Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Śródmieście, Muranów - 27 ofert w 2 inwestycjach

 • Przy Arsenale
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, al. Solidarności 60B (1.9 km od centrum Warszawy)
  Przy Arsenale
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 4
  Powierzchnia: 43 - 103 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 2 oferty
  ECO Classic Sp. z o.o.
 • Bonifraterska 10A
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Nowe Miasto, ul. Bonifraterska 10a (2.7 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 18 400 brutto/m2
  Bonifraterska 10A
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 23
  Powierzchnia: 29 - 51 m2
  Liczba pokoi: 1 - 2
  Dla inwestora 3 oferty
  Vinci Immobilier Polska
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Żoli Żoli

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Żoliborz, Sady Żoliborskie, ul. Rydygiera 6 (4 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Żoli Żoli

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Okam Capital Sp. z o.o.
 • Park Place 3

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, ul. Wałowa 3 (2.5 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Park Place 3

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Park Place 3
 • Trio Apartamenty

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, ul. Stawki 2a (2.9 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Trio Apartamenty

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  ECO Classic Sp. z o.o.
 • Stawki

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, ul. Stawki 8 (3 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Stawki

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola
 • Apartamenty Murano etap III

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, ul. Pokorna 2 (3 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Apartamenty Murano etap III

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.
 • Apartamenty Murano

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście, Muranów, ul. Pokorna 2 (3 km od centrum Warszawy)
  Archiwalna
  Apartamenty Murano

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.

Zamieszkaj na warszawskim Muranowie

 

Muranów zajmuje obszar w centralnej części Warszawy, administracyjnie stanowiąc część Woli i Śródmieścia. Ograniczony jest od południa Aleją "Solidarności" i ulicą Leszno, od północy torami kolejowymi, od zachodu ul. Okopową, a od wschodu ulicami Bonifraterską i Miodową. Decyzją MSI dzieli się na dwie części - zachodnią (Nowolipki) i wschodnią (Muranów). Historia Muranowa sięga XVII w., kiedy to zaczęły powstawać pierwsze osiedla mieszkalne. W XIX w. osiedlała się tu głównie ludność żydowska i fakt ten zadecydował o włączeniu osiedla do getta. W czasie II wojny światowej Muranów został zniszczony, ale po wyzwoleniu Warszawy nie podjęto działań w celu przywrócenia oryginalnej architektury. Zdecydowano o wybudowaniu tutaj osiedla eksperymentalnego, przyjaznego mieszkańcom. W założeniu architekta, Bohdana Lacherta, osiedle z nowymi mieszkaniami na Muranowie miało zostać zbudowane w duchu modernistycznym, ale decyzją Bolesława Bieruta dokonano tu zmian w stylu socrealistycznym. Kolejne bloki dobudowywano w latach 1959-1969 już w charakterze wczesnego socjalizmu wpisującym się w otoczenie.

 

Gdzie można znaleźć nowe mieszkania na Muranowie?

Położony w pobliżu centrum Muranów zajmuje ważne miejsce na mapie inwestycyjnej deweloperów. Jest to osiedle, które rozwija się dzięki inicjatywom mieszkańców i lokalnych instytucji, co ostatecznie zwróciło uwagę inwestorów. Deweloperzy lokalizują nowe mieszkania na Muranowie w spokojnej okolicy, oferującej jednocześnie dobre połączenie z centrum i innymi dzielnicami Warszawy. Za dogodną komunikację odpowiada głównie metro – usytuowane są tutaj dwie stacje: Ratusz Arsenał i Dworzec Gdański. Inwestycje powstają w otoczeniu odnowionej zabudowy powojennej, z dużym udziałem zieleni miejskiej. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne – przedszkola, żłobki, szkoły podstawowe i średnie, a także rozwinięta infrastruktura handlowa w postaci sieci sklepów, dyskontów i CH Arkadia. Zaplecze usługowo-biurowe zapewniają wysokościowce takie jak Intraco, Babka Tower, Gdański Business Center i North Gate. Zakup mieszkania na Muranowie to zastosowanie złotego środka – położenie blisko centrum Warszawy rozwiązuje problemy komunikacyjne, a spokojny, senny charakter osiedla gwarantuje odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku i tłoku.

 

Jak wyglądają nowe mieszkania na Muranowie?

Nowe osiedla na Muranowie zaprojektowane są tak aby spełniać wymagania swoich przyszłych mieszkańców. Nowoczesna architektura łączy się tutaj z funkcjonalnością – od naturalnego kamienia na elewacjach aż do dwupoziomowych lokali i estetycznie wykończonych części wspólnych. Nowe mieszkania na Muranowie to zarówno kawalerki jak i lokale dwu- i wielopokojowe, ale na wyborze metrażu nie kończą się dostępne nabywcy opcje. Niektórzy deweloperzy oferują możliwość łączenia mieszkań w obrębie jednej kondygnacji albo dowolnego przestawiania ścian. Dzięki temu wnętrze staje się ustawne i maksymalnie dopasowane do nowego właściciela. Kupując mieszkanie na Muranowie zyskuje się nowoczesne rozwiązania w kameralnej atmosferze – w niektórych inwestycjach dostępna jest możliwość zainstalowania systemu Smart Home albo skorzystania z usług concierge’a. Dla wygody mieszkańców przeznaczone są również komórki lokatorskie i miejsca parkingowe. Dodatkowo nabywcy, którym szkoda czasu na wykończenie zakupionego lokalu, mogą zamówić taką opcję u dewelopera.

 

Nowe mieszkania na Muranowie jako pomysł na lokatę kapitału

Ze względu na swoją lokalizację Muranów znajduje się w centrum zainteresowania inwestorów lokujących kapitał w nieruchomościach. Jest to w dalszym ciągu jedna z najbardziej opłacalnych i najbezpieczniejszych form inwestycji, szczególnie w stolicy. Położenie w pobliżu centrum sprawia, że Muranów przyciąga studentów i pracowników szukających mieszkań do wynajęcia. Nie bez znaczenia jest fakt, że znajdują się tutaj szkoły wyższe jak np. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki i Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna oraz wydziały Uniwersytetu Warszawskiego. W biurowcach takich jak Gdański Business Center mają swoje siedziby firmy, których pracownicy również będą zainteresowani wynajęciem mieszkania na Muranowie. Deweloperzy wychodząc naprzeciw potrzebom klientów oferują im mikroapartamenty, wybudowane i wykończone z myślą o celach inwestycyjnych. Są one najczęściej zaprojektowane tak aby można było wydzielić część dzienną i nocną, a ich metraże wahają się pomiędzy 14 a 41 mkw. Biorąc pod uwagę, że oryginalna zabudowa osiedla pochodząca z lat 50-tych może nie spełniać już wymagań ewentualnych lokatorów, nabywcy nowych mieszkań na Muranowie mają więcej do zaoferowania na rynku wynajmu.

 

Ile kosztuje mieszkanie na Muranowie?

Nowe lokale na Muranowie nie należą do najtańszych. Jest to spowodowane po części ogólną sytuacją na rynku nieruchomości – deweloperom brakuje rąk do pracy, a materiały budowlane drożeją. Jest to również obszar zabudowany, gdzie brakuje wolnych działek, a te które są dostępne, są najczęściej bardzo drogie. Tak więc ograniczona oferta, ale także wysoki standard deweloperski i dogodne położenie w obrębie Śródmieścia i Woli sprawiają, że ceny mieszkań utrzymują się na wysokim poziomie. Średnia cena za mkw. mieszkania na Muranowie wynosi 9,9 tys. zł., przy czym należy zauważyć, że statystykę tworzą tutaj zarówno lokale z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nie jest to mało, ale mniej niż w przypadku innych rejonów Woli, gdzie średnio za mkw. trzeba zapłacić 11,1 tys. zł, czy też Śródmieścia – tam średnia cena wynosi 13,9 tys. zł za mkw. Są to oczywiście dane szacunkowe i ostateczna wartość mieszkania może zależeć od wielu czynników, jak na przykład standard, czy numer piętra.

 

Muranów, czyli osiedle-pomnik

Powojenny Muranów zaczynał jako osiedle eksperymentalne. Z jednej strony miało ono nawiązywać do nieistniejącej już części miasta, a z drugiej wdrażać nowe rozwiązania oparte na starannie zaprojektowanej przestrzeni, przyjaznej dla mieszkańców. Obecnie zabudowa na Muranowie się zagęszcza, a nowoczesne apartamentowce sąsiadują ze starzejącymi się budynkami z lat 50-tych. Jest to miejsce charakterystyczne, wypełnione ciężkim kontekstem historycznym, o czym przypominają Pomnik Bohaterów Getta, Muzeum Więzienia Pawiak i Muzeum Historii Żydów Polskich, ale także rozwijająca się centralna część miasta. To tutaj znajduje się jedno z najstarszych i najbardziej znanych kin w Polsce – Kino Muranów, łączące ambitny repertuar z niepowtarzalnym klimatem. Muranów to także Pałac Krasińskich – jeden z najpiękniejszych przykładów zabudowy entre cour et jardin w Polsce -  i Ogród Krasińskich, malowniczy park miejski. Oba te obiekty zostały wpisane do rejestru zabytków i pomimo rewitalizacji nadal utrzymują ducha epoki baroku.

Do charakterystycznych miejsc Muranowa należą kawiarnie Stacja Muranów i Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja. Są to ponadlokalne, kultowe wręcz centra spotkań mieszkańców tej części Warszawy, w których organizowane są wieczorki literackie, wykłady i gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii stolicy i Muranowa. Na terenie osiedla działa wiele organizacji i stowarzyszeń reprezentujących mieszkańców i angażujących się w sprawy wspólnoty. Do takich inicjatyw lokalnych należy tworzenie murali przedstawiających osoby i wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla Muranowa.       

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij