Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Swarzędza:

Swarzędz to dość duże miasto położone zaledwie 10 km na wschód od centrum Poznania. Najbardziej znane jest z licznych zakładów meblarskich oraz tapicerskich, które funkcjonują na jego terenie. Ze względu na niewielką odległość od stolicy Wielkopolski i znacznie tańsze mieszkania, Swarzędz staje się coraz popularniejszym miejscem do zamieszkania. Chętnych przyciąga spokojne życie miasta, piękna przemyślana architektura, a także dobrze prosperująca gospodarka. Dzięki niej mieszkańcy mogą cieszyć się wieloma udogodnieniami oraz proekologicznymi rozwiązaniami na terenie miejscowości. Duża ilość zieleni i mniejszy ruch na drogach to również zalety. Dlatego popularnością cieszą się także mieszkania do wynajęcia. Swarzędz przyciąga nawet studentów z Poznania, którzy w podobnej cenie mogą cieszyć się większym komfortem. Co jeszcze warto wiedzieć o tym mieście? Znajduje się w nim dość duże Jezioro Swarzędzkie. Latem stanowi ono centrum rozrywki. Obecnych jest także wiele innych ciekawych miejsc. Czy warto zastanowić się nad kupnem mieszkania w Swarzędzu zamiast w Poznaniu?

Mieszkania: Swarzędz lepszy od Poznania?

Zadbane ulice, rozwiązania dopasowywane do mieszkańców, oaza domów jednorodzinnych i nisko kondygnacyjnych bloków, bogata gmina. O takich zaletach słyszy się coraz więcej w odniesieniu do Swarzędza. Mieszkania znacznie tańsze od poznańskich, regularnie remontowane bloki i do tego niższe czynsze. To kolejne korzyści, o jakich mówi się w odniesieniu do tego miasta. W 2016 roku oddano do użytku zaledwie 30 mieszkań w Swarzędzu. Wszystkie na cele indywidualne, wśród których tylko 20% przeznaczono na wynajem lub sprzedaż. Rynek nieruchomości jest tu spokojniejszy - nie buduje się wiele, a jednocześnie ceny są stosunkowo niskie. Mieszkania w Swarzędzu powstają na osiedlach z dużą ilością zieleni, w blokach nowoczesnych i nisko kondygnacyjnych. Udogodnienia dla mieszkańców to nie tylko podziemne parkingi, ale także place zabaw czy infrastruktura drogowa. Bliskość sklepów, szkół i ośrodków sportowo-kulturalnych niweluje konieczność pojechania do Poznania, by zrobić zakupy, popływać w basenie lub uczyć się w liceum. Dlatego wiele osób decyduje się na mieszkanie w Swarzędzu - tańsze, a zarazem nie pozbawione wysokiego standardu. W przeciwieństwie do Poznania, w tym mieście jest zdecydowanie mniejszy ruch, a zatem i brak korków, hałasu, częstych wypadków. Zaletą jest na pewno brak problemów z dostaniem się do przedszkoli czy żłobków.

Średnia cena mieszkania w Swarzędzu

Wbrew pozorom, nieruchomości podpoznańskie, nawet w bardziej rozwiniętych miejscowościach, nie są drogie. Średnia cena mieszkania w Swarzędzu wynosi ok. 4 700 zł/mkw., choć często można spotkać zdecydowanie tańsze oferty. Wiele zależy oczywiście od lokalizacji i standardu. W samym Poznaniu nawet na obrzeżach lokale kosztują średnio ok. 6 200 zł/mkw. Zatem, poszukując mieszkania w Swarzędzu, można oszczędzić średnio ok. 1,5 tys. zł/mkw., a nierzadko i więcej. Przy czym standard może być podobny. Warto zwrócić również uwagę na to, że w mniejszej miejscowości płaci się zazwyczaj niższy czynsz, nawet we wspólnocie mieszkaniowej. W perspektywie długofalowej można zatem zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Ze względu na bliskość Swarzędza i Poznania, ich mieszkańcy mogą swobodnie przemieszczać się między nimi, co ułatwia decyzję osobom pracującym w mieście stołecznym. Warto zwrócić uwagę na to, że w mniejszej miejscowości są i mniejsze korki czy nawet kolejki do sklepów. Spokojniejsze miasto oznacza również większe bezpieczeństwo. Dlatego wybór mieszkania w Swarzędzu może okazać się dobrą decyzją zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Inwestowanie w nieruchomości

Swarzędz, ze względu na lokalizację, może się wydawać miejscem idealnym do wszelkiego rodzaju inwestycji na rynku mieszkaniowym. Chętnych do zakupu lub wynajmu lokalu w tym mieście nie brakuje. Z tego względu wiele osób decyduje się na nabycie mieszkania do wynajęcia. Swarzędz przyciąga bowiem wiele osób młodych i pracujących, które przeniosły się tu np. ze względu na bliskość pracy czy niższy czynsz. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym na przełomie ostatnich kilku lat, można spodziewać się, że popyt nie zmaleje. To daje możliwość realnego zysku osobom, które kupiły mieszkanie do wynajęcia w Swarzędzu. W zależności od lokalizacji i standardu koszt dla najemcy to od ok. 900 zł/mies. za kawalerkę do nawet 2 500 zł/mies. za 3-pokojowy lokal. Ze względu na dość dużą konkurencję na tym polu wynajmujący powinien postarać się o zapewnienie dobrego standardu i ustalenie odpowiedniej ceny. Warto również pokusić się o sprawdzenie opłacalności wynajmu krótkoterminowego, czyli turystycznego lub biznesowego.

Wynajem jest najpopularniejszą formą zarabiania na nieruchomości. Mniej popularną, ale coraz częściej stosowaną, jest zakup mieszkania na sprzedaż. W Swarzędzu rynek wtórny jest dość dynamiczny, jednak brakuje na nim lokali o podwyższonym standardzie, zwłaszcza znajdujących się w nisko kondygnacyjnych blokach na osiedlach zamkniętych. Jeśli się pojawią w ofercie dewelopera, dość szybko znikają z rynku. Dlatego ich zakup, a następnie odsprzedaż, mogą okazać się zyskowniejsze np. od lokat bankowych. Wartość nieruchomości znacznie wzrośnie, jeśli jej kupiec dodatkowo ją wstępnie wykończy lub nawet wyposaży w niezbędne sprzęty, np. sanitarne. Mieszkania na sprzedaż w Swarzędzu kupują zazwyczaj rodziny., choć zdarzają się również osoby samotne lub cudzoziemcy. Można na nich zarobić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gospodarka i rynek pracy

Swarzędz jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów ze względu na lokalizację i znacznie niższe niż w Poznaniu opłaty za zakup lub wynajem powierzchni użytkowej. Swoje siedziby mają tu m.in. firmy: Volkswagen, British Petroleum, CLIP Logistics, Mercedes-Benz, Deceuninck, EVER Power Systems, Vox, Poz-Bruk. Działa również wiele małych i średnich przedsiębiorstw, głównie tapicerskich i meblarskich. Oprócz tego istnieje podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeśli zatem chodzi o rynek pracy, osoby zastanawiające się nad zakupem mieszkania w Swarzędzu nie mają czego się obawiać. Stopa bezrobocia w 2016 roku wynosiła ok. 3% i charakteryzowała się tendencją spadkową. W Poznaniu wyniosła ona 1,9%. Ze względu na duże zapotrzebowanie siły roboczej na rynku pracę można znaleźć szybko i bezproblemowo. Niedosyt na rynku pracy powoduje, że firmy szukają pracowników również za granicą. Cudzoziemcy coraz częściej stają się lokatorami mieszkania na wynajem w Swarzędzu. To z kolei zachęca deweloperów i inwestorów do budowania kolejnych osiedli w tym mieście.

Komunikacja

Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane wewnętrznie i w stosunku do innych miejscowości. Przede wszystkim przebiega tu droga krajowa nr 92, która bezpośrednio prowadzi do Poznania. Ze stolicą Wielkopolski Swarzędz łączy także wiele innych dróg o charakterze lokalnym. W małej odległości znajdują się również A2, S5 i S11. W samej miejscowości największymi arteriami drogowymi są ulice: Cieszkowskiego, Polna, Średzka, Tysiąclecia, Graniczna, Przybylskiego, Szumana. Również pod kątem komunikacji publicznej nie ma o co się martwić. Przez Swarzędz przebiegają linie kolejowe nr 3 i nr 352. Pociągiem bez problemu można dostać się przede wszystkim do Poznania. Po miejscowości mieszkańcy poruszają się jedną z 15 linii autobusowych obsługiwanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu. Do stolicy Wielkopolski można dotrzeć również linią autobusową przynależącą do MPK Poznań. Jednym z najbardziej polecanych środków transportu jest także rower. To proekologiczne rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy wiele osób jedzie do lub wraca z pracy.

Co można robić w Swarzędzu?

Wbrew pozorom, pomimo bliskości Poznania, Swarzędza nie można nazwać miastem satelickim. Dużo się tu dzieje zwłaszcza latem w okolicach Jeziora Swarzędzkiego. Przebiegają tędy szlaki turystyczne, m.in. Cysterski Szlak Rowerowy oraz Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Zabytki warte zobaczenia to przede wszystkim kościół pw. św. Marcina, zespół pałacowy przy ul. Poznańskiej, a także liczne domy z przełomu XVIII i XIX wieku. Dodatkowo samo centrum Swarzędza jest ukształtowane wg. historycznych założeń urbanistycznych. W mieście działa Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego. Mieszkańcy mogą brać udział w wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu, Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta, Swarzędzką Orkiestrę Flażoletową, chóry kameralne czy Zespół Regionalny Olszyna. Bogata infrastruktura miejska obejmuje liczne kawiarnie, sklepy, centra handlowe, ale także ośrodki sportowe, np. basen. Z klubów sportowych warto wymienić Unię Swarzędz, Stowarzyszenie Sportowe Nad Cybiną Meblorz Swarzędz czy koszykarski Klub Sportowy Unia-Probasket.

Informacje o Swarzędzu

W Swarzędzu dostępnych jest 6 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

W Swarzędzu nie znajdziemy w ofercie sprzedaży nowych mieszkań.

Wśród inwestycji deweloperskich w Swarzędzu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: