Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Zamieszkaj nad morzem

 

Oksywie jest jedną z najstarszych nadmorskich dzielnic Gdyni. Od północy graniczy z Babimi Dołami, od zachodu z Obłużem, od południa ze Śródmieściem, a od wschodu z Morzem Bałtyckim. Obszar ten zamknięty jest pomiędzy ulicami: Zieloną, płk. Dąbka, Benisławską, Śmidowicza oraz brzegiem morza. Co ciekawe, samo Oksywie jest starsze niż Gdynia. Pierwsze wzmianki o wiosce robotniczo-rybacko-marynarskiej na tym terenie datuje się na XIII w., a do miasta przyłączona została ona krótko po jego powstaniu w 1926 r. Dzielnica ta obejmuje tereny o niezwykłych walorach historycznych i przyrodniczych, nic więc dziwnego, że władze miasta przeznaczyły duże fundusze na rewitalizację i modernizację. Plany obejmują również realizację inwestycji deweloperskich, które miałyby zastąpić pochodzącą jeszcze z czasów wojennych zabudowę wielorodzinną. Nowe mieszkania w Gdyni na Oksywiu są zaprojektowane z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu atutów dzielnicy – bliskości morza, terenów zielonych i zabytkowego klimatu o dużej wartości turystycznej.

 

Nowe mieszkanie na Oksywiu - jeśli tak, to gdzie?

Realizując swoje projekty w Trójmieście, deweloperzy wykorzystują naturalne walory lokalizacyjne. Nowe mieszkania w Gdyni na Oksywiu można znaleźć u zbiegu ul. Śmidowicza i Nasypowej. O atrakcyjności tego obszaru decyduje z jednej strony bliskość dwóch największych ulic dzielnicy – ul. Śmidowicza i Bosmańskiej – a z drugiej dostęp do zielonej strefy wypoczynkowej w postaci lasu. To tutaj koncentruje się komunikacja autobusowa, dzięki której z łatwością można dojechać zarówno do centrum miasta, jak również na wybrzeże - tylko kilka kilometrów będzie dzielić mieszkańców dzielnicy od Bałtyku. Planowana przebudowa skrzyżowania ulic płk. Dąbka, Dickmana i Bosmańskiej dodatkowo przyczyni się do poprawy możliwości poruszania się w obrębie miasta. Postępująca rewitalizacja dzielnicy sprawia, że coraz więcej terenów adaptowanych jest na potrzeby mieszkańców. Obejmuje to nie tylko realizację inwestycji deweloperskich, ale także tworzenie i restrukturyzację stref sportowo-rekreacyjnych. Ożywiona działalność w tym zakresie koncentruje się w pobliżu ul. Dickmana, a także przy ul. Żeglarzy. Ci, którzy marzą o przeprowadzce nad morze, mogą zatem rozważyć Oksywie - nowe mieszkania powinny być niedługo dostępne również w innych częściach dzielnicy.

 

Mieszkanie na Oksywiu - nadmorski styl

Nowoczesne osiedla na Oksywiu zbudowane są ze skandynawską prostotą i dbałością o detale. Budynki są niewysokie, maksymalnie czteropiętrowe, zaprojektowane tak, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy. Funkcjonalny rozkład lokali sprawia, że można je dodatkowo indywidualnie aranżować przez korektę układu ścian działowych. Proste formy geometryczne zabudowy absolutnie nie są monotonne. Zastosowana biało-szara kolorystyka elewacji podkreśla rolę osiedla jako enklawy spokoju i komfortu. Nowe mieszkania w Gdyni na Oksywiu występują w różnych metrażach – dostępne są zarówno kawalerki, jak i przestronne lokale dla dużych rodzin. W realizowanych inwestycjach nie brakuje też najbardziej popularnych opcji: dwu- i trzypokojowych. Mieszkania są dobrze nasłonecznione, wyposażone w balkony ze szklanymi balustradami oraz tarasy, z których można podziwiać nadmorski krajobraz. Nabywcy nowego mieszkania na Oksywiu mogą korzystać z zadbanych zielonych skwerków i wielu miejsc parkingowych. Dla dzieci przewidziano place zabaw. Niektórzy deweloperzy oferują lokale z systemem inteligentnego domu, którym można sterować za pomocą smartfona albo tabletu.

 

Zainwestuj w mieszkanie na Oksywiu

Zakup lokalu w Trójmieście może się okazać interesującą inwestycją ze względu na duże zainteresowanie turystyczne tym regionem. Plany urlopowe Polaków najczęściej uwzględniają odpoczynek nad Bałtykiem, dlatego nabywcy nowych mieszkań w Gdyni na Oksywiu mogą zarobić na wynajmie krótko- i długoterminowym. Dzielnica ta łączy atrakcyjne położenie w pobliżu centrum miasta z dogodnym dojazdem do morza. W krótkim czasie można stąd dotrzeć do Śródmieścia – doskonałe połączenie z Obwodnicą Trójmiasta zapewnia trasa szybkiego ruchu im. E Kwiatkowskiego. Do centrum łatwo dojedzie się również ulicą Janka Wiśniewskiego. Bogata infrastruktura handlowo-usługowa podnosi komfort życia – mieszkańcy dzielnicy mają dostęp do przedszkoli, szkół, placówek medycznych i marketów, jak na przykład Kaufland, Biedronka, czy Lidl. Nie do przecenienia są oczywiście walory nadmorskiego mikroklimatu i możliwości aktywnego wypoczynku na bulwarze oksywskim – miejsce to nadaje się idealnie na weekendowy spacer, jogging, czy jazdę na rowerze.

 

Ile kosztuje nowe mieszkanie na Oksywiu?

Zainteresowani muszą się liczyć z tym, że koszty lokali w Trójmieście nie należą do najniższych. Rekordy bije Sopot, gdzie za mkw. można zapłacić nawet ponad 13 tys. zł. „Miasto z morza i marzeń” nie pozostaje za nim daleko w tyle – średnia cena za mkw. wynosi tutaj 9,3 tys. zł. Oczywiście dużo zależy od lokalizacji i nabywcy nowych mieszkań w Gdyni na Oksywiu zapłacą średnio 6,2 tys. zł. za mkw. swojego wymarzonego lokum. Należy jednak pamiętać, że jest to obszar ujęty w planach rewitalizacyjnych – modernizacja dzielnicy w połączeniu z poprawą komunikacji i rozbudową infrastruktury, może znacząco wpłynąć na cenę nowego mieszkania. Oksywie ma duży potencjał turystyczny i deweloperzy z pewnością będą realizować tutaj kolejne inwestycje.

 

Dla mieszkańców i turystów

Pomimo swojej atrakcyjnej lokalizacji, Oksywie bywa niedoceniane przez turystów. Tymczasem jest to miejsce niezwykle ciekawe i warto poświęcić mu więcej czasu. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera osady rybackiej, skąd łodzie codziennie wypływają na połów. W przystani można zwiedzić jedną z dwóch niemieckich torpedowni, wybudowanych w czasie II wojny światowej, a następnie udać się na spacer na plażę. Wielbiciele militariów z uznaniem zauważą, że dzielnica zachowała swój wojskowy charakter – znajduje się tutaj Akademia Marynarki Wojennej i Komenda Portu Wojennego. Na dziedzińcu Akademii spoczywa kolejna atrakcja turystyczna Gdyni, a zarazem pomoc naukowa dla studentów, czyli okręt podwodny typu KOBBEN o nazwie „Jastrząb”. Oryginalnymi obiektami, również w skali światowej, są flakturmy, czyli bunkry w kształcie wieży ze stanowiskami na działa przeciwlotnicze – są one w większości dostępne dla zwiedzających. Tuż nad samym morzem usytuowany jest rezerwat krajobrazowy z pięknymi widokami na Gdynię i Zatokę Gdańską.

 

Nowe oblicze Oksywia

Jednym z argumentów przemawiających do potencjalnych nabywców nowych mieszkań w Gdyni na Oksywiu jest fakt, że dzielnica należy do sześciu obszarów rewitalizowanych w ramach programu „Gdynia OdNowa”. Na projekt składają się działania inwestycyjne, adaptacyjne i restrukturyzacyjne, mające na celu modernizację i poprawę komfortu życia mieszkańców. Na Oksywiu oznacza to głównie poprawę bezpieczeństwa i wygody pieszych – zaplanowano budowę chodnika wzdłuż ulicy Arciszewskiego, która łączy górną i dolną część dzielnicy. Poprawa komunikacji pomiędzy tymi dwoma obszarami ma wpłynąć korzystnie na ich integrację. Projekt obejmuje również stworzenie nowej przestrzeni publicznej z elementami zieleni i małej architektury. Uwzględnia również potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. W ramach rewitalizacji powiększono również przystań rybacką – wybudowano falochron oraz zamontowano urządzenie służące do elektrycznego wodowania i wyciągania łodzi na ląd. Zwiększy się także ilość stref aktywnego wypoczynku, terenów rekreacyjnych, boisk sportowych i stojaków rowerowych. Oprócz utworzenia nowoczesnej infrastruktury, twórcy projektu planują również ochronę obiektów historycznych i remonty zabytkowych budynków.

Informacje o Oksywiu

Oksywie to gdyńska dzielnica o powierzchni 3,5 km kw leżąca nad brzegiem Morza Bałtyckiego i zamieszkana przez 15 tys. mieszkańców. Od południa sąsiaduje z portem Marynarki Wojennej, od wschodu z brzegiem Morza Bałtyckiego, od zachodu z Obłużem a od północy z dzielnicą Babie Doły i tamtejszym lotniskiem, na którym co roku odbywa się jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, Open Air Festiwal. Największe arterie dzielnicy to ul. Bosmańska i ul. iż. J. Śmidowicza. O nadmorskim charakterze dzielnicy może świadczyć jej dostęp do plaży, ale też położona na północy Osada Rybacka z zabytkowymi domami rybaków a na południu – Akademia Marynarki Wojennej. W odległości 1 km od Oksywia mieści się Śródmieście, w którym można znaleźć m.in. Statek- Muzeum Dar Pomorza, dworzec PKP Gdynia Główna czy muzeum Akwarium Gdyńskie. Największa galeria handlowa w okolicy to Pasaż Handlowy Bosman a największy supermarket dzielnicy to położony na południu Kaufland. W południowej części dzielnicy mieści się kino Grom.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: