Wiadomości mieszkaniowe

Nowy Adres S.A.

Nieruchomości - Regionalne - Warszawa

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 10 głosów

Warszawa: ceny mieszkań wciąż w górę

Czy grozi nam pęknięcie bańki na rynku mieszkaniowym? Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl

Warszawa: ceny mieszkań wciąż w górę

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Warszawie jest rozgrzany do czerwoności. Według agencji doradczej JLL w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku deweloperzy sprzedali w stolicy 6 800 lokali i był to wynik aż o 22 proc. lepszy od poprzedniego kwartału. W sumie w całym 2019 roku aż 24 300 lokali znalazło tu nowych właścicieli. Niestety, w parze z wysokim popytem nie idzie równie duża podaż – w ubiegłym roku zmalała o 12 proc. Może to niestety oznaczać kolejne podwyżki cen mieszkań       

A te w największych polskich aglomeracjach w ostatnim czasie rosły w szybkim tempie – w zależności od lokalizacji wzrosty wyniosły od 9 do nawet 16 proc. Niższą podaż – i wyższe ceny – deweloperzy tłumaczą rosnącymi kosztami coraz mniej dostępnych działek pod zabudowę i drożejącymi usługami wykonawstwa. W pierwszych miesiącach 2020 r. średnia cena transakcyjna mieszkań przekroczyła 9800 zł za metr kwadratowy i niestety nic nie wskazuje na to, aby wskaźnik ten miał się ustabilizować. Czy grozi nam pęknięcie bańki na rynku mieszkaniowym?

- Powtórka z gwałtownego załamania rynku, podobna do sytuacji z przełomu lat 2008-2009 nam raczej  nie grozi. Popyt na mieszkania ma zdrowe podstawy - jest finansowany głównie gotówkowo, nie za pomocą kredytów frankowych, jak dawniej. Nasza gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, Polacy zarabiają coraz lepiej i nie tylko chcą poprawić swoją sytuację mieszkaniową, ale również traktują nieruchomości jako atrakcyjną lokatę kapitału w obliczu rekordowo niskich zysków z lokat bankowych – przewiduje Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres S.A. 

Z dużą częścią oferty mazowieckich deweloperów będzie można zapoznać się w jednym miejscu i czasie już 29. lutego i 1 marca podczas Targów Mieszkań i Domów, organizowanych przez firmę Nowy Adres S.A. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego, oferowanych przez czołowych deweloperów (m.in. Bouygues Immobiler, Dom Development, Nexity, ROBYG czy Ronson Development). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na stoiskach banków i pośredników finansowych (Bank Millennium, Santander Bank, mFinanse, NOTUS Finance czy Phinance). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, jak tanio i szybko i co najważniejsze, bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy opowiedzą m.in. eksperci z firm Phinance, Credits oraz Centrum Kredytów Hipotecznych. Meandry i zawiłości całego procesu zakupu (a także sprzedaży!) mieszkania wyjaśnią specjaliści z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a o tym, jak inwestować w mieszkania na wyjem opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” oraz firmy BookingHost. W specjalnej Strefie Porad profesjonaliści w dziedzinie projektowania wnętrz doradzą, jak wykończyć świeżo zakupione mieszkanie.

Najmłodsi będą mogli przyjemnie spędzić czas w specjalnej Strefie Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z firmy Warsztat na Maxa. Rodzice spokojnie przejrzą zebrane materiały przy kawie i ciastku w kafejce targowej. Bilety wstępu na targi kosztują 15 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp), ale taniej - za 10 zł - można je wcześniej zakupić online na stronie www.mieszkaniowi.pl albo www.tobilet.pl.

 

Targi Mieszkań i Domów

29 lutego – 1 marca 2020 r.

sobota 10:00–17:00, niedziela, godz. 10:00–16:00

Warszawskie Centrum EXPO XXI

Prądzyńskiego 12/14

Warszawa

O organizatorze

Nowy Adres S.A. to doświadczony dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości. Flagowym produktem firmy są Targi Mieszkań i Domów, organizowane w największych aglomeracjach Polski - Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Nowy Adres to także największy i najbardziej uznany organizator konferencji o tematyce biznesowo-nieruchomościowej w Polsce. W blisko 30 edycjach konferencji z cyklów „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” czy „Biurowce w Polsce” wzięło udział ponad 9500 uczestników. W 2018 i 2019 roku spółka poszerzyła swoje portfolio konferencyjne o nowe cykle: FAIN (Forum Apartamentów Inwestycyjnych, dedykowane rynkowi condo- i aparthoteli) oraz FIRE (Real Estate Marketing Forum). Spółka posiada w swoim portfolio również liczne wydawnictwa poświęcone rynkowi nieruchomości oraz platformy internetowe mieszkaniowi.pl oraz biznesowi.pl. Od 2015 r. Nowy Adres S.A. jest również członkiem wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Od 2018 roku Nowy Adres S.A. jest członkiem Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie, największego organizatora targów, konferencji i kongresów w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład Grupy MTP wchodzą także m.in. Targi Lublin, wielofunkcyjne obiekty Poznań Congress Center i Arena Poznań, City Marketing oraz dostarczająca nowoczesną zabudowę targową firma IDEA Expo. Najważniejszym członkiem grupy pozostają jednak istniejące od ponad 100 lat Międzynarodowe Targi Poznańskie, najnowocześniejsze w Polsce, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, gdzie odbywają się topowe wydarzenia branżowe, goszczące ponad 700 tysięcy odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

1 Komentarz

  • Dariusz|25 lutego 2020, 08:38