Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nowe mieszkania na sprzedaż Leszno

42 oferty w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 749 zł/m²

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Mierosławskiego
  gotowe

  Mierosławskiego

  od 11 700 /m2
  ul. Mierosławskiego, Leszno(1 km od centrum)
  Eibel
 • Garden Park etap III
  gotowe
  Pierwszy etap inwestycji rozpoczął się w 2020 roku, obejmuje wybudowanie sześćdziesięciu mieszkań. Zakończenie prac budowlanych tego etapu planowane jest na koniec czerwca 2021 roku. Drugi etap inwestycji rozpoczął się w grudniu 2020 roku, zakończenie prac budowlanych planowane jest na grudzień 2021 roku. Trzeci etap inwestycji rozpoczął się w grudniu 2020 roku, zakończenie prac budowlanych

  Garden Park etap III

  od 8 500 /m2
  ul. Studzienna, Leszno(1.1 km od centrum)
  PBO Nowak Sp. z o.o. Sp.k.
 • getHome

  Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Leszno

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Nowe Ogrody
  Oferta archiwalna
  Osiedle Nowe Ogrody to nowe mieszkania dla około 1000 osób położone w jednej z najlepszych lokalizacji w Lesznie – na Antoninach. Tworzyć je będzie dziewięć budynków mieszkalnych wielorodzinnych, sześciokondygnacyjnych, po 24 mieszkania w każdym budynku. Mieszkania na Nowych Ogrodach to inwestycja kierowana zarówno do osób młodych, aktywnych, planujących założenie lub powiększenie rodziny,

  Osiedle Nowe Ogrody

  od 5 850 /m2
  ul. Jana Ostroroga 8, Leszno(0.7 km od centrum)
  K2 Nieruchomości Sp. Zo.o.
 • Osiedle Leszczynko Etap I
  Oferta archiwalna
  Osiedle Leszczynko zaprojektowane zostało z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców i spełnieniu oczekiwań nawet tych najbardziej wymagających. To sześć kameralnych, 4-piętrowych budynków w skład których wchodzi wiele funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 43 m². Każde z nich ma możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz. Przestronne balkony i tarasy to dodatkowy atut osiedla. Już na etapie

  Osiedle Leszczynko Etap I

  ul. Dożynkowa, Leszno(1 km od centrum)
  ABN Stępień Nieruchomości

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Mieszkania na sprzedaż w Lesznie - co warto wiedzieć? 

Wielkopolskie Leszno położone jest połowie drogi między Wrocławiem a Poznaniem. Strategiczne położenie, kameralny klimat oraz niewysokie ceny nieruchomości sprawiają, że nowe mieszkania w Lesznie cieszą się dużym zainteresowaniem. Odpowiedzią jest działalność deweloperów i rozwijający się rynek pierwotny. 

Położone w zachodniej części Polski Leszno stanowi ważny punkt między dwoma dużymi ośrodkami gospodarczymi. Miasto posiada własne zaplecze oświatowe, kulturalne i gospodarcze. Rozwojowy charakter sprawia, że działa tu wiele regionalnych i krajowych firm deweloperskich. Do zakupu nieruchomości zachęcają przystępne ceny i komfortowe metraże. Jakie inwestycje pojawiają się w ofercie i w jakich dzielnicach buduje się ich najwięcej?

Nowe mieszkania w Lesznie – jakie inwestycje?

Rynek pierwotny w Lesznie zdominowany jest przez inwestycje o niskiej zabudowie. Wysokość nowych budynków zazwyczaj nie przekracza 3- lub 4- kondygnacji, co wpisuje się miejską politykę zrównoważonego rozwoju zabudowy mieszkalnej oraz dobrze współgra ze starszą zabudową. Wśród nowych inwestycji znajdują się tradycyjne osiedla wielorodzinne z zagospodarowanym terenem między budynkami, kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie wykonania oraz nowe mieszkania na sprzedaż w rewitalizowanych obiektach znajdujących się w centrum miasta.

Mieszkania w Lesznie powstają również na obrzeżach miasta. Ich atutem jest bliskość zieleni oraz niższa cena, zwłaszcza w porównaniu z lokalami w ścisłym centrum. Utudnieiem może być natomiast konieczność poświęcenia większej ilości czasu na dojazdy. Niemniej mieszkania na sprzedaż w Leszcznie, także te położone na peryferiach, szybko znajdują nabywców. 

W jakich dzielnicach buduje się nowe mieszkania w Lesznie?

Nowe mieszkania w Lesznie znajdują się w różnych częściach miasta. Dużo nowych inwestycji powstaje w pobliżu centrum oraz w pobliskich dzielnicach , takich jak Podwale, Nowe Miasto i Leszczynko. Nowe osiedla budowane są również w bardziej odległych obszarach miasta, oferując mieszkańcom spokojniejszą okolicę i dostęp do terenów zielonych. Wśród nich można wymienić inwestycje na północy miasta, m.in. w obrębie osiedla Gronowo, na wschodzie (okolice Grzybowa) oraz w zachodniej części Leszna w kierunku Wilkowic i Maryszewic.

Czy mieszkanie w Lesznie to dobra inwestycja?

Inwestowanie w nieruchomości to niemal zawsze dobra inwestycja. Rynek mieszkań jest stabilny i wyjątkowo mało reaguje na zawirowania w gospodarce. Mieszkania na sprzedaż w Lesznie są na dodatek przystępne cenowo, dzięki czemu można wejść na rynek z mniejszą pulą oszczędności.

Ciekawą propozycją dla inwestorów w Lesznie mogą być apartamenty inwestycyjne w wysokim standardzie z kompleksową obsługą. Ceny za metr kwadratowy prezentują się jako przystępne i mieszczą się w średnim pułapie cen nieruchomości w Polsce. Takie mieszkania do wynajęcia w Lesznie mogą być rozpatrywane w formie lokaty kapitału. Zainteresowanie wynajmem mieszkań w Lesznie nie spada, wręcz przeciwnie. Z uwagi na ostatnie podwyżki stóp procentowych i wzrost rat kredytu, wynajem nieruchomości stanowi obcenie alternatywę do zalkupu własnego M. 

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie wielkopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Lesznie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Lesznie

W Lesznie dostępne są 42 oferty nowych mieszkań znajdujące się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Lesznie mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 28 do 77 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 23 lokale
 • mieszkania 3-pokojowe - 18 lokali
 • mieszkania 4-pokojowe - 1 lokal

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Lesznie?

Najtańsze nowe mieszkanie w Lesznie dostępne w sprzedaży kosztuje 435 825 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Lesznie wynosi 8 749 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Lesznie nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Leszno - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie deweloperzy w Lesznie oddali do użytku 42 lokale mieszkalne. 42 lokale mieszkalne zostaną oddane do 3 miesięcy. 42 lokale mieszkalne zostaną oddane do 6 miesięcy. 42 lokale mieszkalne zostaną oddane do roku.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Lesznie, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 13 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 29 lokali
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Lesznie i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023