Mariacka

Oferta archiwalna

Szczecin, Śródmieście, Stare Miasto, ul. Mariacka

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 130 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Mariacka

3 zdjęcia

Mariacka
Mariacka
Mariacka

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • rowerownia
  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2015 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2016 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 60 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

-komfortowe i przemyślane układy mieszkań, -najwyższa jakość zastosowanych materiałów i technologii, -duże, trójszybowe okna zapewniające idealne doświetlenie mieszkań i komfort cieplny, -szybka, cichobieżna winda oraz energooszczędne oświetlenie.

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne (5 miejsc) .
  • miejsca postojowe podziemne (38 miejsc) .

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

MARIACKA to wyjątkowa architektura w niepowtarzalnej lokalizacji Starego Miasta w Szczecinie. Zastosowane materiały najwyższej jakości oraz dbałość o każdy detal to bezsprzeczne atuty inwestycji, która spełni oczekiwania osób ceniących energię miasta, aktywne życie, ale również komfort i relaks z dala od miejskiego zgiełku.

Wejście do budynku zlokalizowano zarówno od strony ulicy Mariackiej jak i od strony dziedzińca. Pod budynkiem zaprojektowano garaż podziemny oferujący 35 miejsc postojowych dla samochodów oraz 3 miejsca dla motocykli. Na poziomie gruntu znajdzie się kolejnych 5 miejsc postojowych, a także elementy małej architektury, nowe nasadzenia oraz wewnętrzny ciąg pieszojezdny zapewniający dojazd do garażu podziemnego oraz sąsiednich nieruchomości.

Na parterze zaprojektowano jeden duży lokal usługowy przeznaczony na klinikę stomatologiczną. W północnej części budynku powstaną dodatkowo 4 lokale mieszkalne. Na czterech kondygnacjach (+2, +3, +4, +5) przewidziano 52 mieszkania 2- i 3-pokojowe. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano cztery apartamenty o powierzchni 48,40 m2, 87,17 m2, 154,50 m2 i 289,83 m2. Do trzech największych będą przynależeć przestronne tarasy. Dodatkowo - dla wygody mieszkańców - na każdej kondygnacji powstaną komórki lokatorskie przynależne do każdego z mieszkań.

Łącznie w budynku powstanie 60 mieszkań, w tym 48 mieszkań 2-pokojowych o powierzchni ok. 40-52 m2, 9 mieszkań 3-pokojowych o powierzchni ok. 75 m2 oraz 3 apartamenty niestandardowe, do indywidualnej aranżacji.

Inwestycja Mariacka znajduje się na Starym Mieście, ul. Mariacka (0.3 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez P.B. Calbud Sp. z o.o.

Inwestycja Mariacka została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2016 roku.

Cały projekt składa się z 60 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Mariacka nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców P.B. Calbud Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne (5 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (38 miejsc)

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

-świetna lokalizacja w ścisłym centrum Szczecina - w samym sercu miasta,

-bliskość wielu restauracji, sklepów i przystanków komunikacji miejskiej,

-sąsiedztwo wielu zabytków i symboli architektonicznych miasta,

-wyjątkowy charakter Starego Miasta wpisanego do rejestru zabytków.

Śródmieście to centrum Szczecina, które liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Znajdują się w niej najważniejsze placówki administracyjne miasta, a dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działa tu 7 kin i 7 teatrów, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. W Śródmieściu jest 8 stacji kolejowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje. Rozwija się tu także transport wodny. Wykonywane są rejsy pasażerskie i towarowe.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Mariacka?

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Mariacka mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 130 metrów od inwestycji Mariacka znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Plac Hołdu Pruskiego.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Mariacka znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Mariacka znajduje się 31 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie w odległości 80 m, Gimnazjum Nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie w odległości 80 m, IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie w odległości 80 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Mariacka jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: LuxMed w odległości 410 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Mariacka składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 250 m znajduje się Stokrotka, w odległości 310 m znajduje się Netto, w odległości 380 m znajduje się Kaskada.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Mariacka w odległości 80 m znajduje się Boisko, w odległości 200 m znajduje się Boisko, w odległości 200 m znajduje się Fitness Ergo.

Data aktualizacji: 24.11.2017

Pobliskie Lokalizacje

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: