lubuskie, Zielona Góra

Informacja na temat Zielonej Góry

Aktualnie w Zielonej Górze dostępnych jest 137 ofert w 4 inwestycjach

lubuskie, Zielona Góra

Zielona Góra to miasto będące siedzibą organów samorządu województwa, marszałka i zarządu województwa lubuskiego i Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz jednostek im podporządkowanych, starosty powiatu zielonogórskiego oraz władz gminy Zielona Góra. Jest także stolicą diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wraz z Sulechowem i Nową Solą stanowi tzw. Lubuskie Trójmiasto. Powierzchnia miasta wynosi 58,34 kilometrów kwadratowych. Niezwykła atrakcją miasta są liczne zabytki. W czasie wojny miasto nie uległo wielkim zniszczeniom, dzięki czemu pozostała w nim cała przedwojenna zabudowa miejska. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Stare Miasto oraz przedwojenne wille wzdłuż alei Niepodległości i reprezentacyjnego traktu miejskiego.

Informacja o lokalizacji

Na terenie Zielonej Góry działa kilka szkół wyższych: Uniwersytet Szczeciński – Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze, Akademia Medyczna we Wrocławiu – Międzywydziałowy Ośrodek Dydaktyczny w Zielonej Górze, Zachodnia Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze oraz największa - Uniwersytet Zielonogórski.

W Zielonej Górze działają dwa szpitale publiczne: Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze oraz Szpital MSWiA w Zielonej Górze. W mieście działają także publiczne, jak i prywatne przychodnie zdrowia oraz apteki.

Na Górze Tatrzańskiej znajduje się ośrodek sportów zimowych ze stokiem ok. 30 metrów różnicy wysokości i 175 m długości, cieszący się w porze zimowej bardzo dużą popularnością. W Zielonej Górze działa także kilkanaście klubów sportowych. Miejscami umożliwiającymi aktywne spędzanie czasu jest hala MOSiR, Stadion KS Falubaz Zielona Góra, Stadion przy ulicy Wyspiańskiego oraz Hala Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Zielonej Górze mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 133 mieszkania i 4 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Zielonej Górze wahają się od 4 776 do 5 600 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Zielonej Górze

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Zielonej Góry

Kompleks Zachodnia II coraz bliżej końca

,

Kompleks Zachodnia II coraz bliżej końca

Wraz z końcem października zakończy się kolejny etap budowy osiedla Kompleks Zachodnia.

Małe mieszkania schodzą na pniu

,

Małe mieszkania schodzą na pniu

Inwestowanie w nieruchomości stało się popularne, a przy dzisiejszym zapotrzebowaniu na mieszkania w dużych miastach – bardzo dochodowe. Coraz więcej osób upatruje w tej formie lokowania kapitału sposobu na dodatkowy przychód teraz jak i na emeryturze. Problem w tym, że małe ...

Nowe osiedle w Zielonej Górze

,

Nowe osiedle w Zielonej Górze

W Zielonej Górze powstają nowe mieszkania. Firma Budnex przy ulicy Polanka realizuje kolejną już w tym mieście inwestycję wielorodzinną.

Postępy na budowie Green Home Kontynuacja

,

Postępy na budowie Green Home Kontynuacja

Przy ulicy ul. Suwalskiej w Zielonej Górze trwa rozbudowa projektu mieszkaniowego Green Home - Kontynuacja.

Antresola - sposób na urozmaicenie przestrzeni

,

Antresola - sposób na urozmaicenie przestrzeni

Nowoczesna architektura, przestronne pomieszczenia, funkcjonalny podział przestrzeni, a do tego duże okna i swoboda aranżacji – dwupoziomowy apartament.