości 350 m, Uniwersytet Przyrodniczy (Akademia Rolnicza) w odległości 350 m.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 100 m Apteka, w odległości 300 m Szpital Kliniczny Nr 1, w odległości 400 m Apteka pod Kaliną sp.j. Apteka leków gotowych.

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się sklepy: Euronet w odległości 250 m, Studentpizza w odległości 350 m, Kurna Chata w odległości 350 m.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: Willa Parkowa. Gabinet kosmetyczny i fitness w odległości 350 m, Puma. Fitness club w odległości 400 m, Inspiracja. Centrum holistyczne. Terapie naturalne w odległości 500 m.

Data publikacji: 23 marca 2015 11:05

Data aktualizacji: 14 maja 2019 16:37

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Zapytaj o ofertę

Immobillo Group Sp. z.o.o

Immobillo Group Sp. z.o.o

Zainteresowała mnie nieruchomość w Państwa inwestycji. Proszę o niezobowiązujący kontakt w sprawie szczegółów oferty.
Immobillo Group Sp. z.o.o
  +48 71 ...
  +48 71 747 96 06

  Umów spotkanie

  Apartamenty Marcinkowskiego 8

  adres biura sprzedaży

  ul. Św. Antoniego 2/4 50-073 Wrocław

  Wybierz datę

  • czwartek

   20

   czerwca

  • piątek

   21

   czerwca

  • poniedziałek

   24

   czerwca

  Zaproponuj inny termin