Trendy kuchenne w 2020 roku

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 22.04.2020, Data aktualizacji: 28.07.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 8 głosów

Trendy kuchenne 2020
Jakie trendy kuchenne będą obowiązywać w 2020 r.? Na co zwrócić uwagę aranżując przestrzeń kuchenną? Sprawdź!

Poszukując inspiracji do odświeżenia przestrzeni kuchennej lub przeprowadzenia generalnego remontu często kierujemy się trendami, które obecnie są na topie. Zapominamy czasami, że kuchnia to takie miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu i podczas jej urządzania kierować się powinniśmy przede wszystkim funkcjonalizmem. Przeglądając katalogi z terenami, które ma przynieść rok 2020, podpowiemy Wam jakie ciekawe inspiracje mogą się znaleźć na topie, co się sprawdza i na co zwracać uwagę aranżując przestrzeń kuchenną.

Minimalizm nadal na topie

Od kilku sezonów zauważyć można silny nacisk na prostotę w aranżacjach kuchennych. Próżno szukać w tym roku projektów wykorzystujących zdobienia, a nawet uchwyty. Do głównych trendów należały będą więc fronty bezuchwytowe i proste do granic możliwości. Projekty kuchni w 2020 roku nie różniły się będą zbytnio od znanych nam rozwiązań z poprzednich sezonów. Zauważalne będzie jednak dążenie do jeszcze większego oczyszczenia powierzchni z przedmiotów codziennego użytku i znalezienia dla nich miejsca w specjalnie do tego celu przygotowanych szafkach.

Warto zwrócić jednak uwagę na to, iż to nie ascetyczna prostota będzie grała pierwsze skrzypce, mimo pozornego nacisku na minimalizm. W tym sezonie spotkamy się z prostotą, ale w wydaniu przytulnym, domowym i zachęcającym do spędzania czasu z rodziną. Nie oznacza to jednak dążenia do przełamania minimalistycznych inspiracji, wręcz przeciwnie. W tym roku po raz pierwszy od dawna spotkamy się z tym trudnym, ale niezwykle efektownym i ciekawym zabiegiem stylistycznym.

Zdecydowane barwy w kuchni

Sezon 2020 to zdecydowany krok w stronę barw. Biel i czerń frontów 'na wysoki połysk' zastępowana zostanie przez matowe granaty, butelkowe zielenie, rude pomarańcze, przygaszoną czerwień, różnorodne odcienie orzechów i ciepłe brązy. Barwy, które już w poprzednim sezonie zaczęły się mocno przebijać w aranżacjach. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wielu projektantów wykorzysta także elementy złota, miedzi, mosiądzu i stali nierdzewnej w o wiele większym wymiarze, a niżeli tylko w dodatkach.

Kuchnia to miejsce, w którym królować będzie funkcjonalność i uniwersalizm. Przygotowując się do zmian, rozważając nadchodzące trendy, zastanówcie się, czy kolorowa kuchnia będzie dla Was odpowiednia. Łatwo ulegać trendom i starać się wybierać to, co modne, ale trudniej później akceptować błędy na co dzień. Zanim postawicie kropkę w projekcie końcowym, zastanówcie się, czego od kuchennej aranżacji oczekujecie najbardziej. Kolory, zwłaszcza nasycone na dłuższą metę mogą stać się przytłaczające, więc jeśli chcecie je wykorzystać, dobrze się do tego przygotujcie.

Ciepłe i przytulne wykończenia

Ciekawym zjawiskiem, jakie funduje nam zapowiedź roku 2020 w trendach kuchennych, jest odejście od minimalistycznej ascezy, na rzecz ocieplenia wnętrza. Jest to zabieg stosunkowo trudny do osiągnięcia, ponieważ połączenie eleganckiej prostoty z przytulnymi akcentami nie zawsze prawidłowo się udaje. Nadchodzące trendy i to, co projektanci nam proponują, pokazuje, iż w tym roku możemy liczyć na trochę nowości.

Zauważyć można także ciekawe nawiązania do stylu Mid Centry Modern (MCM), który określić można stylem skandynawskim ubiegłego wieku. Styl ten cechuje głównie przemyślany funkcjonalizm, wygoda skierowana do pojedynczego domownika i nacisk na jednostkę, chęć powrotu do wykorzystywania mebli rzemieślniczych w dobie frontów MDF i PCV. Nawiązania do tego stylu widoczne są w projektach kuchni przygotowanych na rok 2020 i zdecydowanie warto się nad nimi pochylić. Flagowe kolory MCM to dobrze już poznane granaty, zielenie i rude pomarańcze, które jak już wspomnieliśmy, prowdopodobnie królowały będą także w aranżacjach kuchennych. Styl ten jest jednak ponadczasowy, że inspirowanie się nim przez wiele sezonów nikomu się nie znudzi.

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: