Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Poszukiwanie mieszkania w czasie pandemii

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 16.04.2020, Data aktualizacji: 15.10.2021

4 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 74 głosów

Poszukiwanie mieszkania w czasie pandemii
Jak bezpiecznie i skutecznie znaleźć wymarzone M? Sprawdź na RynekPierwotny.pl

Aktualna sytuacja, związana z rozprzestrzenianiem pandemii COVID-19, w znaczny sposób wpłynęła na polski rynek nieruchomości – zarówno na działania deweloperów i biur sprzedaży, jak przyszłych właścicieli mieszkań i domów. Minimalizacja kontaktów bezpośrednich, zdalne prezentacje lokali, wideorozmowy - poszukiwanie mieszkania przenosi się do sieci.

Jak skutecznie odnaleźć się w nowych realiach i znaleźć wymarzone M bez konieczności wychodzenia z domu? Podpowiadamy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak bezpiecznie znaleźć mieszkanie
 • dlaczego warto korzytać z videorozmów z biurami sprzedaży
 • jak działają wirtualne spacery

Poszukiwanie idealnego mieszkania to nierzadko długi i żmudny proces. W końcu zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji, którą poprzedza szereg przygotowań. Analiza i selekcja ofert, rozmowy z przedstawicielami inwestycji, oglądanie dziesiątek lokali, finalizacja transakcji - to tylko niektóre etapy na drodze do posiadania własnego M. Sytuacji nie ułatwia fakt, że z uwagi na bezpieczeństwo, zmuszeni jesteśmy do pozostania w zaciszu domowym. Jak szukać mieszkania i domu w dobie koronawirusa? 

Decyzja o zakupie nieruchomości, w pierwszej chwili może wydawać się trudna i ryzykowna. Zakup mieszkania wiąże się przecież z decyzjami, których konsekwencje będziemy ponosić przez wiele lat. Lista rzeczy, które należy sprawdzić, jest długa. Aby upewnić się, że zakup jest bezpieczny, a wybrana przez nas nieruchomość jest właśnie tą idealną i wymarzoną, należy podjąć odpowiednie działania. Jakie?

zakup mieszkania przez internet
 • Określenie potrzeb

Pierwszym krokiem do realizacji marzenia o zakupie mieszkania jest określenie własnych potrzeb, a przede wszystkim - możliwości finansowych. Kiedy wiemy już, w jakim przedziale cenowym mieści się mieszkanie, na które możemy sobie pozwolić, powinniśmy dokładnie określić swoje preferencje dotyczące m.in. metrażu, rozkładu pomieszczeń czy interesującej lokalizacji. Określenie realnych potrzeb i oczekiwań jest niezwykle istotne, ponieważ zawęża kolejny etapy poszukiwań, jakim jest analiza i selekcja ofert.

 • Analiza i selekcja ofert

Dzięki nieograniczonemu dostępowi do popularnych portali i serwisów nieruchomościowych, a także nowatorskich rozwiązań technologicznych, możemy dokonać efektywnej selekcji interesujących nas ofert, bez konieczności wychodzenia z domu. W dobie pandemii koronawirusa, biura sprzedaży nadal sprawnie funkcjonują, prezentując oferty m.in. za pośrednictwem wirtualnych prezentacji lokali. Oznacza to, że możemy ograniczyć liczbę wizyt w interesujących nas nieruchomościach. Samodzielnie możemy obejrzeć inwestycję, dokładnie prześledzić jej układ pomieszczeń na portalu RynekPierwotny.pl lub oficjalnych stronach deweloperów. A to wszystko o dowolnej, komfortowej dla nas porze. Bez konieczności przesuwania pilnych spotkań i osobistego kontaktu.

Na tym etapie niezwykle istotna jest rozmowa z przedstawicielem biura sprzedaży. Dzięki niej zyskamy dodatkową wiedzę, dotyczącą wybranej przez nas nieruchomości. Będziemy mieli również okazję do zadawania szczegółowych pytań, dotyczących m.in. otoczenia inwestycji, infrastruktury czy informacji, co obejmuje standard deweloperski. Warto i w tym przypadku skorzystać z nowych technologii, które umożliwiają przeprowadzenie rozmów online. Za pośrednictwem portalu RynekPierwotny.pl można odbyć wideorozmowę z dedykowanym przedstawicielem biura sprzedaży, który udzieli odpowiedzi na nasze pytania, rozwieje wszelkie wątpliwości i finalnie pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Dlaczego warto skorzystać z takiej formy? 

 • Nie wymagamy po obu stronach instalacji dodatkowego oprogramowania - wszystko bazuje wyłącznie na przeglądarce.
 • Pozostawiamy wybór urządzenia po stronie użytkownika, który może skontaktować się z deweloperem w preferowany dla siebie sposób - przez komputer, laptop czy tablet.
 • Zarówno deweloper jak i Klient otrzymują indywidualne linki do wygenerowanego „pokoju" do wideorozmowy. Co istotne i warte podkreślenia - nie wymagamy żadnego logowania ani innych dodatkowych form weryfikacji użytkowników.
 • Cały proces jest maksymalnie szybki i nie wymaga żadnej integracji czy implementacji zewnętrznych narzędzi i kont.

Usługa wideorozmowy jest bezpiecznym, a także skutecznym kanałem komunikacji pomiędzy deweloperami i przyszłymi właścicielami mieszkań i domów. 

kupno mieszkania on-line
 • Wizyta online 

W aktualnej sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu, wizytę w wybranej przez nas nieruchomości możemy odbyć zdalnie. Coraz popularniejsze wirtualne spacery, umożliwiają dokładne zapoznanie się z ofertą w komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny sposób. Osoby zainteresowane zakupem konkretnej nieruchomości mogą zwiedzić wszystkie pomieszczenia, ocenić każdy detal i szczegół - wprost ze swojej kanapy. Wirtualny spacer pozwala obejrzeć nieruchomość w przekroju, rzucie z góry, a także poczuć jej charakter i klimat. A to wszystko bez przekłamań w odniesieniu do rzeczywistości. Ponadto  wykorzystanie usługi Google Street View, umożliwia przyszłym właścicielom podróż po okolicy, w której znajduje się nieruchomość.

 • Finalizacja transakcji

Gdy już wiesz, że wybrana przez Ciebie nieruchomość jest właśnie tą jedyną, zapoznałeś się ze wszystkimi jej szczegółami, pora na kolejny i zarazem ostatni krok - finalizację transakcji. Ważna informacja: jeśli korzystasz z kredytu hipotecznego na zakup mieszkania czy domu, warto wcześniej sprawdzić, w którym banku posiadasz najwyższą zdolność kredytową. Jeśli dopełnisz już wszelkich formalności, związanych z finansowaniem nieruchomości, warto zarezerwować lokal online.

Najczęściej rezerwacja następuje przez podpisanie umowy rezerwacyjnej i odesłanie jej w formie skanu do dewelopera. Następnie wystarczy przelać opłatę rezerwacyjną i ustalić dogodny termin podpisania umowy deweloperskiej. Przed transakcją powinniśmy otrzymać jej wzór wraz z prospektem informacyjnym, będącym nieodłączną częścią umowy. 

Finalizacja transakcji jest właściwie jedynym etapem na drodze do zakupu mieszkania czy domu, który wymaga kontaktu osobistego. Zarówno umowa kredytu hipotetycznego, jak i umowa deweloperska - muszą być podpisane odpowiednio w siedzibie banku i kancelarii notarialnej. Oczywiście obie procedury odbywają się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Nawet w czasie pandemii koronawirusa, początkowy etap poszukiwania i finalny zakup wymarzonej nieruchomości - mogą odbywać się w bezpieczny i skuteczny sposób. 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023