Słoneczny Raj
Oferta archiwalna
Domy na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Platforma Mieszkaniowa
Katowice, Podlesie, ul. Słonecznikowa
Katowice, Podlesie, ul. Słonecznikowa
Oferta archiwalna
Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.
Prezentacja oferty archiwalnej
Słoneczny Raj
Katowice, Podlesie, ul. Słonecznikowa
Udogodnienia Inwestycji
Standard i bezpieczeństwo
- teren ogrodzony
- Standard deweloperski
Przyroda w okolicy
- las
Szczegóły inwestycji
Realizacja inwestycji: | rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2021 roku |
|---|---|
Liczba domów: | cała inwestycja składa się z 36 domów |
Liczba kondygnacji: | domy posiadają 2 kondygnacje wraz z parterem oraz nie posiadają poddasza |
Wysokość pomieszczeń: | w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości |
Standard wykończenia | standard deweloperski Architekci zaprojektowali całość nowocześnie i oryginalnie, zadbali o ciekawe detale, główny jednak nacisk położyli na funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań i możliwość ich adaptacji do indywidualnych potrzeb. Proste bryły budynków ożywione zostały niebanalnym układem okien, a także zastosowanymi kolorami i materiałami. Jak łatwo dostrzec króluje wśród nich doskonale imitująca drewno płyta hpl, która pojawia się na elewacji w formie okładziny, a jako ażurowa konstrukcja w wielu wariantach: pergoli-wiaty, balkonowej drabinki, ogrodowej pergoli nad tarasem, osłony śmietnika czy ścianki stanowiska parkingowego.
Dzięki tym zabiegom całe osiedle zyskało szlachetność i lekkość.
Położenie osiedla na południu miasta gwarantuje bliskość terenów zielonych i stale rozwijającą się infrastrukturę. Bardzo duży atut to dobry dojazdnie tylko do centrum Katowic, ale także w kierunku Mikołowa, Gliwic czy Tych.
Lokalizacja w pobliżu zielonych płuc Katowic, gdzie w ostatnich latach powstaje bardzo wiele nowych domów głównie jednorodzinnych, stanowi niepodważalną zaletę naszej inwestycji.
Chcesz żyć wygodnie, w młodej części Katowic - wybierz osiedle na Słonecznikowej.
Osiedle przy ul. Słonecznikowej to:
- 36 domów o powierzchni użytkowej niemal 100 m²
- domy o różnych programach:
- 20 z nich będzie miało na parterze - salon + jadalnię, kuchnię i wc, na piętrze - 3 pokoje, gabinet, łazienkę i pralnię
- 16 z kolei - na parterze podobnie, z tym, że salon z jadalnią będą zdecydowanie większe. na piętrze - 3 pokoje, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, balkon
- wszystkie domy z tarasem i sporym ogródkiem
- każdy dom ze stanowiskiem garażowym (w bryle budynku lub pod wiatą)
- atrakcyjna i funkcjonalna architektura
- dobra komunikacja w kierunku centrum Katowic oraz Mikołowa, Tych i Gliwic
- świetna lokalizacja w „zielonej i młodej” części Katowic
- teren ogrodzony, wjazd na osiedle przez bramę sterowaną pilotem |
Rodzaj własności: | informacja u dewelopera |
Garaże: | domy nie posiadają garaży natomiast przewidziano:
|
Przyroda: | w okolicy inwestycji znajduje się las |
Opis inwestycji
Kameralne osiedle „Słoneczny Raj” znajduje się Katowicach przy ulicy Słonecznikowej na Podlesiu i obejmuje 36 domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej niemal 100m² w zabudowie szeregowej.
Kompleks domów „Słoneczny Raj” o nowoczesnej, atrakcyjnej i przede wszystkim funkcjonalnej architekturze, modelowo wpisuje się w okoliczną zabudowę. Wszystkie domy, będą miały podobny metraż. Różnić się będą przede wszystkim programem. Jedne będą miały jedynie stanowisko garażowe pod wiatą, drugie w bryle budynku. Te pierwsze otrzymają większy salon z jadalnią oraz balkon, drugie na piętrze oprócz trzech pokoi – gabinet. W jednych znajdziemy pomieszczenie gospodarcze, w drugich pralnię.
Inwestycja Słoneczny Raj znajduje się w Podlesiu, ul. Słonecznikowa (9.4 km od centrum Katowic), sprzedaż prowadzi Platforma Mieszkaniowa.
Inwestycja Słoneczny Raj została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2021 roku.
Cały projekt składa się z 36 nowych domów.
Aktualnie w inwestycji Słoneczny Raj nie ma nowych domów w sprzedaży.
Dla przyszłych mieszkańców Słoneczny Raj deweloper przewidział:
- miejsca postojowe naziemne
Lokalizacja inwestycji
Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.
Komunikacja
Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Słoneczny Raj?
W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.
Przyszli mieszkańcy inwestycji Słoneczny Raj mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 100 metrów od inwestycji Słoneczny Raj znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Podlesie Tarninowa [nż].
Sklepy i usługi
Jak daleko jest do najbliższego sklepu?
Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Słoneczny Raj składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 400 m znajduje się Lidl, w odległości 700 m znajduje się Sam Maja.
Sport
Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Słoneczny Raj w odległości 800 m znajduje się basen, w odległości 800 m znajduje się boisko / kort, w odległości 800 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.





