Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Bydgoszcz i okolice - 22 oferty w 4 inwestycjach

 • Osiedle Wielorybie

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Niemcz, ul. Wielorybia (1.7 km od Bydgoszczy)
  Ceny od: 4 399 brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Wielorybie
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba domów: 4
  Powierzchnia: 118 m2
  Liczba pokoi: 3
  Optimum RS
 • Białe Błota - Hippiczna

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Białe Błota, Hippiczna 51 (3.1 km od Bydgoszczy)
  Ceny od: 4 000 brutto/m2
  Białe Błota - Hippiczna
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba domów: 3
  Powierzchnia: 120 m2
  Liczba pokoi: 4
  Przedsiębiorstwo Budowlane DarBud
 • m|park

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Osielsko, ul. Kolonijna (1.9 km od Bydgoszczy)
  m|park
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba domów: 12
  Powierzchnia: 86 - 150 m2
  Liczba pokoi: 3 - 5
  Grupa Moderator
 • Osiedle Willowe w Niemczu

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Niemcz, ul. Krabowa (1.3 km od Bydgoszczy)
  Ceny od: 4 515 brutto/m2
  Osiedle Willowe w Niemczu
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba domów: 3
  Powierzchnia: 123 m2
  Liczba pokoi: 5
  Budstol Invest Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Wilcza Osada

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Wilcze, ul. Wilcze (3.7 km od Bydgoszczy)
  Archiwalna
  Wilcza Osada

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  La Mare Sp. z.o.o.
 • Osiedle nad Brdą Budynek Z-III

  Nowe domy na sprzedaż Bydgoszcz, ul. Łobżenicka (4.1 km od centrum Bydgoszczy)
  Archiwalna
  Osiedle nad Brdą Budynek Z-III

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM
 • Osiedle Delta

  Nowe domy na sprzedaż Bydgoszcz, ul. Nad Torem (3.8 km od centrum Bydgoszczy)
  Archiwalna
  Osiedle Delta

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  Mertis Investments Sp. z o.o.
 • Osiedle Bursztynowe-Domy

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Osielsko, ul. Lagunowa (0.8 km od Bydgoszczy)
  Archiwalna
  Osiedle Bursztynowe-Domy

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  AWZ Deweloper

Bydgoszcz i okolice - zamieszkaj wśród zieleni

 

Bydgoszcz to miasto idealnie łączące elementy nowoczesnego ośrodka biznesowego i bezpiecznego, skąpanego w zieleni miejsca, gdzie dobrze się mieszka i żyje. Mimo to na obszarze powiatu bydgoskiego coraz silniej występuje zjawisko suburbanizacji – wyludniania centrum na rzecz rozbudowy strefy podmiejskiej. Biorąc pod uwagę silne związki jakie łączą stolicę województwa kujawsko-pomorskiego z jej satelitami, nie ma się czemu dziwić – już teraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz prowadzi ożywione działania na rzecz budowy bydgoskiego związku metropolitalnego, poprzez kreowanie wspólnej tożsamości zrzeszonych gmin, wspieranie działalności gospodarczej na ich obszarze i dbanie o ich interesy. Ze względu na to, miejscowości pozostające w orbicie oddziaływania Bydgoszczy są przedmiotem zainteresowania ze strony licznych podmiotów biznesowych, w tym deweloperów. Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach powstają ze zbliżoną częstotliwością, zwłaszcza, że wiele osób decyduje się pracować w mieście i korzystać z jego rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej, ale mieszkać poza granicami metropolii.

 

Nowe domy - Bydgoszcz i okolice

Nowo budowanych domów w Bydgoszczy należy szukać w kameralnych osiedlach położonych z dala od centrum. Popularnością wśród deweloperów cieszą się Miedzyń i Czyżkówko, których położenie w pobliżu Puszczy Bydgoskiej zapewnia spokój i kontakt z naturą. Jednocześnie dogodny dojazd do centrum miasta zapewniają ulice Nakielska i Grunwaldzka, a komunikację zewnętrzną ułatwiają drogi krajowe nr 25 i 80. Oba osiedla oferują swoim mieszkańcom kompleksową obsługę usługową-handlową w postaci sklepów, przedszkoli i placówek medycznych. W poszukiwaniu nowych domów w Bydgoszczy i okolicach warto opuścić granice metropolii i rozejrzeć się po sąsiadujących gminach. Na szczególną uwagę zasługują Osielsko, Białe Błota, Koronowo i Solec Kujawski, które rozwijają się dynamicznie w roli strefy podmiejskiej i należą do najbogatszych w województwie. Mają one rozbudowaną sieć połączeń między sobą, a z Bydgoszczy dojeżdża tutaj 6 linii autobusowych. Komunikację krajową umożliwiają przebiegające przez ten obszar drogi krajowe nr 5, 10 25 i 80.

 

Jak wyglądają nowe domy w Bydgoszczy i okolicach?

Deweloperzy w Bydgoszczy i okolicach oferują naprawdę zróżnicowane projekty domów. Są to nowoczesne bryły cechujące się skandynawską prostotą, ale też tradycyjne budynki ze spadzistym dachem i lukarną. Dostępne są zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, zaprojektowane tak, aby odpowiadały potrzebom większych i mniejszych rodzin. Osiedla usytuowane są w zabudowie szeregowej, ale obejmują też budynki wolnostojące i typu “bliźniak”. Do ich budowy i wykończenia użyto materiałów wysokiej jakości jak stal, szkło i klinkier. W przypadku większości nowych domów w Bydgoszczy i okolicach postawiono na jasną, oszczędną kolorystykę zewnętrznej elewacji – dominują tu biel, szarość i beż. Niektórzy deweloperzy zdecydowali się wpleść w projekty elementy drewna i kamienia. Duże okna zapewniają odpowiednie nasłonecznienie, a balkony mogą powiększyć powierzchnię użytkową. Rozkłady pomieszczeń są pomyślane w ten sposób aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i stworzyć możliwość dowolnej aranżacji. Osiedla domków często są otoczone zielenią i ogrodzone, a mieszkańcy mają do dyspozycji własny ogródek.

 

Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach są energooszczędne

Dla tych, którzy cenią swoje zdrowie i środowisko, a także chcą płacić niskie rachunki za prąd powstają pod Bydgoszczą kompleksowo wyposażone osiedla domów energooszczędnych. Ich idea opiera się na połączeniu szeregu rozwiązań mających doprowadzić do tego, że budynek stanie się ekologiczny. Obejmują one zastosowanie paneli solarnych, dobranie odpowiedniej izolacji i zaprojektowanie instalacji zużywającej jak najmniej gazu, węgla i prądu. Duże znaczenie ma także usytuowanie budynku w taki sposób aby odbierał jak najwięcej energii ze słońca, wyposażenie go w powietrzną pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną z systemem rekuperacji. Energooszczędne nowe domy w Bydgoszczy i okolicach mogą również korzystać z inteligentnych czujników zarządzających temperaturą, wilgotnością i oświetleniem w pomieszczeniach. Są to prawdziwe osiedla przyszłości zaprojektowane specjalnie na potrzeby mieszkańców, zapewniające zdrowe, przyjazne wnętrza i oszczędność w codziennym życiu.

 

Warto inwestować w nowe domy w Bydgoszczy i okolicach

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego coraz chętniej inwestują w nieruchomości i trudno się temu dziwić. W dalszym ciągu jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokowania pieniędzy, a region ten może się pochwalić wieloma atrakcjami rodzącymi stałe zainteresowanie turystów. Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach znajdą z pewnością chętnych nabywców, którzy zdecydują się przeznaczyć je na długo- i krótkoterminowy wynajem. Wiele nieruchomości kupowanych jest jeszcze na wczesnym etapie budowy tylko i wyłącznie w celu wprowadzenia ich do obrotu. W przypadku domów duże znaczenie ma rozkład poszczególnych pomieszczeń – im bardziej będzie funkcjonalny, tym większe szanse na zysk z tytułu wynajmu. Szczególnie ciekawym pomysłem na inwestycję są budynki zeroenergetyczne – ponieważ ich utrzymanie generuje niskie koszty, będzie to inwestycja, której wartość cały czas rośnie. Domów ekologicznych jest stosunkowo niewiele, dlatego osobom chcącym w nie zainwestować, raczej nie grozi konkurencja.

 

Ile trzeba zapłacić za nowe domy w Bydgoszczy i okolicach?

Średnia cena za mkw. domu w Bydgoszczy to 3,4 tys. zł, ale na ostateczny wynik wyliczeń wpływają tutaj zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nowy dom na Miedzyniu lub Czyżkówku to koszt powyżej 4 tys. zł za mkw. Oczywiście, w zależności od standardu budowy i wykończenia, wartość ta może wzrosnąć. Nieznacznie niższe są ceny w okolicznych gminach – za mkw. domu w Osielsku lub Niemczu trzeba będzie zapłacić ok. 3,8 tys. zł. Jednak rozważając zakup nieruchomości pod Bydgoszczą należy uwzględnić koszt dojazdu do miasta, co w rezultacie może wyrównać plusy i minusy inwestycji. Ceny  domów w kujawsko-pomorskim są zazwyczaj niższe niż ceny mieszkań, ale trzeba pamiętać o znaczącej różnicy w metrażu – może się okazać, że budynek wolnostojący będzie mniej opłacalną opcją.

 

Bydgoszcz i okolice to region z potencjałem

Bydgoszcz to miasto, które cały czas się rozwija, a jego satelity nie pozostają daleko w tyle. Powiat bydgoski może się pochwalić najwyższymi wskaźnikami gospodarczego rozwoju w skali województwa. Bezrobocie w jego obrębie jest niskie, natomiast działa tu coraz więcej podmiotów biznesowych, spółek z kapitałem zagranicznym oraz eksporterów. Prawie 50% tego obszaru zajmują lasy, w tym Nadwiślański Park Krajobrazowy i 11 rezerwatów oraz liczne zbiorniki wodne, nad którymi kwitnie turystyka żeglarska i kajakowa. Na terenie powiatu znajdują się 64 obiekty wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków, w tym dwory, pałace i kościoły, ale także budynki przemysłowe, jak np. Kanał Bydgoski i Diabelski Młyn w Koronowie. Prowadzą tędy liczne szlaki turystyczne, ścieżki edukacyjne i rowerowe. Cyklicznie organizowane są imprezy, takie jak Piknik Napoleoński, Noc Świętojańska nad Zalewem Koronowskim i Mariackie Wieczory Kameralne w Bazylice w Koronowie.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij