Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Słoneczny Raj

Ta oferta bierze udział w konkursie

Domy na sprzedaż ul. Słonecznikowa, oferowane bezpośrednio przez

Platforma Mieszkaniowa

Katowice, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Słonecznikowa

Słoneczny RajSłoneczny Raj

6 zdjęć

Słoneczny Raj
Słoneczny Raj
Słoneczny Raj
Słoneczny Raj
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

Gotowe

Powierzchnie

99/m2

Przedział pokoi

4

Kondygnacje

2

Budynki

9

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Katowice Podlesie - 701 m

Przystanek Autobusowy - 75 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

2 kawiarnie i restauracje, 2 sklepy, 5 obiektów sportowych, 2 place zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • teren ogrodzony
 • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

 • las

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2021 roku

Liczba domów:

cała inwestycja składa się z 36 domów

Liczba kondygnacji:

domy posiadają 2 kondygnacje wraz z parterem oraz nie posiadają poddasza

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Architekci zaprojektowali całość nowocześnie i oryginalnie, zadbali o ciekawe detale, główny jednak nacisk położyli na funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań i możliwość ich adaptacji do indywidualnych potrzeb. Proste bryły budynków ożywione zostały niebanalnym układem okien, a także zastosowanymi kolorami i materiałami. Jak łatwo dostrzec króluje wśród nich doskonale imitująca drewno płyta hpl, która pojawia się na elewacji w formie okładziny, a jako ażurowa konstrukcja w wielu wariantach: pergoli-wiaty, balkonowej drabinki, ogrodowej pergoli nad tarasem, osłony śmietnika czy ścianki stanowiska parkingowego. Dzięki tym zabiegom całe osiedle zyskało szlachetność i lekkość. Położenie osiedla na południu miasta gwarantuje bliskość terenów zielonych i stale rozwijającą się infrastrukturę. Bardzo duży atut to dobry dojazdnie tylko do centrum Katowic, ale także w kierunku Mikołowa, Gliwic czy Tych. Lokalizacja w pobliżu zielonych płuc Katowic, gdzie w ostatnich latach powstaje bardzo wiele nowych domów głównie jednorodzinnych, stanowi niepodważalną zaletę naszej inwestycji. Chcesz żyć wygodnie, w młodej części Katowic - wybierz osiedle na Słonecznikowej. Osiedle przy ul. Słonecznikowej to: - 36 domów o powierzchni użytkowej niemal 100 m² - domy o różnych programach: - 20 z nich będzie miało na parterze - salon + jadalnię, kuchnię i wc, na piętrze - 3 pokoje, gabinet, łazienkę i pralnię - 16 z kolei - na parterze podobnie, z tym, że salon z jadalnią będą zdecydowanie większe. na piętrze - 3 pokoje, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, balkon - wszystkie domy z tarasem i sporym ogródkiem - każdy dom ze stanowiskiem garażowym (w bryle budynku lub pod wiatą) - atrakcyjna i funkcjonalna architektura - dobra komunikacja w kierunku centrum Katowic oraz Mikołowa, Tych i Gliwic - świetna lokalizacja w „zielonej i młodej” części Katowic - teren ogrodzony, wjazd na osiedle przez bramę sterowaną pilotem

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Garaże:

domy nie posiadają garaży natomiast przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się las

Aktualna oferta

Dostępne domy:

aktualnie dostępne są 2 domy szeregowe

Powierzchnie domów:

99 m²

Powierzchnie działek:

od 214 do 215 m²

Ceny domów:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Kameralne osiedle „Słoneczny Raj” znajduje się Katowicach przy ulicy Słonecznikowej na Podlesiu i obejmuje 36 domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej niemal 100m² w zabudowie szeregowej.

Kompleks domów „Słoneczny Raj” o nowoczesnej, atrakcyjnej i przede wszystkim funkcjonalnej architekturze, modelowo wpisuje się w okoliczną zabudowę. Wszystkie domy, będą miały podobny metraż. Różnić się będą przede wszystkim programem. Jedne będą miały jedynie stanowisko garażowe pod wiatą, drugie w bryle budynku. Te pierwsze otrzymają większy salon z jadalnią oraz balkon, drugie na piętrze oprócz trzech pokoi – gabinet. W jednych znajdziemy pomieszczenie gospodarcze, w drugich pralnię.

Inwestycja Słoneczny Raj znajduje się w Zespole Dzielnic Południowych, ul. Słonecznikowa (9.4 km od centrum Katowic), sprzedaż prowadzi Platforma Mieszkaniowa.

Inwestycja Słoneczny Raj została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 36 nowych domów.

Aktualnie w inwestycji Słoneczny Raj w sprzedaży są 2 nowe domy o powierzchni 99 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców deweloper przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Słoneczny Raj?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Słoneczny Raj mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 701 metrów od inwestycji Słoneczny Raj znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice Podlesie.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Słoneczny Raj składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 658 m znajduje się Sam Maja, w odległości 904 m znajduje się sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Słoneczny Raj w odległości 756 m znajduje się basen, w odległości 821 m znajduje się boisko / kort, w odległości 831 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.

Data publikacji: 17.04.2019
Data aktualizacji: 21.05.2024
Platforma Mieszkaniowa logo

Platforma Mieszkaniowa

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023