Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

tda banner

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
 
 

Nowe domy lubuskie

0 ofert w 0 inwestycjach

Osiedla
Mieszkania

Sortuj

    Przyspiesz swoje poszukiwania

    W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

    Skonfiguruj mieszkanie

    Wiadomości na temat województwa lubuskiego:

    • Pompa ciepła: ile prądu zużywa, jak działa i ile kosztuje pompa ciepła?

      Pompa ciepła: ile prądu zużywa, jak działa i ile kosztuje pompa ciepła?

      Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród właścicieli domów, a nawet mieszkań w blokach. Zanim zdecydujesz się na tę inwestycję, warto poznać zasady ich działania, koszty instalacji oraz potencjalne oszczędności, jakie mogą przynieść w dłuższej perspektywie. Dowiedz się, ile prądu zużywają, jakie są dostępne rodzaje i jakie koszty wiążą się z ich montażem oraz eksploatacją.

      29 sierpnia 2024

      Dominika Perkowska

    • Rozglądasz się za własnym M? Sprawdź, gdzie masz największe szanse na zakup! [Raport Dostępności Mieszkań]

      Rozglądasz się za własnym M? Sprawdź, gdzie masz największe szanse na zakup! [Raport Dostępności Mieszkań]

      Warszawa, Katowice czy Zielona Góra – gdzie najłatwiej kupić własne mieszkanie? Choć stolica ma swoje zalety, okazuje się, że w innych metropoliach zdobycie własnego M może być prostsze. Portal RynekPierwotny.pl sprawdził dostępność mieszkań w wybranych miastach wojewódzkich. Wyniki mogą zaskoczyć!

      20 sierpnia 2024

      Redakcja

    • Ile kosztuje działka budowlana, rekreacyjna i rolna? Cena gruntów rolnych i budowlanych w 2024 roku

      Ile kosztuje działka budowlana, rekreacyjna i rolna? Cena gruntów rolnych i budowlanych w 2024 roku

      Informacji cenowych o rynków gruntów jest niewiele. Znacznie więcej analiz dotyczy nieruchomości mieszkaniowych, a zwłaszcza lokali mieszkalnych. Dlatego dane, które dostarcza Główny Urząd Statystyczny, zasługują na szczególną uwagę. Są one istotne zarówno przy planowaniu sprzedaży, jak i zakupie działki budowlanej, rolnej czy też działki rekreacyjnej. Postanowiliśmy zatem zaprezentować najnowsze dostępne statystyki GUS, które odpowiadają m.in. na pytanie, jaka jest cena działki budowlanej, ile kosztuje działka rolna w przeliczeniu na 1 mkw.

      17 czerwca 2024

      Edyta Wara-Wąsowska

    • Zamieszkaj nad wodą

      Zamieszkaj nad wodą

      Słońce, woda, piasek… Dla wielu z nas to opis wymarzonych wakacji. A co gdyby tak wakacje stały się codziennością? Mieszkając nad morzem, jeziorem czy urokliwą rzeką jest to możliwe. Takie okoliczności przyrody wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Warto zatem o nie zadbać wybierając mieszkanie nad wodą.

      31 maja 2024

      Marlena Rzepniewska

    Czy warto kupić dom w Lubuskiem?

    Województwo lubuskie należy do najmniejszych w Polsce, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni, jak i liczby ludności. Zajmuje jedynie 13 988 km kw., mimo to pełni dość ważną funkcję gospodarczą i strategiczną. Jeszcze do niedawna znajdowały się tutaj przejścia graniczne z Niemcami, a obecnie przebiega tędy droga krajowa nr 3, która łączy północny i południowy zachód Polski. Również przez ten region przepływają jedne z największych rzek kraju – Odra i Warta. Ponieważ naturalnym bogactwem województwa są lasy, kwitnie tu produkcja mebli, papieru i wyrobów drewnianych, ale także prężnie rozwija się przemysł motoryzacyjny i sektor IT. Szczególnie ten ostatni jest bardzo atrakcyjny dla pracowników i biorą to pod uwagę deweloperzy oferujący nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem. Jest to region przyciągający inwestorów zagranicznych – międzynarodowe koncerny znajdują tutaj dobre warunki do działania i mają znaczący udział w handlu zagranicznym tego obszaru. Jednocześnie województwo bardzo dba o ekologię – na jego terenie znajduje się Drawieński Park Narodowy, 7 parków krajobrazowych i 51 rezerwatów.

    Gdzie szukać nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem?

    Inwestycje deweloperskie w regionie skupiają się w największych miastach, przede wszystkim w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Są to miasta gdzie ma swoją siedzibę większość firm i szkół wyższych, więc najwięcej nowych domów na sprzedaż w Lubuskiem powstaje właśnie tam. Zarówno Zielona Góra, jak i Gorzów Wielkopolski mają do zaoferowania infrastrukturę handlowo-usługową w postaci sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli i placówek zdrowia. Jednocześnie mieszkańcy mają dostęp do obszarów zieleni miejskiej i stref rekreacyjnych, gdzie mogą wybrać się na spacer i odpocząć. Oba miasta są dobrze skomunikowane, a dodatkowo należy zauważyć, że przez samo województwo przebiegają dwa ważne szlaki transportowe – droga ekspresowa S3 i autostrada A2. Domy w Lubuskiem powstają również w innych miastach regionu, ale znacznie rzadziej. Może się to jednak zmienić, ponieważ z upływem czasu rośnie zainteresowanie deweloperów miejscami, które dotychczas nie znajdowały się na ich mapie inwestycyjnej.

    Jak są budowane nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem?

    Deweloperzy w województwie lubuskim oferują domy wolnostojące lub w zabudowie szeregowej. Projekty najczęściej oparte są o nowoczesność i minimalizm, który wydaje się ponadczasowy. Nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych rodzin – metraże budynków w inwestycjach są naprawdę różne. Deweloperzy stawiają również na wygodę i kameralność osiedli oraz zieleń w otoczeniu. Elewacje często utrzymane są w ciepłej kolorystyce, a do wykończenia projektanci chętnie używają materiałów takich jak drewno, czy kamień. Domy w Lubuskiem często wyposażone są w duże okna i tarasy, które zapewniają wnętrzom odpowiednią ilość światła. Zdarza się, że deweloperzy rezygnują z konkretnego rozkładu pomieszczeń aby umożliwić klientom dowolną aranżację wnętrza przy minimalnym wysiłku. Można również zamówić u nich gotowy projekt wykończenia. W niektórych przypadkach takie funkcjonalne dodatki jak elektronicznie sterowane rolety, czy ogrzewanie podłogowe stanowią standard deweloperski.

    Ekologiczne rozwiązania w nowych domach na sprzedaż w Lubuskiem

    Strategia rozwoju województwa lubuskiego kładzie duży nacisk na edukację ekologiczną i działania zmierzające do oszczędzania energii i ochrony środowiska. Eko-osiedla wpisują się w ten trend. Deweloperzy budujący nowe domy na sprzedaż w Lubuskiem oferują rozwiązania umożliwiające optymalne wykorzystanie energii naturalnej. Należy do nich zainstalowanie systemu rekuperacji, który oprócz wymiany powietrza w domu powoduje odzyskanie znacznej części ciepła. Innym rozwiązaniem jest pompa, która wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z natury do ogrzania domu. Deweloperzy inwestują również w trzyszybowe okna, które zapewniają wysoką szczelność i system inteligentnego domu, umożliwiający zarządzanie oświetleniem i temperaturą. Wszystkie te rozwiązania mają za zadanie pozytywnie wpływać na środowisko, ale także znacznie obniżają rachunki mieszkańców. Energooszczędne domy w Lubuskiem nie są też o wiele droższe od tradycyjnych, a wysoka jakość materiałów zastosowanych przy budowie powoduje, że w ostatecznym rozrachunku różnica w cenie się opłaci.

    Lubuskie się rozwija

    Niewątpliwym atutem województwa lubuskiego jest kapitał przyrodniczy, czyli bogate, zróżnicowane środowisko naturalne. Jest to ważny czynnik podnoszący jakość życia mieszkańców regionu, a także duża szansa na rozwój turystyki. Duże znaczenie odgrywa tutaj Łuk Mużakowa – jedyny geopark w Polsce, na terenie którego znajduje się unikatowa struktura geologiczna. Skarby geoparku są prezentowane dzięki licznym powstałym ścieżkom turystycznym, z których najciekawszą jest Dawna Kopalnia Babina. Atrakcyjnym turystycznie obszarem jest Park Narodowy Ujście Warty, szczególnie ceniony przez miłośników przyrody i ornitologów.

    Na wysokim poziomie w Lubuskiem utrzymuje się poziom sportu, szczególnie w zakresie żużlu, kajakarstwa, wioślarstwa, zapasów i koszykówki. Cały czas wzrasta zainteresowanie rekreacją i powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby przebiegały przez najbardziej atrakcyjne obszary. Województwo dysponuje dosyć bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych – szczególne znaczenie w życiu regionu odgrywają cykliczne imprezy przyciągające widownię z kraju i zagranicy. Są to, na przykład Pol’and’Rock Festival i Lubuskie Lato Filmowe – najstarszy festiwal filmów fabularnych w Polsce.

    Przez tereny województwa przebiega jedyny w Polsce Szlak Wina i Miodu. Trasa ta ma ponad 200 km i obejmuje kilkaset przystanków, w tym winnice i gospodarstwa pszczelarskie, a także Skansen Pszczelarski w Pszczewie, Muzeum Wina w Zielonej Górze i Muzeum Etnograficzne w Ochli. Organizowane są również imprezy takie jak Weekendy Otwartych Winnic, Miodobranie, czy Winobranie organizowane w Zielonej Górze, będącej stolicą lubuskiego winiarstwa. W trakcie tej imprezy świętowane jest zakończenie corocznych zbiorów i można wybierać spomiędzy wyrobów oferowanych przez winiarzy i pszczelarzy.

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023