Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Grunwald, Górczyn - 1 oferta w 1 inwestycjach

 • Górczyńska 46

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Grunwald, Górczyn, ul. Górczyńska 46 (3.5 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 6 500/m2
  Górczyńska 46
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 4
  Powierzchnia: 56 - 127 m2
  Liczba pokoi: 2 - 5
  SAP-Property Sp. z o.o.

Nowe mieszkania w Poznaniu? Górczyn ma wiele do zaoferowania

 

Górczyn to część Poznania zajmująca powierzchnię ok. 4,33 km kw. i licząca ok. 13,2 tys. mieszkańców. Przez kilka stuleci funkcjonował jako wieś, w 1900 r. włączony został do Poznania. Oryginalna zabudowa mieszkalna tej części miasta datuje się na czasy międzywojenne. W pierwszej połowie XX w. zbudowano osiedle z nowymi mieszkaniami w Poznaniu na Górczynie, przeznaczone głównie dla robotników i ich rodzin. Kolonię tworzyły dwukondygnacyjne budynki o skromnych elewacjach, podzielone na część mieszkalną i usługową, oraz szkoła i plac zabaw. Osiedle przetrwało w praktycznie niezmienionym stanie do dziś, co wpływa na charakter obecnie realizowanych inwestycji. Deweloperzy starają się harmonijnie wkomponować swoje projekty w istniejącą już zabudowę, zwłaszcza że część starych domów jest modernizowana przez miasto z zachowaniem ich oryginalnego charakteru. Dzięki takim decyzjom zarówno władz, jak i deweloperów Górczyn rozwija się i zyskuje w oczach mieszkańców, jednocześnie nie tracąc swojej tożsamości.

 

Wysyp nowych mieszkań w Poznaniu na Górczynie

Tereny Górczyna można określić mianem „międzymieścia” – obszaru z jednej strony peryferyjnego, a z drugiej pełniącego ważne funkcje mieszkalne, komunikacyjne i gospodarcze. Wydaje się to dobrym połączeniem dla poszukujących nowych mieszkań w Poznaniu. Górczyn oferuje spokój i odpoczynek od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie nie ma tu problemów z dostępem do przedszkoli, szkół, sklepów i punktów usługowych. Jest to obszar dobrze skomunikowany – główna arteria Górczyna, ulica Głogowska, łączy centrum i południe Poznania i jest też częścią drogi wojewódzkiej nr 196. Znajdują się tutaj również pętla tramwajowa i stacja kolejowa, skąd można podróżować w kierunku Zbąszynka, Nowego Tomyśla i Zielonej Góry. Z Górczyna łatwo się też dostać do Komornik i do Lubonia, gdzie znajduje się Factory Outlet, a poruszając się w dół ul. Głogowskiej można dotrzeć do stref rekreacyjnych nad Strumieniem Junikowskim i stawem Nowakowskiego. Inne obszary zieleni miejskiej, gdzie przyjemnie spędzi się czas, to Park Jasińskiego, Kasprowicza i Park Górczyński.

 

Nowe mieszkania w Poznaniu na Górczynie - świeża wizja

Deweloperzy na Górczynie realizują zarówno inwestycje nawiązujące do klasyki, jak i nowoczesne, a także industrialne. Osiedla z pewnością przyciągają uwagę –  stanowią dopracowaną całość wkomponowaną w otoczenie. Projektanci łączą styl i estetykę z funkcjonalnymi rozwiązaniami, dzięki którym będzie się tu komfortowo mieszkało. Nowe mieszkania w Poznaniu na Górczynie mają duże okna i balkony, a także dużo przeszkleń, dzięki czemu są dobrze doświetlone. Lokale na parterze często mają dostęp do własnego ogródka. Wnętrza są dobrze rozplanowane, ustawne i przestronne. Dodatkowo niektórzy deweloperzy oferują możliwość podzielenia jednego dużego mieszkania na dwa lub trzy mniejsze. W większości przypadków w standardzie znajdują się miejsca postojowe o różnych wielkościach i komórki lokatorskie. Osiedla z nowymi mieszkaniami w Poznaniu na Górczynie bywają też wyposażone w rowerownie i wózkownie, co docenią osoby aktywne i rodziny z małymi dziećmi. Wiele z nich przewiduje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

 

Inwestycja w mieszkanie w Poznaniu na Górczynie – wynajem, czy sprzedaż?

Nieruchomości w Polsce kupowane są do użytku prywatnego, ale także w celach inwestycyjnych. Jest to na pewno lepsza opcja zabezpieczenia kapitału niż lokaty bankowe. Może też stać się znacznie bardziej opłacalna, zwłaszcza gdy kupuje się nieruchomość za gotówkę – pozwala to obniżyć ryzyko inwestycyjne. Jak może wyglądać inwestycja w mieszkanie w Poznaniu na Górczynie? Wynajem to pierwszy pomysł jaki przychodzi na myśl. Lokalizacja tej części miasta jest na tyle atrakcyjna, żeby skusić potencjalnych lokatorów – dobra komunikacja, dostęp do rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej i stref rekreacyjnych to niewątpliwy atut inwestycyjny. Należy do tego dodać fakt, że Poznań jest ośrodkiem studenckim, a budynki uczelni znajdują się w różnych częściach miasta. To sprawia, że studenci wynajmujący lokal w „międzymieściu” wszędzie będą mieli blisko. Duże znaczenie ma także to, że nowe mieszkania w Poznaniu na Górczynie powstają w wysokim standardzie i jako takie cieszą się większym zainteresowaniem ewentualnych lokatorów.

W 2016 r. aż 90% mieszkań w Poznaniu zostało przeznaczonych na cele inwestycyjne – wynajem lub sprzedaż. Zdarza się, że inwestorzy kupują po kilka lokali z myślą o studentach albo osobach, które nie mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu hipotecznego. Na jakie zyski mogą liczyć właściciele mieszkania w Poznaniu na Górczynie? Wynajem lokalu w dużym mieście oznacza stopę zwrotu na poziomie ok. 4-6%. To wystarcza, żeby wzbudzić zainteresowanie nabywców i z drugiej strony zaangażować deweloperów. Mają oni swoich stałych klientów, którzy kupują lokale pod inwestycję. A jak to wygląda cenowo? Średnia cena za mkw. mieszkania na Górczynie wynosi 6,8 tys. zł, podczas gdy na Ratajach trzeba zapłacić 7,3 tys. zł. Oczywiście duże znaczenie ma w tym wypadku metraż – inwestorzy najchętniej kupują lokale dwupokojowe. Jest to powierzchnia na tyle duża, żeby zapewnić odpowiednią przestrzeń lokatorom, ale też na tyle mała, żeby szybko znaleźli się na nią chętni. To wszystko przemawia za zakupem mieszkania w Poznaniu na Górczynie – wynajem takiego lokalu może się okazać dobrym pomysłem na uzyskanie dochodu biernego.

 

Nowe oblicze Górczyna

Górczyn to osiedle, które się rozwija. Spotykają się tam przedstawiciele różnych grup wiekowych i każda z nich docenia spokój, zieleń i bliskość punktów realizujących codzienne potrzeby. Ma ono swój własny „mikroklimat”, w którym dobrze odnajdują się mieszkańcy. Podjęte działania rewitalizacyjne mają na celu uczynienie osiedla jeszcze bardziej przyjaznym, zachęcającym do zamieszkania, inwestowania i spędzania wolnego czasu. Służy temu zapewnienie dostępu do infrastruktury handlowo-usługowej, przestrzeni publicznych, terenów zielonych oraz stref rekreacyjnych i sportowych. Niewątpliwym sukcesem w tej dziedzinie jest modernizacja Parku Górczyńskiego, który wyposażono w oświetlenie, plac zabaw i nowe miejsca do aktywnego wypoczynku. Jednym z nich jest siłownia plenerowa przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Władze osiedla dbają również o działania aktywizujące mieszkańców i budujące społeczny kapitał Górczyna. Duże znaczenie ma organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych i promowanie kontaktów sąsiedzkich. Im lepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna, tym chętniej mieszkańcy będą brać udział w takich inicjatywach. Z kolei wysoka aktywność społeczna oznacza rozwój małej przedsiębiorczości, takiej jak kiermasze i lokale gastronomiczne, co dodatkowo zacieśnia więzy sąsiedzkie. Nowoczesne inwestycje deweloperskie, wyposażone w rozwiązania technologiczne z górnej półki, również zmieniają obraz osiedla – przyciągają osoby młode, aktywne i ceniące sobie work-life balance. To kolejny impuls prowokujący do zmian i realizacji potencjału osiedla.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij