Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdynia, Obłuże - 184 oferty w 3 inwestycjach

 • Osiedle Regatta

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Obłuże, ul. Maciejewicza 19,21,23 (5.6 km od centrum Gdyni)
  Osiedle Regatta
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 17
  Powierzchnia: 59 m2
  Liczba pokoi: 3
  Polservice Development
 • Murapol Nadmorskie Tarasy

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Oksywie, ul. Nasypowa/Śmidowicza (3.6 km od centrum Gdyni)
  Murapol Nadmorskie Tarasy
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 161
  Powierzchnia: 27 - 60 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Murapol S.A.
 • Rezydencja Kino Marynarz

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Obłuże, ul. Bosmańska 127 (3.8 km od centrum Gdyni)
  Rezydencja Kino Marynarz
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 6
  Powierzchnia: 55 - 86 m2
  Liczba pokoi: 3 - 5
  Kino Marynarz Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Park Morena Gdynia

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Obłuże, ul. Ledóchowskiego 6 (5.2 km od centrum Gdyni)
  Archiwalna
  Park Morena Gdynia

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  House Invest
 • Willa Błękitna

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Oksywie, ul. Zielona (4.1 km od centrum Gdyni)
  Archiwalna
  Willa Błękitna

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Indai Sp. z o.o.
 • Osiedle Nawigator

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Obłuże, ul. Boisko (5 km od centrum Gdyni)
  Archiwalna
  Osiedle Nawigator

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Euro Styl S.A.
 • Osiedle Jantarowe

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdynia, Obłuże, ul. Jantarowa (4.7 km od centrum Gdyni)
  Archiwalna
  Osiedle Jantarowe

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Przedsiębiorstwo Budowlane Margo

Obłuże - dzielnica pełna legend

 

Osoby, które decydują się na przeprowadzkę do “miasta z morza i marzeń” często zadają sobie pytanie gdzie szukać nowych mieszkań w Gdyni? Obłuże może w tym przypadku spełnić ich oczekiwania. Jest to druga co do wielkości dzielnica Gdyni. Zajmuje północny obszar miasta o powierzchni mniej więcej 3,6 km kw, i zamieszkuje ją ok. 20 tys. mieszkańców. Początkowo funkcjonowała jako osada podmiejska, dopiero w 1933 r. przyłączono ją do Gdyni. Sąsiaduje z Oksywiem i Babimi Dołami na wschodzie, Pogórzem na zachodzie i Kosakowem na północy, natomiast na południu sąsiaduje z przemysłowymi terenami portowymi. Jej granice wytyczają: od południa linia kolejowa nr 228, od zachodu i północy linia kolejowa prowadząca do portu lotniczego Gdynia-Kosakowo, a od wschodu ulice – Zielona, Płk. Dąbka, Benisławskiego i Nasypowa. W obrębie dzielnicy wyróżnia się osiedla Kaczy Dół, Obłuże Centrum, Obłuże Górne, Obłuże Leśne, Obłuże Nowe i Stare Obłuże. Początkowo zabudowa mieszkaniowa reprezentowana była głównie przez niskie domki jednorodzinne i kamienice skupione w okolicach centrum. W latach 70-tych zaczęto budować wysokie osiedla w technologii wielkiej płyty i tak powstała praktycznie cała wschodnia część dzielnicy. Obecnie deweloperzy oferują potencjalnym klientom bardziej zróżnicowane rozwiązania – może warto się zainteresować nowymi mieszkaniami w Gdyni na Obłużu?

 

Nowe mieszkania w Gdyni na Obłużu powstają w atrakcyjnych miejscach

Dotychczasowa zabudowa mieszkalna Obłuża koncentrowała się w centrum i na południu. Praktycznie całą część północną zajmują ogródki działkowe, ale nie znaczy to, że nie ma tu miejsca na inwestycje deweloperskie. Nowe mieszkania w Gdyni na Obłużu powstają na przykład na północnym zachodzie dzielnicy, przy granicy z Pogórzem. Jest to obszar dobrze skomunikowany ze względu na położenie przy jednej z największych arterii Gdyni – ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego - która zapewnia dobre połączenie z centrum. Jednocześnie dużym atutem tej lokalizacji jest bliskość lasu, który jest idealnym miejscem na rodzinne spacery i dostęp do nadmorskich terenów rekreacyjnych w okolicy Rewy. Zainteresowaniem deweloperów cieszą się również tereny oferujące dostęp do punktów usługowych, sklepów, placówek medycznych, szkół i przedszkoli. Istniejąca infrastruktura handlowo-usługowa zwiększa zainteresowanie nabywców, którzy przede wszystkim cenią sobie komfort i czas.

 

Kurortowy urok nowych mieszkań w Gdyni na Obłużu

Nowopowstałe osiedla na Obłużu tworzą głównie budynki kilkukondygnacyjne, wybudowane w duchu skandynawskiej prostoty. Projekty podkreślają marynistyczny, kurortowy charakter inwestycji. Elewacje utrzymane są w jasnych kolorach, z ewentualnymi dodatkami naturalnymi, takimi jak drewno, czy kamień. Zainteresowani nowymi mieszkaniami w Gdyni na Obłużu znajdą w ofercie zarówno metraże małe – dla studentów, bądź singli, jak i lokale dwu- lub wielopokojowe, w których swobodnie będzie się czuła nawet duża rodzina. Deweloperzy stawiają na przestronność i dobre doświetlenie mieszkań – gwarantują to duże okna i balkony, które niekiedy mogą powiększać przestrzeń użytkową. Nowoczesne osiedla są najczęściej ogrodzone i wyposażone w podziemne kondygnacje garażowe, komórki lokatorskie, ciche windy oraz estetycznie urządzone klatki schodowe. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa monitoring. Zielone otoczenie urozmaicone elementami małej architektury wpływa na to, że w nowych mieszkaniach w Gdyni na Obłużu żyje się wygodnie i z przyjemnością wypoczywa.

 

Na Obłużu mieszka się wygodnie

O dobrym skomunikowaniu dzielnicy z resztą miasta decyduje właściwie ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Prace nad stworzeniem tej kluczowej arterii rozpoczęły się jeszcze w latach 70-tych i trwały do 1998 r. W 2008 r. wybudowano bardzo ważny odcinek łączący Trasę Kwiatkowskiego z Trójmiejską Obwodnicą, co pozwoliło efektywnie pokierować ciężkim transportem związanym z obsługą portu w Gdyni. Inne kluczowe szlaki komunikacyjne przebiegają wzdłuż ulic Zielonej, Płk. Dąbka, adm. Unruga i Bosmańskiej – łączą one Obłuże z Oksywiem, Babimi Dołami i Pogórzem. Zainteresowani nabyciem nowych mieszkań w Gdyni na Obłużu mają także do dyspozycji połączenia autobusowe, zarówno w obrębie miasta, jak i poza nim – w ten sposób można się dostać do Suchego Dworu, Kosakowa, Mostów, Rewy i Pierwoszyna. Do dodatkowej poprawy komunikacji ma się przyczynić przebudowa skrzyżowania ul. Płk. Dąbka i Trasy Kwiatkowskiego, rozpoczęta we wrześniu 2018 r. Obejmuje ona rozbudowę już istniejącej infrastruktury, wyznaczenie pasów jazdy na wprost oraz w lewo i prawoskrętów w ciągu ul. Płk. Dąbka.

 

Nowe mieszkania w Gdyni na Obłużu są chętnie wynajmowane

O tym, że Gdynia, czy też cały obszar Trójmiasta, jest rajem dla inwestorów nie trzeba nikomu mówić. Kwitnie tutaj głównie wynajem długo- i krótkoterminowy. Zakup nowych mieszkań w Gdyni na Obłużu może się okazać dobrą inwestycją, zapewniającą dochód pasywny. Szczególnie znaczące jest dobre połączenie dzielnicy z terenami nadmorskimi w Rewie. Nie można też zapominać o tym, że graniczy ona z Babimi Dołami i Oksywiem, skąd dojazd do morza można już liczyć w minutach. Wyjątkowo owocny dla najemców zarabiających na wynajmie krótkoterminowym jest lipiec, ze względu na organizowany corocznie w Kosakowie Open’er Festival. Jest to wydarzenie, w którym bierze udział ponad 100 tys. osób z Polski i innych krajów, zainteresowanych zatrzymaniem się na ten czas w wygodnym miejscu z dobrym dojazdem. Obłuże spełnia te warunki – do Kosakowa można dojechać w ok. 15 minut samochodem, dodatkowo kursują tam autobusy linii 105, 146 i 173.

 

Jaki jest koszt nowego mieszkania w Gdyni na Obłużu?

Ceny mieszkań w Gdyni kształtują się na wysokim poziomie i Obłuże nie jest wyjątkiem, zwłaszcza ze względu na dogodną lokalizację. Średnia cena za mkw. wynosi tutaj 6,2 tys. zł. Należy jednak zauważyć, że o ile jest to dużo w porównaniu z Oksywiem, gdzie średnia cena oscyluje w okolicach 6 tys. zł, czy też Babimi dołami ( ok. 4,9 tys. zł), o tyle Śródmieście plasuje się nieskończenie wyżej. W centrum średnia cena za mkw. przekracza 11 tys. zł. Na sąsiadującym z Obłużem Pogórzu jest to ok. 6,9 tys. zł. Biorąc pod uwagę dobrze rozbudowaną infrastrukturę usługową i dogodny dojazd, zarówno w obrębie miasta, jak i poza nim, nowe mieszkania w Gdyni na Obłużu nie wydają się aż tak kosztowną inwestycją.

 

Obłuże - piękna dzielnica?

Jedna z legend dotyczących nazwy Obłuża mówi, że przed wiekami wędrowny Kaszub skomentował tę okolicę: „O Błeże, jak tu pięknie!” Tak szczerze wyrażony zachwyt przetrwał w nazwie dzielnicy. A jak to wygląda obecnie? Obłuże położone jest na Kępie Oksywskiej, stanowiącej niezwykle efektowny obszar z malowniczymi klifami. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez paralotniarzy i amatorów pięknych widoków. Zaledwie ok. 9,5 km dzieli Obłuże od Rewy i rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki, ostoi wielu zagrożonych gatunków roślin i ptaków. Wielbiciele militariów będą zachwyceni wyprawą na sąsiadujące Babie Doły, gdzie można podziwiać ruiny poniemieckiej torpedowni, a miłośnicy zabytków z przyjemnością obejrzą XIX-wieczny pałacyk w folwarku Nowe Obłuże. O komfort życia w dzielnicy troszczą się sami mieszkańcy – niedawno ruszył projekt Energia na Obłużu, obejmujący cykl imprez sportowych zakończonych festynem rodzinnym. Głównym założeniem eventu jest integracja i aktywizacja w obrębie Obłuża.  

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij