Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 30 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Atrium Oliva

9 zdjęć

Atrium Oliva
Atrium Oliva
Atrium Oliva
Atrium Oliva

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • ochrona całodobowa
 • monitoring
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski podwyższony

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja
 • inteligentny dom
 • instalacja fotowoltaiczna
 • miejsce do ładowania samochodów elektrycznych

Rekreacja

 • plac zabaw
 • sauna
 • sala fitness

Przyroda w okolicy

 • 6 parków w okolicy
 • rezerwat przyrody

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2021 roku, planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych.

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 149 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 270 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski podwyższony

Ogrzewanie

miejskie

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne .
 • miejsca postojowe podziemne .

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się rezerwat przyrody

Opis inwestycji

Atrium Oliva to inwestycja niezwykła. Już sama lokalizacja w spokojnej części jednej z najstarszych i najbardziej atrakcyjnych dzielnic Gdańska czyni ją wyjątkową. W pobliżu zabytków i nowoczesnych biurowców, w sąsiedztwie lasu i uniwersytetu, ze świetnym dostępem zarówno do transportu publicznego, jak również sieci drogowej i rowerowej.

Wyjątkowa lokalizacja zasługiwała na wyjątkowy projekt. Wysokie, jasne apartamenty o przemyślanych układach znajdują się w pięciu eleganckich budynkach, otaczających zaciszne patio. Do realizacji inwestycji wykorzystano najlepsze materiały i technologie przyjazne środowisku, a budynki i części wspólne zostały wyposażone w odważne innowacje.

Zastosowanie tych i wielu innych rozwiązań oraz wysoki standard inwestycji potwierdza uzyskany przez Atrium Oliva prestiżowy certyfikat BREEAM, nagroda European Property Awards 2022-2023, a także wyróżnienie FIVE STAR.

Inwestycja Atrium Oliva znajduje się w Oliwie, ul. Grottgera (7.4 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez ALLCON OSIEDLA Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 149 nowych mieszkań znajdujących się w 5 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Atrium Oliva nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców ALLCON OSIEDLA Sp. z o.o. przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Trudno o lepszą lokalizację. Tuż przy Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, wśród spokojnych uliczek i w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego. Atrium Oliva to realizacja idei miasta 15-minutowego. Do pobliskich kompleksów biznesowych Olivia Business Centre, Alchemii, licznych sklepów, obiektów sportowo-rekreacyjnych, Parku Oliwskiego czy restauracji Starej Oliwy z łatwością dotrzemy spacerem lub rowerem. Znajdujące się tuż obok przystanki tramwajowe oraz oddalony o kilkaset metrów przystanek SKM zapewniają świetny dostęp do transportu publicznego. Dworzec PKP Gdańsk Oliwa i wygodne połączenie drogowe do Obwodnicy Trójmiasta sprawiają, że Atrium Oliva jest równie doskonale skomunikowane z resztą regionu i kraju.

Gdańsk Oliwa to nietypowa dzielnica, bo niemal 80 % powierzchni pokrywają tereny zielone, w tym Lasy Oliwskie i Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża. Od północy dzielnicę okalają Lasy Sopockie wchodzące w skład Sopotu, na Zachodzie graniczy z nią Obwodnica Trójmiasta, za którą (ok.100 metrów) znajduje się Lotnisko im. Lecha Wałęsy. Na południu znajduje się dalsza część Lasów Oliwskich i dzielnice Strzyże, Brętowo i VII Dwór. a na wschodzie dzielnicę ogranicza Aleja Grunwaldzka. W dzielnicy o powierzchni 18 km kw mieszka 17 tys. mieszkańców. Poza dostępem do morza Oliwa szczyci się monumentalną Archikatedrą Oliwską i ZOO. Na terenie dzielnicy znajduje się też Uniwersytet Gdański, Akademia Wychowania Fizycznego i Seminarium Duchowe. Dodatkowym plusem są liczne sklepy wielkopowierzchniowe takie, jak Centrum Handlowe Oliwa, Centrum Handlowe Familia, a także supermarkety Media Markt, Leroy Merlin, Castorama i Praktiker. W dzielnicy znajduje się też największy kompleks biurowy w Gdańsku - Olivia Business Centre.

Komunikacja

Znajduje się tu przystanek PKP Gdańsk Oliwa obsługujący poza połączeniami krajowymi również kursujące pomiędzy Gdańskiem, Gdynią a Sopotem co kilka minut pociągi SKM. W odległości 500 m od granic dzielnicy znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Na pętli autobusowej i tramwajowej w Gdańsku Oliwie zatrzymuje się kilkanaście autobusów, a także 5 tramwajów.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Atrium Oliva?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Atrium Oliva mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 100 metrów od inwestycji Atrium Oliva znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Bażyńskiego.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Atrium Oliva znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Atrium Oliva znajduje się 8 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Wydział Prawa i Administracji UG (6 min spacerem, 550 m), Wydział Historyczny UG (7 min. spacerem, 550 m), Uniwersyteckie LO (7 min. spacerem, 600 m), Wydział Chemii UG (10 min. spacerem, 800 m)

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Atrium Oliva w pobliżu znajduje się Hala Olivia, lodowisko, CityFit, Aquastacja, JumpCity.

Data publikacji: 21.03.2022
Data aktualizacji: 01.12.2022

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu w Oliwie

Oferty w Oliwie

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: