Odkrywaj trendy, promocje, atuty inwestycji
Wiadomości na temat Pruszkowa:
Pruszków to miasto o powierzchni ok. 19,2 km2 w województwie mazowieckim. Zamieszkuje je ponad 57 000 osób. Z miastem związanych jest wiele znanych osób, m.in. Jacek Gmoch, Aleksander Kamiński, Bronisław Komorowski, Wojciech Młynarski, Katarzyna Pakosińska, a nawet fikcyjna postać Magneto. Obecnie domy w Pruszkowie kupują również mniej znane osoby, a głównymi tego przyczynami są atrakcyjna cena, dobra lokalizacja i zalety życia w małym mieście.
Domy w Pruszkowie alternatywą dla Warszawy
Wiele miejscowości podwarszawskich staje się coraz popularniejszym wyborem poszukujących własnych czterech kątów. Niektórzy mają już dość życia w stolicy, inni znaleźli w nich pracę itd. Jednym z miast wybieranych najczęściej jest właśnie Pruszków. Domy tam budowane są przez deweloperów oraz osoby prywatne, przy czym coraz częściej zauważa się ich znaczny przyrost w porównaniu do ubiegłych lat.
Miasto staje się popularne ze względu na swoje walory. Nieduże, ale z bogatą i w pełni rozwiniętą infrastrukturą, przyciąga wiele osób, które albo mieszkały w mniejszej miejscowości, albo w Warszawie. I właśnie jako alternatywa dla stolicy wymienia się je najczęściej. Ze względu na cenę oraz jakość, domy w Pruszkowie stanowią również świetne rozwiązanie dla osób, których odstręczają ceny w Warszawie.
Domy w Pruszkowie: czym się wyróżniają?
Domy od deweloperów różnią się od tych budowanych przez osoby prywatne. Powstają znacznie częściej w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Domy w Pruszkowie mieszczą się w niewielkiej odległości od pełnej infrastruktury miejskiej. Posiadają podłączenie do wszystkich mediów: wody, elektryczności, kanalizacji, gazu. Ogrzewanie zapewniają kotły kondensacyjne. Dla mieszkańców często poza ogrodami, strychami i balkonami przewidziane są również części wspólne w ramach osiedla: place zabaw czy siłownie na świeżym powietrzu, videodomofony. Deweloperzy oferują różne nowoczesne rozwiązania, w które zaopatrywane są domy. Pruszków bogaty jest zatem nie tylko w tradycyjne, ale również bardziej współczesne budownictwo.
Same osiedla są kameralne, co oznacza większą swobodę i bezpieczeństwo. Często mniejsze wspólnoty znacznie lepiej się ze sobą integrują, co pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców. Kolejną zaletą, jeśli chodzi o domy w Pruszkowie, jest niewątpliwie atrakcyjna cena adekwatna do jakości. Często to właśnie ona przesądza o decyzji zakupowej.
Ile kosztują domy w Pruszkowie?
Tu warto rozróżnić rynek wtórny oraz pierwotny. Na tym pierwszym najczęściej można spotkać się ze starszym budownictwem w niższej cenie, ale wymagającym remontu. Nie zawsze można zamieszkać od razu. Na rynku pierwotnym z kolei koszty są nieco wyższe, ale za to jest to jednorazowy wydatek. Cena domu zależy tu od metrażu. Modny jest zakup niewielkich budynków jednorodzinnych, które mają od 60 do 90 mkw. Cena takiego domu na sprzedaż w Pruszkowie jest znacznie niższa niż wielu mieszkań w Warszawie. A zyskuje się znacznie więcej.
Komunikacja
Miasto ma dobrą infrastrukturę drogową. W zachodnio-północnej części przebiega autostrada A2. W pobliżu przebiegają S2, S8 i drogi krajowe nr 7 oraz 92. Istotne znaczenia dla ruchu wewnętrznego mają takie arterie, jak: Promyka, 3 maja, Długa, Zdziarska, al. Jerozolimskie, Bolesława Prusa, al. Armii Krajowej, Przejazdowa, Żbikowska. Do centrum Warszawy można dojechać już w pół godziny, choć oczywiście czas ten wydłuża się w godzinach szczytu. W samej stolicy przejazd z jednej do drugiej dzielnicy często zajmuje znacznie więcej czasu.
Komunikacja publiczna to oczywiście miejskie linie autobusowe zarządzane przez PKS Grodzisk Mazowiecki, a także koleje i autobusy prywatnych przewoźników. Najkorzystniej będzie wsiąść w pociąg Kolei Mazowieckich, które dowożą ludzi do Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego. Dojazd do centrum stolicy zajmuje około 20 minut.
Pruszków - przyjemnie się żyje
Miasto ma wiele zalet, którymi stale przyciąga inne osoby. To przede wszystkim rozbudowana infrastruktura miejska, na którą składają się m.in. centra handlowo-usługowe, sklepy, kawiarnie, restauracje, puby. Za ofertę kulturalną odpowiadają Miejski Ośrodek Kultury Kamyk im. A. Kamińskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury Pałacyk, a także muzea. Miasto dysponuje również rozbudowaną ofertą sportową, z której mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Wśród niej można znaleźć kluby sportowe, np. piłki nożnej czy lekkoatletyczne, oraz obiekty: pływalnie, boiska. Lubiącym odpoczynek na świeżym powietrzu spodoba się z pewnością co najmniej jeden z czterech parków: Potulickich, Sokoła, Mazowsze, Żwirowisko.