Zmień lokalizację

Zielona Góra

Zielona Góra, lubuskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 2 deweloperów w Zielonej Górze

Aktualnie nasi deweloperzy w Zielonej Górze realizują 3 inwestycje

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Inwestycje deweloperskie w Zielonej Górze - co warto wiedzieć?

 

Zielona Góra to obecnie modne miasto wśród deweloperów i przedsiębiorców. Ilość inwestycji stale tu rośnie, m.in. dzięki programom wspierającym firmy oraz atrakcyjnym cenom gruntów. Co za tym idzie, wiele osób spoza miasta zaczęło interesować się przeprowadzką do niego. Coraz częściej w internecie obserwuje się porady dotyczące tego, gdzie zamieszkać, jak również od jakiego dewelopera w Zielonej Górze kupić mieszkania. Obecnie najwięcej nieruchomości kupuje się typowo pod inwestycję, ale i w tym przypadku warto dowiedzieć się jak najwięcej o lokalnym rynku. Nie wystarczy poprzestać na znalezieniu odpowiedniej lokalizacji. Trzeba zwrócić uwagę również na takie aspekty, jak jakość budownictwa w danym rejonie czy działu obsługi klienta, który reprezentuje danego dewelopera. W Zielonej Górze coraz trudniej znaleźć też rzetelne opinie o danej firmie. Jeśli inwestor chce zarobić na swojej inwestycji, musi się upewnić, że sama nieruchomość, którą chce nabyć, będzie wysokiej jakości.

 

Deweloperzy w Zielonej Górze są różni

I nie chodzi tu tylko o wielkość firm, ale również jakość świadczenia usług, standard budownictwa itd. Z jednej strony inwestora i nabywcę chronią zapisy w ustawie deweloperskiej, z drugiej okazuje się, że nie tak łatwo jest wyegzekwować należne kwoty odszkodowania lub naprawy. Dlatego trzeba zawczasu odpowiednio się przygotować do transakcji. Nie warto kierować się tylko niską ceną - zresztą ta bardzo niska świadczy często o tym, że coś jest nie tak, jak być powinno. Nabywcy muszą pamiętać, że za wszelkie wady konstrukcyjne odpowiadają deweloperzy. W Zielonej Górze nieraz się zdarzyło, że firmy unikały wzięcia odpowiedzialności za swoje “dzieła”. Obecnie takie sytuacje należą już do rzadkości. Sądy dość skutecznie walczą z oszustwami, niemniej nadal trzeba uważać.

Jeśli inwestor szuka mieszkania typowo pod wynajem, powinien zwrócić uwagę na opinie na temat danej inwestycji deweloperskiej. W Zielonej Górze obecnie jest ich sporo - którą zatem wybrać? Opinie z pewnością okażą się bardzo przydatne. Zwłaszcza te, które ze szczegółami opisują konkretne sytuacje. Warto pamiętać, że Im dłużej inwestycji nie trzeba będzie remontować, tym więcej pieniędzy trafi do kieszeni inwestora.

 

Gdzie powstają nowe inwestycje deweloperskie w Zielonej Górze?

Jednym z głównych wyznaczników sukcesu, jeśli mowa o wynajmie mieszkania, jest jego lokalizacja. W zależności od tego, komu inwestor chce wynająć, powinien szukać nieruchomości albo w pobliżu uczelni, albo centrum lub też przy parkach biznesowych. Również mieszkania położone na dużych osiedlach cieszą się dużą popularnością. Niemal każdy deweloper w Zielonej Górze ma coś do zaoferowania. Najwięcej inwestycji znajduje się wokół centrum, a także przy Starym Kisielinie i Łężycy. Pierwsza lokalizacja przyciąga zwłaszcza inwestorów, a nieruchomości w pozostałych raczej kupują osoby chcące w nich zamieszkać na stałe. Zielona Góra to dość małe miasto, w którym centrum zapewnia największą ilość rozrywki, a także najładniejsze widoki. Dobra komunikacja z pozostałą częścią miasta gwarantuje, że więcej osób skusi się na wynajem, zwłaszcza krótkoterminowy.

 

A jakie konkretnie mieszkania oferują deweloperzy w Zielonej Górze?

Wiele zależy tu od tego, jaki cel przyświeca deweloperowi. Jedni bowiem budują typowo pod rodziny, inni - pod inwestycje. W Zielonej Górze można kupić nieruchomości w najpopularniejszych metrażach (40-60 mkw.), ale również niewielkie kawalerki i mieszkania o dużej powierzchni. Można zauważyć tendencję zwiększania się metraży. Coraz częściej lokale jednopokojowe to już nie ciasne 20-metrowe pomieszczenia, ale przestronne mieszkania. Inwestorzy najchętniej wybierają właśnie te inwestycje deweloperskie w Zielonej Górze, które są odzwierciedleniem nadchodzących trendów. Szybciej znikają zatem mieszkania dwu- i trzypokojowe niż kawalerki. Istotny jest również wygląd osiedla. Całość przekłada się na zyski z wynajmu, dlatego warto zainwestować w lepszy standard. Obecnie większość deweloperów w Zielonej Górze oferuje już część udogodnień, które np. w Krakowie czy Warszawie stały się standardem. Warto zainteresować się tego typu nieruchomościami. Coraz więcej osób woli dopłacić, ale cieszyć się zwiększonym bezpieczeństwem i podziemnym parkingiem, a także wieloma innymi udogodnieniami.

 

Inwestycje deweloperskie w Zielonej Górze wciąż najtańsze

W porównaniu do innych miast wojewódzkich, Zielona Góra jawi się jako oaza cenowa. Średnie koszty zakupu mieszkania wynoszą tutaj ok. 4 200 zł/mkw. Wciąż przeważają bardzo atrakcyjne ceny i pomimo szybko rosnących wypłat, ich wartości zwiększają się powoli. Dlatego obecnie Zielona Góra to jedno z najlepszych miejsc na zachodzie Polski, gdzie warto inwestować w zakup mieszkań. Stopy procentowe wciąż utrzymują się na niskim poziomie, co pozwala bezproblemowo wziąć kredyt, a ten będzie się niejako spłacał sam. Rynek nieruchomości w tej stolicy województwa lubuskiego nie nasycił się jeszcze wynajemcami, stąd również mniejsza konkurencja. A ludzi poszukujących mieszkania coraz więcej. Znacznie szybciej niż ceny samych nieruchomości rosną koszty wynajmu. W wielu przypadkach jest tak, że koszt wynajmu wynosi więcej niż rata kredytu hipotecznego. Czynsz również jest stosunkowo niski. W związku z tym inwestorowi w kieszeni zostają również naddatki, nie musi on ani dokładać do interesu, ani martwić się o znalezienie chętnych najemców. Trzeba tylko pamiętać o zakupie mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, a także wyposażeniu go w odpowiednim standardzie.

 

Każdy deweloper w Zielonej Górze…

może zaoferować duże zniżki, jeśli inwestor zdecyduje się na zakup kilku mieszkań w jednej inwestycji. Można znaleźć informacje o tym, że różnice między ceną transakcyjną a ofertową wynoszą od 1% do 5%. Warto negocjować z deweloperami z Zielonej Góry - może się udać obniżyć cenę nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych za jedno mieszkanie. Oczywiście trzeba również przygotować się na to, że pojawia się tu coraz więcej inwestorów i osób prywatnych, chcących zakupić lokal na własne potrzeby. W najbardziej atrakcyjnych inwestycjach mieszkania często są wykupione na zasadzie tzw. dziury w ziemi, czyli jeszcze przed ich wybudowaniem. Tego typu sytuacje pojawiają się coraz częściej, co każe przypuszczać, że rynek nieruchomości dynamiczniej się tu rozwija. Trzeba zatem dość szybko decydować się na wybór inwestycji i dewelopera. W Zielonej Górze inwestowanie nie jest łatwe - jednak może się okazać znacznie łatwiejsze niż np. w Krakowie i Gdańsku, gdzie konkurencja między wynajmującymi jest obecnie ogromna. Jak jeszcze można zyskać na inwestycji deweloperskiej w Zielonej Górze?

 

Wynajem krótkoterminowy

Przeznaczenie jednego czy dwóch nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy, zwłaszcza dla obcokrajowców, może okazać się bardzo zyskowne. Trzeba oczywiście poświęcić więcej czasu na znalezienie najemcy oraz zarządzanie nieruchomością, jednak równocześnie można pozwolić sobie na zwiększenie ceny za dobę. W Zielonej Górze pomysł ten szybko się rozwija, co można zauważyć na przykładzie ogłoszeń wystawianych w internecie. Jednak wciąż jest ich na tyle mało, że opłaca się inwestować w ten typ wynajmu. Warto szczególnie dużo uwagi poświęcić na promocję nieruchomości za zachodnią granicą - wśród Niemców, Anglików czy Czechów, którzy w Zielonej Górze stawiają coraz więcej swoich inwestycji. Jako przykład można podać Panattoni Europe. Obcokrajowcy również coraz częściej przyjeżdżają do Polski, nieraz na dwa czy trzy miesiące i zdecydowanie wolą wynająć apartament niż pokój w hotelu.

Deweloperzy w pobliskich lokalizacjach

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: