Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
 
 

Nowe domy na sprzedaż Ruda Śląska

0 ofert w 0 inwestycjach

Osiedla
Mieszkania

Sortuj

    Przyspiesz swoje poszukiwania

    W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

    Skonfiguruj mieszkanie

    Wiadomości na temat Rudy Śląskiej:

    • Specyfika i perspektywy inwestycyjne Górnego Śląska

      Specyfika i perspektywy inwestycyjne Górnego Śląska

      Górny Śląsk to region o wyższych stopach zwrotu i niższych cenach nieruchomości niż krajowe metropolie. Czy opłaca się w nim inwestować? Sprawdźcie! Wiele osób rozważając inwestycje w zakup mieszkań na wynajem z reguły myśli o największych miastach – Warszawie, Krakowie...

      03 grudnia 2019

      Mzuri

    • Najciekawsze budynki w Warszawie

      Najciekawsze budynki w Warszawie

      Przedstawiamy zestawienie najciekawszych budynków w Warszawie. Najwyższe, najstarsze, opuszczone? Sprawdźcie! Gdybyśmy mieli określić jednym słowem budynki w Warszawie to pewnie, byłaby to różnorodność. Architektura stolicy zmienia się w zależności od tego, w którym kierunku spojrzymy. Ma to swoje zalety. Z...

      18 listopada 2019

      Aneta Filipczak

    • Cena za metr kwadratowy – gdzie najwyższa?

      Cena za metr kwadratowy – gdzie najwyższa?

      Analiza portalu RynekPierwotny.pl wskazuje, że cena za metr kwadratowy mieszkania wcale nie jest najwyższa w Warszawie. Kto jest nowym cenowym liderem? Dokładna analiza transakcyjnych cen lokali we wszystkich miastach na prawach powiatu jest możliwa, ponieważ GUS niedawno opublikował swoje opracowanie...

      24 stycznia 2019

      Andrzej Prajsnar

    • Specustawa nie rozwiąże problemu miejscowych planów

      Specustawa nie rozwiąże problemu miejscowych planów

      Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego nadal są bardzo ważne. Sprawdzamy, które miasta sobie z nimi radzą najlepiej. W ostatnim czasie temat gospodarki przestrzennej był zdominowany przez kwestie dotyczące specustawy mieszkaniowej. Obecnie zainteresowanie wspomnianą specustawą nieco się zmniejszyło. Warto pamiętać, że regulacje...

      12 października 2018

      Andrzej Prajsnar

    Domy w Rudzie Śląskiej - zamieszkaj blisko Katowic

     

    Ruda Śląska to miasto na prawach powiatu, położone w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Powstało w 1959 r. z połączenia Rudy i Nowego Bytomia. Geograficznie zajmuje część Wyżyny Śląskiej. Graniczy z Zabrzem, Bytomiem, Świętochłowicami, Chorzowem, Katowicami, Mikołowem i Paniówkami. Powierzchnia miasta wynosi 77,7 km kw., a liczba mieszkańców oscyluje wokół 138,5 mln. W obrębie miasta funkcjonuje 11 dzielnic: Orzegów, Godula, Ruda, Chebzie, Nowy Bytom, Bielszowice, Bykowina, Wirek, Halemba, Kochłowice i Czarny Las. Historia Rudy Śląskiej związana jest z rozwojem przemysłu ciężkiego, głównie wydobyciem rud metali i węgla kamiennego, co definiuje charakter miasta. W XIX w. większość inwestycji koncentrowała się na budowie kopalni, hut i cegielni. Były to czasy kiedy dom w Rudzie Śląskiej najłatwiej było znaleźć na jednym z osiedli robotniczych powstających wokół zakładów przemysłowych. Obecnie zabudowa mieszkaniowa w mieście tworzy mozaikę starych „familoków” budowanych dla pracowników przemysłowych i ich rodzin oraz nowoczesnych budynków. Projektanci nowych domów w Rudzie Śląskiej przełamują ciężki, starodawny charakter osiedli górniczych oszczędną formą i jasną kolorystyką tworzonych inwestycji.

     

    Nowe domy w Rudzie Śląskiej - gdzie powstają?

    Chociaż Ruda Śląska jest jednym z największych miast górniczych w Unii Europejskiej, rozwija się także w kierunku automatyki przemysłowej, przemysłu spożywczego, poligraficznego i materiałów izolacyjnych. Rosnący potencjał ekonomiczny sprawia, że powstaje w nim wiele mniejszych firm produkcyjnych i usługowych, a to z kolei oznacza ożywienie na rynku nieruchomości. Nowe domy w Rudzie Śląskiej powstają głównie w dzielnicach centralnych, ale deweloperzy budują również poza Nowym Bytomiem, na przykład w Kochłowicach. Duże znaczenie ma dobry dostęp do sklepów, usług, placówek medycznych i szkół. Przez Rudę Śląską przebiega autostrada A-4 i Drogowa Trasa Średnicowa, co umożliwia dobry dojazd i jest niewątpliwym atutem przy lokalizowaniu inwestycji. Usytuowanie w okolicy głównych ulic – Wolności i 1 Maja dodatkowo pozwoli szybko dotrzeć w każde miejsce w mieście. Na zainteresowanie nowymi domami w Rudzie Śląskiej wpływa również bliskość stref rekreacyjnych, obiektów sportowych oraz pubów i restauracji, gdzie można spędzić czas wolny.

     

    Standard i wykonanie nowych domów w Rudzie Śląskiej

    Projekty nowych domów w Rudzie Śląskiej łączą w sobie funkcjonalne elementy dawnych osiedli robotniczych i innowacyjne rozwiązania na miarę swoich czasów. Nawiązują do szeregowej zabudowy, która doskonale organizuje przestrzeń i stwarza dobry dojazd do każdej posesji. Przewidziane są domy o różnych metrażach, najczęściej jednorodzinne. Rozkład pomieszczeń został pomyślany tak, aby były one przestronne, ustawne i umożliwiały wiele opcji aranżacji wnętrza. Nowe domy w Rudzie Śląskiej  posiadają parter i piętro, ale niektóre mają dodatkowo wydzielone poddasze, które po zagospodarowaniu może znacznie zwiększyć powierzchnię mieszkalną. Budynki utrzymane są w jasnej, przyjaznej kolorystyce pogłębiającej wrażenie domowego relaksu. Duże okna i balkony dostarczają dużo światła, co ma ogromne znaczenie przy redukcji rachunków za prąd. W ofercie deweloperskiej znajdują się również domy z tarasami, gdzie można wypocząć po długim dniu w pracy. Pomimo przemysłowego charakteru miasta, projekty inwestycyjne stawiają na otoczenie pełne zieleni i przyjazne dla oka.

     

    Ekologiczny dom w Rudzie Śląskiej

    Miasto w takim stopniu nastawione na rozwój przemysłu jak Ruda Śląska w większym stopniu musi troszczyć się o ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu. Stawia to przed inwestorami szereg wyzwań dotyczących wdrażania ekologicznych innowacji w projektach i deweloperzy nie należą tu do wyjątków. W ofercie nowych domów w Rudzie Śląskiej dostępne są budynki z systemem rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Materiały izolacyjne stosowane w nowoczesnym budownictwie ograniczają działanie tradycyjnych instalacji sterujących obiegiem powietrza – w takich przypadkach świetnie sprawdza się rekuperator. Centrala wentylacyjna powoduje odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza i jego wymianę na świeże, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci w budynku i zapewnia zdrowie mieszkańcom. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie kosztów eksploatacji domu poprzez wykorzystanie obiegu ciepła do ogrzewania powietrza. Rekuperator można także wyposażyć w filtry zatrzymujące zanieczyszczenia.

     

    Jak się mieszka w Rudzie Śląskiej?

    Nabywcy nowych domów w Rudzie Śląskiej mogą być spokojni o dostęp do wszelkich udogodnień. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono 27 linii autobusowych i 5 tramwajowych. Drogi wojewódzkie 902 i 925 zapewniają zmotoryzowanym dogodny dojazd do miejscowości w obrębie GOP-u i ROW-u. Przez miasto przebiega linia kolejowa E-30, stanowiąca część III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, ale w Rudzie zatrzymują się jedynie pociągi kursujące na terenie województwa śląskiego. Ok. 30 km od miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy Katowice. W Rudzie istnieje 28 szkół podstawowych, 11 szkół średnich, a także 2 placówki akademickie. Amatorzy sportu docenią takie obiekty jak kompleks sportowo-rekreacyjny na Bykowinie, wyposażony w boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz pumptrack. Na większe zakupy można się wybrać do centrum handlowego Ruda Śląska Plaza i do Galerii Ruda Śląska. Za otoczenie biznesowe odpowiada 13 banków, a także liczne instytucje ubezpieczeniowe oraz firmy zajmujące się doradztwem prawnym.

     

    Koszt zakupu domu w Rudzie Śląskiej

    Średnia cena za mkw. domu w Rudzie Śląskiej wynosi ok. 2,7 tys. zł, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wartość ta została obliczona na podstawie cen nieruchomości znajdujących się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Budynki świeżo oddane do użytku przez deweloperów to koszt ok. 4 tys. zł za mkw., ale w zależności od standardu i lokalizacji, ceny mogą ulegać zmianom. Duży wpływ na ostateczną wartość nieruchomości mają zastosowane innowacje, jak na przykład zainstalowanie systemu rekuperacyjnego. Ceny domów z rynku wtórnego są zazwyczaj niższe, ale w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę również koszty remontu, co w rezultacie może nie zagwarantować oczekiwanej oszczędności.

     

    Rewitalizacja Rudy Śląskiej

    Plany na przyszłość i potencjał są czynnikami na które zwraca się uwagę wybierając swoje miejsce do życia. Ewentualni nabywcy nowych domów w Rudzie Śląskiej mają powody do optymizmu – władze miasta zaplanowały szereg modernizacji, które mają się przyczynić do poprawy infrastruktury i warunków zamieszkania. Postanowiono, że rewitalizacja obejmie aż 12 obszarów miasta. W planie jest budowa placów zabaw, stref rekreacyjnych, chodników i dojazdów do osiedli. Do poprawy komunikacji ma się przyczynić przebudowa arterii miejskich, między innymi ul. Podlaskiej i jednej z najważniejszych dróg w mieście - ul. Wolności. Inwestycja ma objąć także wymianę nawierzchni, wykonanie oświetlenia i ścieżek rowerowych. Modernizacji zostaną poddane szkolne obiekty sportowe i strefy aktywności lokalnej. Pierwszym udanym krokiem w kierunku zmian jest z pewnością zagospodarowanie hałdy cynkowej przy ul. 1-go Maja. W jej miejsce powstanie atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna łącząca walory wypoczynkowe i edukacyjne. Na obszarze zajmowanym przez hałdę zastosowano innowacyjne rozwiązanie – fitostabilizację, czyli posadzenie roślin mających zapobiegać wydostawaniu się na powierzchnię metali ciężkich.

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023