zachodniopomorskie, stargardzki

Informacja na temat powiatu stargardzkiego

Aktualnie w powiecie stargardzkim dostępnych jest 56 ofert w 2 inwestycjach

zachodniopomorskie, stargardzki

Powiat stargardzki to region leżący na Pomorzu Zachodnim, na równinnym terenie o powierzchni 1520 km2. Liczy sobie ok. 120 500 mieszkańców. Tworzy go 10 gmin, w których leży 5 miast, w tym stolica powiatu – Stargard. Zabudowa jest zróżnicowana w zależności od konkretnych miejscowości. Uwagę przykuwa sam Stargard, w którym licznym zabytkowym budynkom towarzyszą współczesne, 10-piętrowe wieżowce wybudowane na Starym Mieście. W regionie znajdują się dwa rezerwaty przyrody i park krajobrazowy. Na południu powiat graniczy z jeziorem Miedwie. Jeziora w gminie Ińsko dodają walorów turystycznych całej okolicy. Mieszkańcy powiatu mają bezproblemowy dostęp do instytucji oświatowych, medycznych, kulturalnych i sportowych. Działa tu ok. 80 szkół, szpital powiatowy i ok. 60 przychodni lekarskich. W miastach regionu znajdują się stadiony sportowe, w Stargardzie jest też kompleks kortów tenisowych. Powiat jest świetnie skomunikowany z resztą kraju i z Niemcami, dzięki dwóm drogom krajowym, 8 drogom wojewódzkim i biegnącej przy granicy regionu autostradzie A6. Funkcjonuje tu transport kolejowy i stargardzka komunikacja miejska.

Informacja o lokalizacji

Powiat Stargardzki leży na Pomorzu Zachodnim i zajmuje powierzchnię 1520 km2. Zamieszkuje go ok. 120 500 osób. W 10 gminach znajduje się 5 miast, a stolicą regionu jest Stargard o specyficznej zabudowie łączącej zabytki ze współczesnymi wieżowcami. Mieszkańcy powiatu mają do dyspozycji pełną infrastrukturę społeczną, w skład której wchodzą m.in. szpital powiatowy, ok. 80 szkół, stadiony miejskie. Region jest dobrze połączony z resztą Polski, dzięki dwóm przechodzącym tędy drogom krajowym i biegnącej przy jego granicy autostradzie A6.

W powiecie stargardzkim obserwuje się rozwinięte zaplecze oświatowe, które tworzy 29 szkół podstawowych, 19 szkół gimnazjalnych i 32 placówki ponadgimnazjalne oraz policealne. Władze powiatowe odpowiadają za działalność dwóch liceów ogólnokształcących i 5 zespołów szkół.

W Stargardzie mieści się szpital powiatowy, w którym funkcjonuje 10 oddziałów. Mieszkańcy powiatu mogą być spokojni o swoje zdrowie także, dzięki medykom z 59 znajdujących się w regionie przychodni lekarskich.

W gminach powiatu działają kluby sportowe, a na zaplecze sportowe składają się głównie obiekty miejskie, jak np. stadiony, hale widowiskowo-sportowe czy zespół kortów sportowych w Stargardzie. W powiecie wyznaczonych jest ponad 10 szlaków turystycznych i szereg tras rowerowych. Na uprawianie sportów wodnych pozwalają natomiast jeziora skupiające się w gminie Ińsko.

Powiat stargardzki oferuje szeroki wachlarz punktów handlowych pozwalających na codzienne dokonywanie wszelkich zakupów. W stolicy regionu mieści się 5 galerii handlowych. W większych miejscowościach prężnie działają popularne sklepy sieciowe, jak Biedronka, Polo Market czy Netto.

Znajduje się tu 29 instytucji kulturalnych, w tym kino w Stargardzie oraz Książnicka Stargardzka, czyli wyjątkowa biblioteka mieszcząca się w zabytkowej kamienicy. W miastach i gminach działają ośrodki kultury i biblioteki publiczne. W okolicy organizowane są cykliczne imprezy kulturalne, jak np. Ińskie Lato Filmowe.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie stargardzkim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 55 mieszkań i 1 dom jednorodzinny. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie stargardzkim wahają się od 3 283 do 4 594 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie stargardzkim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu stargardzkiego

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

,

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

Budownictwo senioralne to dosyć nowy „produkt” na rodzimym rynku mieszkaniowym. Z roku na rok zwiększa się w naszym społeczeństwie odsetek osób starszych, którzy wymagają specjalnych warunków mieszkaniowych. Realia życia polskich emerytów dalekie są jednak od tych, jakie panu...

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Deweloperzy będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile rząd planuje wydać na budowę tanich mieszkań? Sprawdź!