Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
Nowe domy na sprzedaż Tarnowskie Góry
0 ofert w 0 inwestycjach
Sortuj
Wiadomości na temat Tarnowskich Gór:
Tarnowskie Góry to miasto położone w województwie śląskim, na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Tarnowskie Góry zajmują 83,88 km² a ich obszar został podzielony na 11 dzielnic administracyjnych: Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne, Lasowice, Opatowice, Osada Jana, Pniowiec, Repty Śląskie, Rybna, Sowice, Stare Tarnowice, Strzybnica, Śródmieście-Centrum.
Miasto inwestorów i turystów
Tarnowskie Góry jeszcze w XVI wieku były największym ośrodkiem górnictwa kruszcowego na Dolnym Śląsku. Gmina, podobnie tak jak cały region, związana jest historycznie z przemysłem ciężkim. W mieście rozwinął się przemysł dostarczający maszyny i urządzenia dla przedsiębiorstw z branży górniczej, hutniczej i chemicznej. U boku dużych firm w latach 90-tych prężnie rozwijały się małe i średnie przedsiębiorstwa, które przejęły rolę motoru lokalnej gospodarki.
Jednak nie tylko rynek pracy przyciąga specjalistów i przyszłych mieszkańców do miasta. Położenie i mikroklimat również wpływają na atrakcyjność Tarnowskich Gór. Ukształtowanie terenu jest tu różnorodne - najwyższymi wzniesieniami są Sucha (352 m n.p.m.) i Srebrna Góra (347 m n.p.m.), najniżej położone są: dolina Stoły (254 m n.p.m.) oraz dolina Granicznej Wody (255 m n.p.m.). Liczne szlaki turystyczne sprzyjają pieszym wędrówkom. Parki i rezerwaty zachęcają do odpoczynku w bliskim sąsiedztwie natury. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Tarnowskie Góry uważane są za region dużych możliwości.
Domy na sprzedaż - Tarnowskie Góry
Nowe domy w Tarnowskich Górach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Konkurencyjne ceny, przestronne metraże, dobrze zaprojektowana infrastruktura osiedli, wysoka jakość wykończenia i dbałość o detale - to tylko niektóre ich zalety. Inwestorzy nowych domów w Tarnowskich Górach szczególną uwagę przykładają do bezpieczeństwa. To właśnie dlatego realizowane projekty uwzględniają nie tylko budowę budynków mieszkalnych, ale również całe zaplecze - drogi dojazdowe, podjazdy, chodniki, ścieżki rowerowe, które tworzą rozwiązania umożliwiające bezproblemowe korzystanie z przestrzeni osiedla. Na uwagę zasługuje również wykorzystanie szeregu nowoczesnych rozwiązań, jak zastosowanie kotłów kondensacyjnych czy ogrzewania podłogowego. Ponadto tarnowskie osiedla domów jednorodzinnych powstają z dbałością o dużą ilość zieleni: drzew, krzewów, dziedzińców z rabatkami.
Tarnowskie Góry - komunikacja
Komunikacja w Tarnowskich Górach, podobnie jak w całym województwie nie stanowi żadnego problemu. Przez Śląsk przebiega wiele dróg krajowych, międzynarodowych autostrad i obwodnic. Siatka komunikacyjna jest na tyle rozwinięta, że umożliwia dotarcie niemal w każde miejsce. Niezmotoryzowani mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji publicznej - autobusy miejskie i podmiejskie codziennie przewożą tysiące pasażerów. Sprawnie działa również transport kolejowy, obsługiwany przez PKP Intercity, Koleje Śląskie, Przewozy Regionalne. Stale modernizowane są również składowe elementy przestrzeni publicznej. W 2013 roku oddano do użytku nowy dworzec autobusowy z zadaszonym peronem, placem manewrowym oraz parkingiem dla kilkunastu autobusów, zaś wzdłuż ul. Częstochowskiej wytyczono miejsca parkingowe pozwalające na zastosowanie systemu P&R.