Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Nowy Folwark

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Masztowa, oferowane bezpośrednio przez

Platforma Mieszkaniowa

Poznań, Nowe Miasto, Starołęka-Minikowo-Marlewo, ul. Masztowa

Nowy FolwarkNowy Folwark

7 zdjęć

Nowy Folwark
Nowy Folwark
Nowy Folwark
Nowy Folwark
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

1 kw. 2025

Powierzchnie

40 - 76/m2

Przedział pokoi

2 - 4

Kondygnacje

1 - 3

Budynki

5

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Poznań Starołęka - 1442 m

Przystanek Tramwajowy - 1635 m

Przystanek Autobusowy - 271 m

Dojazd do centrum: pokaż

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

6 placówek edukacyjnych, 3 sklepy, 1 obiekt sportowy, 2 place zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2022 roku, planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2025 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 1 do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 89 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 56 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 40 do 76 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Budujemy nowe osiedle u zbiegu ul. Masztowej i Żorskiej. Będą to budynki dwu- i trzykondygnacyjne z podziemną halą garażową i 64 mieszkaniami o powierzchni od 42 do 90 m kw. Dodatkowo na mieszkania zaadaptowany zostanie budynek gospodarczy ze spichlerzem z końca XIX w., wozownią i dawną stajnią, które są częścią zabudowań folwarku Starołęka Wielka. Tu znajdzie się kolejnych 25 mieszkań o powierzchni od 34 do 71 m kw. oraz jeden lokal usługowy.

Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest starodrzew, czyli park o powierzchni 1 ha, otaczający pałac. Dodatkowo na terenie inwestycji posadzimy 240 nowych drzew. Dla tych, którzy kochają zieleń i marzą o własnym ogrodzie atrakcją mogą być ogródki przynależne do mieszkań położonych na parterze oraz tarasy na dachach budynków.

Samochodem dojechać stąd można do centrum w 20-25 minut, a przystanek autobusu komunikacji miejskiej zlokalizowany jest w pobliżu. Trzy przystanki dalej jest już PKM Starołęka, gdzie można się przesiąść na pociąg i tramwaj.

Inwestycja powstaje na terenie zespołu dworsko-folwarcznego Starołęka Wielka, który jest chroniony przez konserwatora zabytków. Przed wojną właścicielem folwarku był Marcin Biedrmann. Po wojnie pałac został zamieniony na dom wielorodzinny, a w pofolwarcznych zabudowaniach działał Bomis, w którym do końca lat 80. poznaniacy kupowali części zamienne do samochodów.

W ramach naszej inwestycji przeprowadzony zostanie remont i rewitalizacja również pozostałych pofolwarcznych zabudowań. Docelowo pałac przeznaczony będzie na biura, a tuż przy bramie od strony ul. Masztowej, w zabytkowym domku pracownika i większym, przylegającym do niego budynku, będą dwa lokale usługowe - prawdopodobnie sklep i kawiarenka. Zrewitalizowana zostanie także zabytkowa brama z kutych elementów, która stanowić ma eleganckie wejście do całego założenia.

Projektanci zadbali o to, by nowe budynki wpisały się stylistycznie w klimat starego folwarku i podkreślały walory zabytkowej architektury. Mieszkania będą jednak nowoczesne i - dzięki dużym przeszkleniom - dobrze doświetlone. Na dachach zostaną położone panele fotowoltaiczne, które zapewnią mieszkańcom zieloną energię.

Inwestycja Nowy Folwark znajduje się na Starołęce-Minikowie-Marlewie, ul. Masztowa (5.8 km od centrum Poznania), sprzedaż prowadzi Platforma Mieszkaniowa.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2025 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 89 nowych mieszkań znajdujących się w 5 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 1 do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Nowy Folwark w sprzedaży jest 56 nowych mieszkań o powierzchni od 40 do 76 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców deweloper przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

Lokalizacja inwestycji

Nowe Miasto to najstarsza część Poznania, którą ze wschodu na zachód przecina linia kolejowa a z północy na południe ul. Bolesława Krzywoustego. Dzielnica ma powierzchnię ponad 100 km kw na której mieszka 136 tys. mieszkańców. Dzielnicę przecinają na południu i północy drogi krajowe i europejskie E30, S11 i 92 a w odległości 7 km znajduje się Port Lotniczy Poznań-Ławica. Najbardziej atrakcyjnym pod względem przyrodniczym punktem dzielnicy jest Jezioro Maltańskie z ogrodem zoologicznym i Parkiem Tysiąclecia. Od wschodu dzielnicę pokrywają lasy miejskie. W odległości 1 km od granic dzielnicy znaleźć można Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską czy Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych. W samej dzielnicy i w promieniu 500 metrów znajdują się szpitale Szpital-Przychodnia Celsus, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, ZOZ Poznań-Nowe Miasto, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny czy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Nowy Folwark?

Nowe Miasto to dzielnica doskonale skomunikowana z resztą miasta poprzez sieć komunikacji miejskiej. Poza tym dzielnicę przecina linia kolejowa a dworzec Poznań Główny znajduje się w odległości ok. 1,5 km na zachód. Przez Nowe Miasto przebiegają ważne drogi krajowe EE30, S11 i 92. Lotnisko znajduje się w odległości 7 km na zachód.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowy Folwark mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 271 metrów od inwestycji Nowy Folwark znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Dziedzicka.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Nowy Folwark znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Nowy Folwark znajduje się 6 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Augustyna Aureliusza w odległości 304 m, Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego w odległości 316 m, szkoła w odległości 322 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowy Folwark składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 373 m znajduje się Minisam, w odległości 430 m znajduje się Lidl, w odległości 840 m znajduje się sklep z żywnością.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Nowy Folwark w odległości 377 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 08.11.2023
Data aktualizacji: 16.07.2024

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023