mazowieckie, przasnyski, Przasnysz

Informacja na temat Przasnysza

Aktualnie w Przasnyszu dostępnych jest 58 ofert w 3 inwestycjach

mazowieckie, przasnyski, Przasnysz

Przasnysz to miasto powiatowe leżące w północnej części woj. mazowieckiego. Znajduje się ok. 10 km od Warszawy i 20 km od Ciechanowa. Zamieszkuje je przeszło 17 500 osób, a jego powierzchnia wynosi 25,16 km2. Przez miejscowość przepływa rzeka Węgierka. Specyficzna lokalizacja pozwala Przasnyszowi należeć do terenów uznawanych za „Zielone Płuca Polski”. Zabudowa miasta ma charakter małomiasteczkowy ze stylem zabudowy dostosowanym do okresu powstania. Znajduje się tu sporo zabytków, w tym zespół klasztorny i kościół gotycki z XVw. Infrastruktura społeczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Działa tu szpital z 8 oddziałami specjalistycznymi, a na dzieci czekają dwie szkoły podstawowe, dwie gimnazjalne i dwa zespoły szkół, w których funkcjonuje liceum, technikum i zawodówka. W mieście znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji, dom kultury, a także biblioteka i dwa muzea. Centrum handlowe, popularne markety i sklepy prywatne pozwalają na dokonywanie wszelkich zakupów. Miasto jest dobrze skomunikowane z Warszawą i resztą kraju, dzięki drodze krajowej nr 57 i dwóm drogom wojewódzkim.

Informacja o lokalizacji

Przasnysz to miasto powiatowe oddalone ok. 10 km od Warszawy, leżące nad rzeką Węgierką. Jego powierzchnia ma 25,16 km2, a mieszka tu ponad 17 500 osób. Charakter zabudowy jest mocno zróżnicowany, konkretne obszary mieszkalne powstały w stylu dostosowanym do okresu, z jakiego pochodzą. Na infrastrukturę społeczną składają się m.in. cztery szkoły i dwa zespoły szkół, szpital, dom kultury i dwa muzea. Jest tu centrum handlowe. Przasnysz jest dobrze skomunikowany z resztą kraju, dzięki drodze krajowej nr 57 i dwóm drogom wojewódzkim.

Mieszkające w Przasnyszu dzieci mają do dyspozycji dwa przedszkola publiczne i szereg placówek niepublicznych, a także dwie szkoły podstawowe oraz dwie gimnazjalne, w tym jedno gimnazjum niepubliczne. Ponadto działają tu dwa zespoły szkół, w których funkcjonuje m.in. liceum, technikum oraz zasadnicza szkoła zawodowa.

W mieście działa szpital z 8 oddziałami i dwiema poradniami. Porad lekarskich udzielają również specjaliści prowadzący prywatne gabinety medyczne.

W Przasnyszu funkcjonuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, do którego przynależą m.in. korty tenisowe i sauna. Pod miastem działa lotnisko Aeroklubu Północnego Mazowsza, które oferuje skoki spadochronowe, loty szybowcowe i samolotowe. W okolicy wyznaczone są liczne trasy rowerowe i piesze szlaki turystyczne.

W mieście znajduje się CH Stokrotka, ale zakupy można robić także w popularnych marketach i dyskontach (np. Lidl, Biedronka, Polo Market) oraz w licznych prywatnych punktach handlowych.

Działa tu Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Historyczne i Muzeum Weterynarii.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Przasnyszu mogą wybierać z pośród 3 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 58 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Przasnyszu wahają się od 4 064 do 4 238 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Przasnyszu

Inwestycje polecane