Apartamenty Cosmopolitan

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Twarda, oferowane bezpośrednio przez

Tacit Development Polska Sp. z o.o.

Warszawa, Śródmieście, Śródmieście Północne, ul. Twarda 4

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 6 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Apartamenty CosmopolitanApartamenty Cosmopolitan

7 zdjęć

Apartamenty Cosmopolitan
Apartamenty Cosmopolitan
Apartamenty Cosmopolitan
Apartamenty Cosmopolitan

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • ochrona całodobowa
  • usługi concierge
  • recepcja
  • winda
  • Wykończenie pod klucz

Instalacje i energetyka

  • klimatyzacja
  • inteligentny dom

Rekreacja

  • sauna

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2014 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 44 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 4 kondygnacje podziemne

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 236 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 300 cm wysokości

Standard wykończenia

wykończenie pod klucz

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

„Wierzę, że ten budynek zmieni przestrzeń Warszawy, sprawi, że na stałe zagości tu najlepsza architektura.” Helmut Jahn

Najlepszy adres dla osób pragnących korzystać z uroków miasta. Elegancja, bezpieczeństwo, dyskrecja – wszystkie te elementy sprawiają, że Cosmopolitan zapewnia swoim mieszkańcom zupełnie nową jakość życia i tworzy przyjazną, funkcjonalną przestrzeń, odpowiadającą w pełni potrzebom najbardziej wymagających Klientów pragnących żyć i mieszkać w centrum Warszawy. Parter budynku jest całkowicie zagospodarowany, przy patio wychodzącym na Plac Grzybowski znajdziecie Państwo nowoczesne koncepty kulinarne: City SAM, Wine Taste by Kamecki, Odette Tea Room, Ceviche Bar.

44-piętrowy Cosmopolitan Twarda 4 jest dziś jedynym wykończonym i już funkcjonującym wysokościowym budynkiem apartamentowym w Warszawie. Można w nim zamieszkać w dniu podpisania umowy zakupu.

Twórcą projektu jest legenda architektury XXI wieku, Helmut Jahn – autor m.in. siedziby Unii Europejskiej w Brukseli, Sony Center w Berlinie czy State of Illinois Center w Chicago. Budynek Cosmopolitan Twarda 4, uznawany za jeden z najciekawszych apartamentowców w Europie, to jedyne dzieło Jahna w Polsce. Główną ideą, która przyświecała architektowi w trakcie prac nad tym projektem, było stworzenie apartamentowca o ponadczasowej prostocie, w połączeniu z najwyższą jakością.

Całkowicie przeszklona elewacja sprawia, że wnętrza są jasne, pełne światła i powietrza. Duże, niepodzielne i otwierane okna, stanowią unikatową cechę tej inwestycji. Dębowe podłogi, włoski marmur w łazienkach, ceramika i armatura prestiżowych światowych marek, meble kuchenne i sprzęt AGD najnowszej generacji firmy Miele, wbudowane szafy, przeszklone garderoby, oświetlenie punktowe, rolety i klimatyzacja. Każdy apartament został wyposażony w inteligentny systemem zarządzania HMS. Mieszkańcy mają do swojej wyłącznej dyspozycji strefę relaksu, zlokalizowaną na 4. piętrze budynku. Składa się ona z fitness klubu z siłownią, pokojem do masażu, saunami suchą i mokrą oraz pomieszczeń klubowych, kuchni i pokoi do spotkań. Mieszkańcy mogą również korzystać z zagospodarowanego przestronnego tarasu o powierzchni 840 m2 z widokiem na Plac Grzybowski i ulicę Emilii Plater. W budynku znajduje się parking podziemny. Apartamentowiec jest chroniony, a jego mieszkańcy mogą korzystać z usług Cosmopolitan Concierge – dostępnych przez 7 dni w tygodniu.

Z każdego z 236 apartamentów rozciąga się spektakularny widok na panoramę całej Warszawy.

Jest to obecnie jedyny wykończony i już funkcjonujący wysokościowy apartamentowiec w Warszawie, w którym można zamieszkać w dniu podpisania umowy zakupu.

Powyższa prezentacja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Inwestycja Apartamenty Cosmopolitan znajduje się w Śródmieściu Północnym, ul. Twarda 4 (0.9 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez Tacit Development Polska Sp. z o.o.

Inwestycja Apartamenty Cosmopolitan została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2014 roku.

Cały projekt składa się z 236 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 44 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 4 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Cosmopolitan nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Tacit Development Polska Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

To miejsce łączy przeciwieństwa: tętniące życiem centrum metropolii ze spokojem Placu Grzybowskiego oraz pobliskiego Ogrodu Saskiego.

Śródmieście to centralna i zarazem najbardziej reprezentacyjna dzielnica Warszawy. Jego powierzchnia wynosi 15,57 km2, a mieszka w nim 117 tysięcy osób. Znajdują się tu najważniejsze stołeczne zabytki, jak Zamek Królewski czy Pałac Kultury i Nauki. To także tutaj stoi Pałac Prezydencki i główne urzędy państwowe, w tym Sejm i Urząd Rady Ministrów. Obok nich wznoszą się biurowce, hotele, apartamentowce, a także najważniejsze instytucje oświatowe i kulturalne stolicy, wśród których znajduje się Teatr Wielki i Muzeum Narodowe. Na Śródmieściu znajduje się hala sportowo-widowiskowa Torwar i jedna z największych galerii handlowych w Europie – Arkadia. W dzielnicy można znaleźć 8 parków, w tym Park Łazienkowski. Śródmieście jest połączone ze wschodnią częścią miasta 4 mostami. Jest przy tym świetnie skomunikowane z resztą Warszawy – są tu trzy stacje metra i kursuje ok. 30 linii komunikacji miejskiej. Ponadto mieści się tu Dworzec Warszawa Centralna i stacja PKP Powiśle. Biegną tędy 4 drogi wojewódzkie.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Apartamenty Cosmopolitan?

Z pozostałymi dzielnicami Warszawy Śródmieście połączone jest ok. 30 liniami regularnie kursujących autobusów i tramwajów. Znajdują się tu również stacje metra, Dworzec Warszawa Centralna i stacja PKP Powiśle. Przez tę część miasta przebiegają drogi wojewódzkie nr 629, 631, 634 i 719. Ze względu na płynącą wschodnią granicą Śródmieścia Wisłę, dzielnica łączy się z sąsiadującą od wschodu Pragą czterema mostami.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Apartamenty Cosmopolitan mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 345 metrów od inwestycji Apartamenty Cosmopolitan znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Rondo ONZ.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Apartamenty Cosmopolitan znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Cosmopolitan znajduje się 88 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w odległości 49 m, szkoła w odległości 57 m, Przedszkole Specjalne nr 343 w odległości 83 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Apartamenty Cosmopolitan jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Centrum Medyczne Lekarium w odległości 95 m, Prof-Med. Centrum Medycyny Pracy w odległości 170 m, Belladent w odległości 188 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Apartamenty Cosmopolitan składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 64 m znajduje się Kosher, w odległości 152 m znajduje się Żabka, w odległości 154 m znajduje się Galeria Wypieków Lubaszka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Cosmopolitan w odległości 51 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 89 m znajduje się boisko / kort, w odległości 121 m znajduje się boisko / kort.

Data aktualizacji: 14.09.2020

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: